В рамках семінару, в якому взяв участь голова райдержадміністрації Сергій Завалій, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Коренюк, сільські, селищні голови та землевпорядники сільських і селищних рад, сільгосптоваровиробники району, було проаналізовано підсумки роботи агропромислового комплексу області у 2017 році, основні напрямки аграрної політики на 2018 рік та проведено тренінги «Аграрні розписки – новий механізм залучення ресурсів в аграрний сектор».

Представляли новий механізм фінансування сільгоспвиробникам району та керівникам територій координатори-експерти проекту, правники, фінансисти.

Проект "Аграрні розписки в Україні", що є одним із інструментів фінансування сільськогосподарського виробництва, почали впроваджувати у державі з 2014 року. Спочатку в його реалізації взяли участь вісім пілотних областей. Пересвідчившись, що проект є успішним, у січні 2018 року його почали впроваджувати в усіх областях України. Сьогодні в Кіровоградській області укладено перші два договори про намір підписати товарну і фінансову аграрні розписки.

Варто зазначити, що аграрна розписка – це угода між сільськогосподарським товаровиробником (позичальником) та кредитором про отримання фінансових чи матеріально-технічних ресурсів під заставу майбутньої сільськогосподарської продукції. Земля не є заставою за аграрною розпискою, а кредит повертається за рахунок майбутнього урожаю (товарна розписка) або надходжень від його продажу (фінансова розписка). Аграрні розписки посвідчуються нотаріально та вносяться до відповідного реєстру. Орієнтований проект на малих та середніх сільгоспвиробників.

Більш детальну інформацію чи консультацію можна отримати у відділі агропромислового розвитку РДА (контактна особа – начальник відділу агропромислового розвитку РДА Тетяна Жалоба, тел.0982796264)