Тривають робочі поїздки керівників району в місцеві громади. Днями Сергій Завалій і Тамара Сакара побували в Малинівці та Чечеліївці. Разом з ними громади відвідали перший заступник голови райдержадміністрації Тетяна Панета, начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Геннадій Горбанець, директор КУ «Петрівський районний центр з обслуговування закладів освіти» Григорій Москалець та завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Тетяна Волощенко.

Під час зустрічей з місцевими активістами та представниками депутатського корпусу Малинівський та Чечеліївський сільські голови Едуард Яротник і Сергій Дяченко доповіли про хід виконання програм соціально-економічного розвитку та місцевих бюджетів (в Чечеліївці зі звітом про виконання бюджету виступила головний бухгалтер сільської ради Наталія Швидка), проблеми, над вирішенням яких працюють органи місцевого самоврядування та шляхи їх розв’язання, ставлення до децентралізації, реформ в галузях охорони здоров’я та освіти. Керівники району висловили схвальне ставлення до діяльності Малинівської і Чечеліївської сільських рад та їх очільників, своє бачення втілення в життя названих реформ.

Мабуть найскладнішою проблемою для обох місцевих громад є стан доріг і, відповідно, транспортного сполучення. Зрозуміло, що сподіватися на те, що в державному бюджеті знайдуться кошти на ремонт дороги на Чечеліївку і, тим більше, на Малинівку – марна справа, тож потрібно шукати місцеві резерви для цих потреб. Керівники району запевнили, що ПрАТ «ЦГЗК» ніколи не відмовляло у виділенні для потреб району необхідної кількості щебеню, але є проблема щодо його доставки, бо нелегко віднайти відповідний транспорт. Та над цим будуть працювати.

Малинівська сільська рада працює над питанням придбання у ТОВ «Малинівське» приміщення для обрядової зали, є всі передумови для його позитивного вирішення.

Едуард Яротник і присутні на зустрічі представники громади отримали пораду створити громадську організацію, яка могла б брати участь у конкурсах міні проектів, залучаючи таким чином грантові кошти на вирішення місцевих проблем. Керівництво району взяло до відома і пропозицію на перспективу щодо придбання для потреб громади нового шкільного автобуса.

Очільник Чечеліївської громади Сергій Дяченко запропонував організувати нараду з місцевими сільгоспвиробниками для вирішення питання ремонту та утримання доріг, які руйнує їхній транспорт. Він говорив також про  необхідність створення спільно з Малинівською сільською радою житлово-комунального підприємства, позитивно оцінив проект Метінвесту щодо розвитку сільської стоматології, висловив пропозицію створити на базі Чечеліївського ФАПу амбулаторію.

Учасники зустрічей задавали чимало запитань. Найбільше тих, що стосуються майбутнього шкіл, а також щодо об’єднання громад.

Сергій Завалій і Тамара Сакара однозначно відповіли, що школи ніхто закривати не збирається.

  • Не для того ми встановлювали в школі нові вікна і новий котел, щоб її закрити – сказав Сергій Завалій. Якщо і змінюється її статус на філію опорної, то це пов’язано виключно з демографією, малою кількістю учнів. Але цей статус не вічний, він може змінитися, якщо дітей побільшає.

Досить активним було обговорення і питання децентралізації, об’єднання громад. 

Завершуючи зустріч, Тамара Сакара наголосила, що і Малинівська, і Чечеліївська громади активні, вболівають за майбутнє, розвиток територій. Нагадала, що в проект «Майбутнє – спільна справа» внесені певні корективи. Тепер і той, хто не став переможцем конкурсу проектів, має змогу отримати певні кошти на благоустрій території, подавши експрес-заявку.

Гості з райцентру відвідали ряд об’єктів – приміщення майбутньої обрядової зали в Малинівці, сільський будинок культури, в якому триває ремонт і загальноосвітню школу в Чечеліївці.

Слід сказати, що зустрічі в Малинівці і Чечеліївці були ефективними і корисними, стали справжнім діалогом між районною владою і місцевими громадами. Подібні заходи будуть проходити і в інших територіальних громадах.