11 квітня 2018 року відбулися зустрічі з активом громад Йосипівської та Козацької сільських рад. Сергія Завалія та Тамару Сакару супроводжували перший заступник голови райдержадміністрації Тетяна Панета, начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Геннадій Горбанець, головний лікар КЗ «Петрівський центр медико-санітарної допомоги» Геннадій Кім та завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Тетяна Волощенко.

Сільські голови Йосипівки та Козацького Іван Шульга та Наталія Лепська доповіли про хід виконання програм соціально-економічного розвитку та плани на найближче майбутнє. Ці громади, хоча і невеликі, але достатньо потужні в економічному плані, тож мають непогані перспективи для розвитку.

Йосипівська сільська рада

Йосипівська сільська рада, зокрема, тільки на підтримання доріг в більш-менш пристойному вигляді запланувала витратити 1,5 млн.грн. Цього року також буде здійснено ремонт водопроводу (вже замовлений проект), приміщення сільської ради та ряд заходів з озеленення. Громада регулярно надає субвенції на виконання загальнорайонних заходів, підтримку багатьох районних комунальних закладів.

За це сільському голові та депутатському корпусу Йосипівської сільської ради висловив вдячність Сергій Завалій, підкресливши, що тільки так, об’єднаними зусиллями можна вирішувати важливі питання.

Тамара Сакара також зазначила, що йосипівці дбають про свою територію, ефективно використовують кошти. Згадала і про найболючішу для всієї України проблему – стан доріг. Якби були нормальні дороги, то і реформи, які намагається запроваджувати уряд, не пробуксовували б, давали б відповідний економічний і соціальний ефект. Бо ж саме транспортна доступність є головним гальмом реформ в освіті, охороні здоров’я, інших галузях.

На пропозицію Сергія Завалія активно включитися в діалог, задавати запитання, у відповідь від громади почулося: «Допоки у нас головою Іван Васильович, запитань до керівництва району немає, бо все вирішуємо на місці!».

  • Ваш сільський голова вміє сам працювати і організувати громаду на виконання місцевих проблем. Якщо сільський голова і місцеві депутати діють ефективно, то наша функція – не заважати – зауважив Сергій Володимирович.

Втім, запитання все ж-таки були. Вони здебільшого стосувалися медичного обслуговування, транспортного сполучення.

Геннадій Кім сказав, що ні ФАПи, ні сільські амбулаторії закривати ніхто не планує. Вони будуть надавати необхідну невідкладну допомогу жителям, а планову допомогу надаватимуть сімейні лікарі. Втім, проблемою є нестача кадрів, адже в кількох лікувальних закладах району відсутні медичні працівники, багато серед них людей передпенсійного і пенсійного віку. Певні перспективи поліпшення ситуації є: за рахунок коштів районного бюджету дві особи навчаються в медичних вищих навчальних закладах, для молодих спеціалістів, які прибули на роботу, вже придбані дві квартири.

Сергій Завалій додав, що кожна реформа повинна розпочинатися зі створення відповідної матеріальної бази, вирішення цілого комплексу питань. Це і транспортна доступність до населеного пункту, і забезпечення молодих спеціалістів житлом, достойною заробітною платою, хорошими умовами для роботи (відремонтований теплий ФАП чи амбулаторія з відповідним медичним обладнанням). А ще слід мати на увазі, що молоді спеціалісти матимуть бажання цікаво проводити дозвілля та мати хороші умови для навчання і розвитку дітей.

В ході візиту керівники оглянули Йосипівський фельдшерсько-акушерський пункт, де його завідуюча надавала консультації щодо заключення договору з сімейним лікарем.

Важливим для жителів Йосипівки є питання автобусного сполучення. Щоб надовго не зупинятися на цій темі, варто зауважити, що Геннадій Горбанець запропонував цілком реальний механізм розв’язання проблеми, над яким і вирішили працювати.

Козацька сільська рада

На зустрічі з депутатами і працівниками Козацької сільської ради голова райдержадміністрації зауважив, що громада має відповідні ресурси для розвитку. Це і збільшення надходжень до місцевого бюджету, і те, що сільська рада звільнилася від боргового зашморгу перед Жовтоводським водоканалом… Район готовий допомагати територіям, фінансуючи загальнорайонні заклади і установи, надаючи допомогу на виконання місцевих програм. Цьому сприяє угода про співпрацю з ПрАТ «ЦГЗК», підписана кілька днів тому, районна програма «Майбутнє – спільна справа», участь в якій дає змогу розвивати території. У рамках програми розвитку сільської медицини заплановано відремонтувати Козацький ФАП, перепрофілювавши його у амбулаторію.

Тамара Сакара зауважила, що надзвичайно позитивним є те, що кардинально змінилися акценти у діяльності сільської ради – від проблеми боргів до вирішення питань розвитку громади. Вона відзначила, що сподівається на те, що через 2 – 3 роки село помітно зміниться на краще, бо тут ініціативна і дієва громада, яку хочеться підтримувати.

Проект реконструкції ФАПу ретельно вивчається, аби амбулаторія, дійсно, стала справді сучасним лікувальним закладом.

Тамара Вікторівна повідомила, що керівництво району має амбітні плани впродовж двох років повністю завершити ремонт центральної районної лікарні. Вже і зараз як лікарня, так і школи Петрівщини можуть позмагатися з відповідними закладами сусідніх Жовтих Вод за комфортом.

Це підтвердила і директор місцевої школи Лідія Гнатюк, яка сказала, що фінансування закладів освіти суттєво збільшилося, на порядку денному стоїть питання насичення їхньої школи сучасними дошками, телевізорами в кожному класі. Хотілося б мати холодильну камеру, утеплити спортивну залу, товщина стін якої всього 10 см, встановити комплекс вуличних спортивних тренажерів. Тому будуть брати участь в конкурсі проектів «Майбутнє – спільна справа».

На закінчення сільський голова Наталя Лепська сказала, що нинішній депутатський корпус сільської ради ініціативний, завзятий, тому працювати легко, переконана, що всі плани будуть виконані.

Після закінчення зустрічі в селищній раді Сергій Завалій і Тамара Сакара, разом з Геннадієм Кімом, оглянули приміщення Козацького ФАПу, яке підлягає реконструкції.