09 січня 2018 року Олександрійським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено оперативну нараду з підведення підсумків роботи за минулий рік. В ході підведення підсумків зазначено, що в 2017 році до місцевого центру за отриманням консультацій та роз’яснень з правових питань різного характеру звернулося 7393 особи, з них для захисту своїх  інтересів в судовому порядку 1032 особи для надання безоплатної вторинної правової допомоги. Найбільше громадян в 2017 році зверталися до центру задля вирішення сімейних, земельних, договірних, соціальних та  спадкових питань.

З ініціативи та за участі центру проведено десятки робочих зустрічей, круглих столів, семінарів, правопросвітницьких заходів та інших заходів, направлених на співпрацю з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, громадськими та волонтерськими організаціями з метою забезпечення надання громадянам правової допомоги, можливості захисту їх прав і свобод, організовано роботу виїзних консультаційних пунктів, підготовлено методичні рекомендації для різних категорій громадян з найбільш актуальних проблем.

Місцеві центри забезпечують доступ до безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для низки соціально незахищених категорій громадян. Зокрема малозабезпеченим, учасникам бойових дій (у тому числі, учасникам АТО із відповідним статусом та членам сімей загиблих), дітям - сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, біженцям, особам з інвалідністю, які отримують пенсію в розмірі менше двох прожиткових мінімумів та ін.., у відповідності до ст.14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» ці категорії осіб можуть, у разі потреби, скористатися безоплатними послугами адвокатів для представництва їх інтересів у судах.

У свою чергу, клієнтами відділу «Петрівське бюро правової допомоги» Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги протягом 2017 року стало 1269 осіб, з них за безоплатною вторинною правовою допомогою, яка включає складення процесуальних документів та представництва інтересів громадян у суді,  звернулося 48 осіб.

16 разів надходили звернення про правову допомогу від учасників АТО та членів їх сімей щодо їх соціального захисту.

Проведено більше 76 правоосвітніх заходів для жителів Петрівського району, основні з них це:

• 14 виступів у ЗМІ;
  • 12 вуличних інформувань громадян;
  • 23 зустрічі та круглі столи;
  • 12 разів прийнято участь в роботі дистанційного пункту по наданню безоплатної правової допомоги на базі Петрівської центральної районної бібліотеки;
  • здійснено 6 виїздів у віддалені населені пункти Петрівського району з метою надання безкоштовних правових консультацій громадянам;
  • прочитано 9 лекцій для учнів навчальних закладів Петрівського району та ін.

Також, 07 червня 2017 року  стартував загальнонаціональній правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», завдання якого забезпечити українців інформацією про права, які гарантовані їм Конституцією і законами України, навчити ці права реалізовувати та захищати.  Даний проект реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів. Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному. Також запущено сайт проекту «Я МАЮ ПРАВО!»,  де кожен  може  отримати актуальну інформацію про проект, свіжі новини та контакти, куди звернутись у випадку порушення прав українців.

До «Петрівського бюро правової допомоги» Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна звернутись за адресою: смт Петрове, вул. Центральна, 21, тел. (05237) 9-60-43.

Інформацію підготував начальник відділу

«Петрівське бюро правової допомоги» Олександрійського