Минулого тижня голова районної державної адміністрації Сергій Завалій, голова районної ради Тамара Сакара зустрілися з учасниками антитерористичної операції.

На заході також були присутні перший заступник голови райдержадміністрації Тетяна Панета, яка вела засідання, військовий комісар районного військового комісаріату та його заступник, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, члени районного Центру допомоги учасникам АТО, представники районних ЗМІ.

Сергій Завалій і Тамара Сакара, відкриваючи засідання, запевнили, що влада не стоїть осторонь проблем військовослужбовців і завжди надаватиме їм різносторонню підтримку. На таких зустрічах хотілося б почути про питання, що не вирішуються, проблеми, з якими стикаються хлопці, аби почути і допомогти. – Адже, володіючи інформацією, значно легше подолати труднощі. Ми завжди відкриті до спілкування і прагнемо, щоб наш діалог зміцнювався. І вважаємо, якщо є проблема, то є і шлях до її розв’язання, - сказав Сергій Завалій.

Тамара Сакара зазначила, що депутатський корпус районної ради досить активний і багато рішень приймається на користь учасників АТО і їх сімей. Прийняті і діють районні програми, відповідно до яких надається допомога на лікування, харчування дітей в школі, відшкодування на житлово-комунальні послуги, енергоефективні заходи тощо. Так, за минулий рік було придбано дві квартири для дітей загиблих учасників АТО. Спільно з районної державною адміністрацією, сільськими та селищними радами будемо і надалі працювати.

Відповідно до порядку денного учасники зустрічі розглянули питання про пільги передбачені законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій та про роботу управління соціального захисту населення районної державної адміністрації - інформувала начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Валентина Сибіра.

Про надання соціально-психологічної підтримки демобілізованим учасникам антитерористичної операції детально розповіла директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Оксана Стулій. Вона звернула увагу на те, що вся соціальна  робота з демобілізованими та їх родинами проводиться конфіденційно. Кожен член родини отримує консультацію, проводиться індивідуальна бесіда щодо визначення подальших напрямків роботи. Повідомила, що діє група взаємопідтримки демобілізованих учасників АТО, які збираються щомісячно та вирішують нагальні проблеми. Оксана Стулій запропонувала  демобілізованим учасникам АТО повідомити своїх дружин про проведення зустрічей груп взаємодопомоги.  З січня по березень 2018 року районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів оцінки потреб у 4 родинах демобілізованих учасників АТО.

 Далі про стан виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції в районі інформувала заступник начальника відділу у Петрівському районі Головного управління  Держгеокадастру в Кіровоградській області Наталія Бригілевич. Вона повідомила, що відділом сформовано Альбом-атлас резервування земельних масивів для подальшої передачі у власність військовослужбовцям, які приймають чи приймали участь в антитерористичній операції на території східної частини України та членам сімей загиблих учасників антитерористичній операції .

Зарезервовано земельних ділянок для подальшого надання на загальну площу 128,83 га ріллі. Альбом-атлас резервування постійно оновлюється і найближчим часом буде доповнено іншими земельними ділянками, які можливо буде надати у власність.

Як результат, Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області за 2017 рік видано 45 наказів щодо дозволів на виготовлення проектної документації із землеустрою на загальну площу 90,00 га. З них 2 накази членам сімей загиблих учасників АТО на площу 4,00 га. Видано 105 наказів щодо затвердження документації із землеустрою та передачі у приватну власність земельних ділянок на загальну площу 210,00 га.

Всього станом на 01.01.2018 року надано 310 дозволів на розроблення проектів відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства загальною площею 600,00 га.  Окрім того, передано у власність 225 земельних ділянок загальною площею 450,00 га.

У 2018 році надійшло 19 звернень від учасників АТО щодо надання дозволів на розробку проектів землеустрою на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. На даний час надано 4 накази щодо дозволу на розроблення проектів відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. Інші звернення знаходяться на розгляді у ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області.

 Надійшло 39 звернень від учасників АТО на надання ділянок для ведення ОСГ, які проживають на території Луганської сільської ради. З них надано 39 дозволів на розробку документації із землеустрою на площу 69,1152 га., 32 ділянки на площу 59,0552 га передано у приватну власність.

Надійшло 4 звернення від учасників АТО на надання ділянок для ведення ОСГ, які проживають на території Червонокостянтинівської сільської ради. З них надано 4 дозволу на розробку документації із землеустрою на площу 8,00 га.

У ході спілкування виявилося, що особливих проблем у демобілізованих військовослужбовців сьогодні й немає – що неабияк втішає і свідчить, що у нашому районі шанують ветеранів АТО. Прийшовши з війни, петрівські учасники АТО мають роботу, більшість повернулися туди, де раніше працювали, де їм нараховували під час служби, як і належить за законом, заробітну плату. Усі пільги отримують, і ні на що не нарікають.

Та все ж хлопці озвучили приклад, коли деякі перевізники відмовлялися перевозити учасників АТО на пільгових правах, пояснюючи, що не отримують за це компенсацію від держави. На цей прикрий факт голова районної ради Тамара Сакара зазначила, що всім перевізникам щомісяця перераховується компенсація за проїзд громадян пільгових категорій з районного бюджету. Тому, відповідним керівникам було доручено розібратися з цим випадком, щоб в подальшому більш такого не повторювалося.

На завершення зустрічі керівники району подякували атовцям за те, що вони знайшли час для спілкування, під час якого прозвучали як проблеми, так і корисні пропозиції та запевнили, що візьмуть під особистий контроль вирішення проблемних питань.