Саме так можна було б назвати традиційний щорічний фестиваль «Гордість і надія Петрівщини», на якому відзначаються найталановитіші діти району, що мають непересічні здобутки в різних галузях знань, спорту, дослідницькій роботі тощо. Бо ж вони в майбутньому  визначатимуть обличчя не тільки рідного району, а й усієї нашої держави.

30 червня 2018 року  VIII районний фестиваль обдарованої молоді «Гордість і надія Петрівщини» зібрав у сесійній залі Петрівської  РДА кращих дітей району, яскравих та неповторних особистостей, тих, у кого живе палке прагнення осягнути простори науки, дістатися до глибин істини, підкорити вершини знань,  і прославити звершеннями свою малу Батьківщину. Учасниками свята були також обдаровані дошкільнята – переможці  районного конкурсу «Дошкільня року».

У номінації «Ерудит року» медаллю «Гордість і надія Петрівщини»  нагороджено ученицю 9 класу Петрівського навчально-виховного об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» Попову Юлію, яка здобула перемоги на обласному етапі олімпіад з хімії, російської мови, математики, біології, географії, української мови.

У номінації «Учень  року» Премією голови Петрівської районної державної  адміністрації за особливі досягнення  у розвитку молодіжного руху на Петрівщині нагороджено учня 10 класу Петрівського навчально-виховного об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»  Коваля Дениса, який здобув І місце на обласному етапі олімпіади з російської мови та літератури й гідно представляв нашу область на заключному етапі олімпіади.

На фестивалі нагороди отримали   найменші учасники свята, які вразили всіх своїм талантом на районному конкурсі «Дошкільня року» та стали його переможцями у різних творчих номінаціях:  Ількевич Аліна, Живага Вероніка, Біла Анастасія, Лабзіна Марія, Телебокова Софія.

Кожному із них Бог подарував  талант, батьки допомогли відкрити його, а  педагоги - зрозуміти і розвинути.

У номінації «Інтелекуальна надія Петрівщини» стипендією «Обдарованість» нагороджено учнів Петрівського навчально-виховного об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»,  переможців  обласного етапу Всеукраїнських олімпіад із навчальних предметів, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, мовно-літературних конкурсів:  Макар Вікторію, Іллюк Анастасію, Полтавець Катерину, Савостікова Георгія, Шебанова Руслана, Семенко Дарію, Горбанець Поліну.

У номінаціях «Таланти позашкілля Петрівщини», «Юні митці Петрівщини», «Юні олімпійці Петрівщини»  стипендію  «Обдарованість» одержали 28 учнів, переможців обласного, всеукраїнського етапів конкурсів у системі позашкільної освіти, мистецьких конкурсів, спортивних змагань.

Під час проведення заходу з вітанням до талановитої юні району звернулися голова райдержадміністрації Сергій Завалій та голова районної ради Тамара Сакара. Керівники району подякували учням, вчителям, батькам за плідну роботу, виразили надію, що фестиваль «Гордість і надія Петрівщини» стане для всіх поштовхом до продовження  наполегливої праці та побажали гарного літнього відпочинку, ще більших звершень у новому навчальному році.