Днями голова районної державної адміністрації Сергій Завалій та перший заступник голови райдержадміністрації Тетяна Панета побували в декількох школах району та поцікавилися, як за новими стандартами проходить навчання у першачків.

В Чечеліївській ЗШ І-ІІІ ступенів 11 вересня 2018 року Сергій Володимирович і Тетяна Григорівна побували на уроці в першому класі, де навчається 11 дітей. Урок розпочався «ранковим колом», де учні, разом із вчителькою, привітали один одного з новим днем.

Далі урок проходив досить у швидкому темпі, і звичайно, у формі гри з використанням роздаткового матеріалу, мультимедійного обладнання. Більшість уроків у перших класах ‒ інтегровані. Це означає, що одну тему діти вивчають з перспективи різних предметів. (“Я досліджую світ”, наприклад, об’єднує сім освітніх галузей). Також діти вчаться використовувати отримані знання на практиці. Так від “я знаю” переходять до “я вмію”.

• Інтегровані курси цікаві. А все, що цікаве, добре сприймають діти,– говорить Тетяна Василівна Трипадуш – вчитель І класу.– Але вчителю треба більше готуватися. І потрібне обладнання. У нашому класі є все необхідне, щоб цікаво донести матеріал”.

На уроці діти повторили прикмети осені, виконували вправи з лічби, ділилися на групи і працювали індивідуально. За партами майже не сиділи, весь час переміщалися з однієї зони в іншу. Обов’язковим елементом стала так звана «руханка», рухлива перерва – діти залюбки під музику повторювали різні танцювальні рухи, тим самим переключилися і перепочили.

Приємно вразив дизайн класної кімнати першачків, продуманий і багато в чому виконаний власноруч вчителькою – ігрові зони, малюнки, об’ємні аплікації, магнітна дошка. Є в класі і проектори, настільні ігри, конструктори іграшки тощо. Першокласники мають і яскраві сучасні парти, які відповідають стандартам Нової української школи.

Спілкуючись після уроку з вчителем І класу Тетяною Трипадуш, Сергій Завалій привітав її з початком навчального року і подякував за цікавий і змістовний урок.

Перебуваючи з робочою поїздкою на території Луганської сільської ради 12 вересня 2018 року Сергій Завалій і Тетяна Панета завітали до Луганської ЗШ І-ІІІ ступенів. У першокласників якраз йшов урок і вони так захоплено малювали фарбами, що мало звернули увагу на гостей. Та все ж вдалося трішки поспілкуватися з ними. Не відриваючись від малювання маленькі учні розповіли, як їм подобається в школі і похвалилися новими смарт-годинниками.

Вчителі відзначають, що діти з радістю йдуть до школи, вони не завантажені домашніми завданнями, в портфелі носять до школи хіба що особисті речі, відходить в минуле і система ідеальної тиші на уроках.