14 травня 2018 року голова районної державної адміністрації Сергій Завалій провів щопонеділкову оперативну нараду. Участь в засіданні наради взяли: перший заступник голови районної державної адміністрації Тетяна Панета, керівник апарату райдержадміністрації Ольга Семехова, керівники окремих структурних підрозділів РДА та комунальних закладів.

Основними питаннями розгляду наради стало питання оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2018 року. З інформацією про підготовку і створення належних умов для відпочинку дітей виступили на нараді начальник відділу освіти РДА Наталія Гавриленко і начальник управління соціального захисту населення РДА Валентина Сибіра.

Вони повідомили, що із 01 по 20 червня 2018 року на базі 13 загальноосвітніх навчальних закладів району працюватимуть пришкільні табори відпочинку з денним перебуванням, у яких відпочиватимуть 1025 дітей (52% від контингенту учнів). Особлива увага приділяється організації відпочинку дітей пільгових категорій. Усі бажаючі із числа дітей пільгових категорій будуть мати змогу відпочити у закладах відпочинку.

Буде організовано роботу літніх шкіл для обдарованих дітей при пришкільних таборах відпочинку Новостародубської, Ганнівської, Володимирівської, Чечеліївської, Луганської, Червонокостянтинівської, Іскрівської, Петрівської ЗШ І-ІІІ ступенів, Петрівської ЗШ І ступеня, Петрівського НВО. Заплановано роботу мовних таборів на базі 10 пришкільних закладів відпочинку, де діти матимуть можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності. У таборі відпочинку на  базі Червонокостянтинівської ЗШ І-ІІІ ступенів заплановано залучення волонтера-іноземця (у рамках проекту «GoCamp 2018»).

Хід оздоровчої кампанії у пришкільних таборах буде висвітлено на сайтах навчальних закладів та відділу освіти.

Всі дошкільні навчальні заклади району з 1 червня поточного року буде переведено на санаторний режим роботи.

На проведення відпочинкової  кампанії заплановано 570,5 тис. грн., із них – 430, 5 тис грн. – на харчування.  У цілому, на утримання одного учня на один день передбачено витратити 39,8 грн., із них на харчування – 30,0 грн. Заплановано організацію повноцінного дворазового харчування школярів. У раціоні обов’язковими будуть соки, овочі, фрукти.

Загалом в 2018 році на проведення оздоровчої кампанії планується використати 996,5 тис. грн. (2017 рік 1022,5 тис. грн.), з них: відділ освіти – 579,5 тис. грн., із них на підготовку - 9,0 тис. грн., на проведення відпочинку 570,5 (харчування енергоносії, 2017 рік 629,6 тис. грн.), управління соціального захисту населення райдержадміністрації (кошти сільських і селищних рад) – 417,0 тис. грн. (в наявності 77,0 тис. грн.) 2017 рік 392,9 тис. грн.)

У 2018 році згідно Програми планується охопити оздоровлення та відпочинком 58% (2017 рік – 56%) дітей віком від 6 до 17 років, що складає 1458  дитини (2017 рік – 1403 дитини) , а саме:

у таборах з денним перебуванням – 1025 дітей (2017 рік – 1025 дітей),

у стаціонарних оздоровчих таборах – 433 дитини (2017 рік -378 дітей).

Першочерговим буде оздоровлення дітей пільгових категорій у таборах з денним перебуванням та стаціонарних оздоровчих закладах області.

На території Кіровоградської області знаходяться такі оздоровчі табори:

1.смт Новоархангельськ «БРИГАНТИНА» - 21 день - 6930,00 грн.

2.с.Бірки Олександрійський район «ЖОВТЕНЬ» - 21 день – 5670,00грн

З 01.01.2018 року в першу та другу зміну оздоровлено вже 5 дітей:

МДЦ «Артек» - 2 дитини. Вартість 1 путівки 21 день – 9268,56 грн.

ДП УДЦ «Молода гвардія» - 3 дитини. Вартість 1 путівки 21 день–8263,50 грн.

Сергій Завалій доручив питання оздоровлення дітей та фінансове забезпечення відповідних заходів і стан виділення коштів з місцевих бюджетів тримати на контролі аби вчасно внести відповідні корективи та, за необхідності, спрямувати додаткові кошти.

Обговорюючи питання оздоровлення дітей Сергій Володимирович поцікавився чи цього року продовжиться співпраця з ПСП «Зарічне», які минулого літа організували прекрасний відпочинок та надали можливості для тренувань вихованців ДЮСШ «Олімп» на спортивній базі господарства. Завідувач сектору молоді та спорту Ірина Лугова зазначила, що цього року відразу після оздоровчої кампанії, з 25 червня по 07 липня спортивна база ПСП «Зарічного» готова прийняти юних спортсменів не тільки з відділення футболу, а і з кульової стрільби. Після минулорічних спортивних зборів у дітей залишилися тільки позитивні враження і вони з великим задоволенням відпочиватимуть та оздоровлюватимуться там знову.

Ірина Лугова, також, доповіла про підготовку до проведення реконструкції спортивного майданчика із штучним покриттям ДЮСШ «Олімп» в смтПетровому.

В ході наради Сергій Завалій заслухав Миколу Яновського і Геннадія Кіма про стан справ у галузі медицини, хід ремонтних робіт та стан підписання декларацій з сімейними лікарями і внесення в базу даних про пацієнтів.

Було, також, розглянуте питання підготовки району до Міжнародного дня захисту дітей, стану проведення весняно-польових робіт та ремонту доріг.

Окремо очільник району зупинився на питанні подання конкурсних заявок, відповідно до вимог районної програми взаємодії Майбутнє – спільна справа». Він доручив присутнім на нараді керівникам галузей активізувати роботу по розробленні проектів та їхнього подання на розгляд комісії.

За наслідками розгляду питань на нараді були надані відповідні доручення.