На початку грудня суспільство відзначає важливе й актуальне свято – Міжнародний день волонтера. Саме невтомній, самовідданій, безкорисливій і надзвичайно важливій праці був присвячений захід, котрий сьогодні відбувся на базі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Петрівського району.

За круглим столом в затишній залі зібралися волонтери різного віку, різного спрямування діяльності, але яких об’єднує бажання безкорисливо приходити на допомогу, дарувати тепло своєї душі, співчуття й повагу всім, хто цього потребує.

Голова райдержадміністрації Сергій Завалій, вітаючи волонтерів, зазначив, що не кожна людина може поставити чиїсь інтереси вище своїх, знайти вільний час, відірвати себе від сім’ї чи улюбленого заняття. Ви допомагаєте і бійцям на Сході, і дітям, і людям похилого віку, одиноким, хворим, обездоленим.

Сергій Володимирович подякував волонтерам за їхні добрі справи і відзначив, що зусилля кожної людини, яка добровільно допомагає іншим, є однаково безцінними. Він вручив кожному з волонтерів – учасників засідання круглого столу Подяки Петрівської районної державної адміністрації і Петрівської районної ради за активну громадську позицію, проявлену соціальну ініціативу та з нагоди Міжнародного дня волонтера.

Далі ведуча заходу, методист районного Будинку культури Галина Бискуб запросила до слова координатора волонтерського руху учнівської молоді Наталію Дементьєву, яка коротко розповіла про напрямки діяльності волонтерських загонів. Учні підтримують воїнів-земляків, традиційними стали акції до новорічних свят і Великодня «Поділися своїм теплом». Постійно допомагають людям похилого віку, одиноким і тим, хто опинився в складній життєвій ситуації. Представники кращих загонів з с. Ганнівки, с.Володимирівки, с.Іскрівки, с.Новий Стародуб, с.Чечеліївки, смт Балахівки та с-ща Петрового стали учасниками сьогоднішнього заходу й були відзначені Подяками.

Директор територіального центру Інна Лук’янова з теплотою відгукнулася про волонтерів, яких залучають до своєї діяльності. За велінням совісті й своєї доброти вони приходять на допомогу своїм односельцям - жителям с.Йосипівки та с.Луганки. Їхня праця засновується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами інших, а також глибокій повазі до всіх людей. Наймолодша волонтерка територіального центру – Катерина Мовчан ще навчається в школі, але у вільний час займається з слухачами Університету ІІІ віку хоровим співом. Дівчина сама гарно співає, опановує музичну освіту, і має бажання та необхідні навички, щоб навчати інших. Тепер люди поважного віку, слухачі Університету ІІІ віку, декілька разів на тиждень поспішають до приміщення територіального центру аби вдосконалювати свої таланти і здібності. До речі, для всіх волонтерів та гостей заходу вони підготували вироби власними руками – обереги, які вручила учасникам засідання круглого столу Інна Олександрівна.

Окрему увагу приділили учасники заходу і допомозі учасникам антитерористичної операції на Сході країни. Голова волонтерського руху «Допоможемо воїнам Петрівщини» Алла Горністова теж ознайомила присутніх з діяльністю волонтерів. Наголосила про те, що наразі армія забезпечена всім необхідним, та все ж нашим захисникам приємно відчувати увагу, підтримку й турботу своїх земляків. Підтвердив ці слова і присутній на засіданні учасник АТО, виконуючий обов"язки  військового комісара Петрівського райвійськкомату Сергій Кицела. Він згадав, з яким трепетом і щемом на душі він сам, та й всі побратими читали дитячі вірші, послання захисникам, дивилися малюнки та отримували обереги. Справді, ці листи заряджають позитивом, надають сил і дають зрозуміти, заради чого потрібно жити. Сергій Володимирович висловив велику вдячність волонтерам за їхню підтримку, небайдужість і велике серце. Алла Горністова нагадала, що наближаються новорічні свята, і було б добре, аби традиційна акція «Поділися своїм теплом» продовжилася й цього року.

Тетяна Деркач, яка постійно надає свою допомогу пацієнтам медико-соціального відділення Петрівської ЦРЛ, діткам що залишились без батьківського піклування і тимчасово перебувають в дитячому відділенні лікарні теж приєдналася до діалогу. Вона зазначила, що для того, щоб надавати допомогу, не потрібно бути багатим. Потрібно мати таку рису, як доброта і не боятися озирнутися навколо і побачити тих, хто потребує твоєї підтримки. А тепло й добро, яке ти віддаси іншим людям обов’язково повертається сторицею – відмітила Тетяна Григорівна.

Далі за чашкою чаю волонтери ділилися своїм досвідом роботи. Ліричний настрій, хвилини суму й життєстверджуючого оптимізму подарували своєю творчістю учасникам заходу пісні у виконанні аматорів Петрівського районного Будинку культури Антона Антипенка і Катерини Мовчан.

Наприкінці заходу волонтери зробили спільне фото на згадку про зустріч.