Як і минулого року, в приміщенні Петрівської центральної районної лікарні відбулася медична рада за участі голови районної державної адміністрації Сергія Завалія, голови районної ради Тамари Сакари, першого заступника голови райдержадміністрації Тетяни Панети, сільських та селищних голів. На засіданні були підведені підсумки роботи за минулий рік, розглядалися шляхи вирішення проблемних питань та було визначено завдання на поточний рік.

Відповідно до черги денної розглянуто питання:

1. Аналіз роботи лікувально-профілактичних закладів району за 2017 рік, інформував головний лікар центральної районної лікарні Микола Яновський.
  2. Аналіз роботи КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» за 2017 рік, інформував головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Геннадій Кім.
  3. Аналіз роботи онкологічної служби центральної районної лікарні за 2017 рік, інформувала районний онколог Лариса Окулова.
  4. Аналіз роботи поліклінічного відділення центральної районної лікарні за 2017 рік, інформував завідуючий поліклінічним відділенням центральної районної лікарні Степан Свіргун.
  5. Аналіз роботи туберкульозного кабінету центральної районної лікарні за 2017 рік, інформувала завідуюча туберкульозним кабінетом центральної районної лікарні Тамара Швирьова.

Виступаючи перед колегами і гостями лікарі відмічали, що умови праці та лікування пацієнтів помітно покращилися. У відділеннях, як ніколи, тепло, комфортно, сучасно і затишно. Приємно відмічати, що і пацієнти позитивно оцінюють зміни. Як приклад, збільшується кількість породіль, навіть з сусідніх міст Дніпропетровської області, які приймають рішення народжувати саме в пологовому відділенні Петрівської ЦРЛ.

Такої підтримки від районної влади, як за два-три останніх роки, галузь медицини не відчувала вже досить давно. З року в рік ведеться планомірна цілеспрямована робота по забезпеченню медичних установ всім необхідним. Так, з бюджетів усіх рівнів у 2016 році на покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я було виділено більше 4 млн. грн., у 2017 році – більше 13,2 млн.грн.. Плани щодо розвитку галузі в 2018 році теж досить амбітні, і обсяг запланованих коштів говорить про те, що галузь охорони здоров’я, дійсно, одна з найпріоритетніших для районної влади.

За словами керівників району, жоден район області не виконує такого обсягу ремонтних робіт в медичних закладах, як Петрівський. Протягом 2017 року на кожній сесії районної ради приймалися рішення щодо уточнення бюджету на користь галузі медицини. Діють районні програми, відповідно яких в 2017 році придбано житло для молодого спеціаліста - лікаря та фінансуються витрати на навчання двох студентів у вищих медичних закладах.

Підсумовуючи сказане, Сергій Завалій зазначив, що є переконаним прихильником об’єднання зусиль медиків, керівництва району і органів місцевого самоврядування у вирішенні всіх проблем.

• Нам, керівництву району, не соромно дивитися вам в очі, бо ми виконуємо взяті на себе зобов’язання щодо підтримки районної галузі медицини – сказав він. Для розвитку галузі, забезпечення лікувальних закладів всім необхідним зроблено багато, ще більше заплановано. Крок за кроком перетворюємо і центральну районну лікарню, і ФАПи та амбулаторії в сучасні, комфортні для роботи і перебування хворих, обладнані необхідною апаратурою заклади.

Кожен з нас обрав свою професію. Ми свою роботу намагаємося виконувати якнайкраще, виконуємо свої зобов’язання, тож маємо право і від вас вимагати високої якості роботи. На жаль, час від часу до нас, в районну державну адміністрацію, люди звертаються зі скаргами на неналежне виконання своїх професійних обов’язків деякими медичними працівниками. Сподіваюся, що кожен медик усвідомить, що люди йдуть до них, як до рятівників, часто в розпачі, зрозуміло, що потребують особливо уважного і людяного ставлення.

Позицію Сергія Володимировича підтримала і Тамара Сакара, яка сказала, що завдання районної влади – утримати "на плаву" районну лікарню. Задля цього найпотужніше в області вкладаються кошти у її розвиток, такими інвестиціями в галузь медицини не може похвалитися жоден район. Але дуже важливим є людський фактор, бо ж з хворими працює не обладнання, а люди – лікарі і інший медичний персонал.

-У питанні підтримки районної медицини немає байдужих, до цього долучається районна влада, підприємці, наш потужний спонсор - ЦГЗК. Тож не повинно бути байдужості до людей і з боку медиків. Якість медичних послуг повинна бути для них на першому місці – сказала Тамара Вікторівна.

Після завершення наради керівники району і органів місцевого самоврядування здійснили екскурсію відділеннями центральної районної лікарні, оглянули вже відремонтовані приміщення і ті, де ремонтні роботи тривають. Під час цієї екскурсії пролунала думка, що за комфортом відремонтовані приміщення не гірші, а то і кращі за обласні лікувальні заклади, а інфекційне відділення буде взагалі кращим в області.