14 жовтня 2016 року в Петровому відбулося відкриття двох меморіальних дощок на честь загиблих воїнів АТО – Олексія Лисенка та Євгена Рєзнікова.

Олексій Лисенко – лейтенант 20-го окремого мотопіхотного батальйону 93-ї окремої механізованої бригади, загинув 17 лютого 2016 року під час виконання завдання із розмінування території в результаті підриву на міні поблизу селища Піски Ясинуватського району Донецької області.

26 жовтня цього року Олексію виповнилося б 24 роки.

Указом Президента України № 132/2016 від 08 квітня 2016 року за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Євгеній Рєзніков – сержант 25-ї окремої повітряно-десантної бригади загинув 14 червня 2014 року у військово-транспортному літаку ІЛ-76, який був збитий терористами при заході на посадку в аеропорту Луганська.

Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню (посмертно). Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно).

На церемонію відкриття зібралися кілька сотень петрівчан, серед них сьогоднішні і колишні учні гімназії, робітники, службовці, працівники районних установ і організацій, просто небайдужі петрівчани.

Особливою урочистістю події надавала група учасників АТО, які служили, можливо, й в інших  частинах та підрозділах, але які так само, як і Олексій та Євген, щодня перебували на волосину від смерті.

На урочистому мітингу, приуроченому цій скорботній події, виступили голова районної державної адміністрації Сергій Завалій, голова районної ради Тамара Сакара і Петрівський селищний голова Світлана Тилик, а затим учитель Петрівського НВО Юлія Шевченко виконала надзвичайно зворушливу пісню-реквієм.

Зі словом-відповіддю, яке важко було слухати без сліз на очах, виступила мама Олексія Лисенка - Тамара Олексіївна, висловивши сподівання, що загибель її дитини була недаремною, що вона стане ще одним вагомим і надійним каменем, вмурованим в таке віднедавна горде і величне поняття, як Державна Незалежність України.

Право відкрити меморіальні дошки було надано рідним Євгена та Олексія, а також представникам тих військових частин, у яких хлопці несли службу. Відразу по тому, як з Дощок була знята тканина, що, власне, символізувала церемонію відкриття, учні-гімназисти помістили до їх підніжжя запалені поминальні лампадки, вдячні петрівчани поклали живі квіти, а настоятель храму Вознесіння Господнього ієрей Михайло здійснив молебень за упокій душ загиблих героїв та за мир в Україні.

По закінченні ж церемонії відкриття меморіальних Дощок значна частина їх учасників перемістилася на одне з неподалік розташованих кладовищ Петрового, де на місці поховання Олексія Лисенка було відкрито надмогильний пам’ятник з однією з небагатьох світлин героя у військовій формі та зі зброєю в руках та з промовистим написом: «Ти був гордістю своїх батьків, а став гордістю свого народу!» І як узагальнююче гасло, що єднає усіх полеглих борців за волю України, підпис великими літерами «Слава героям!».