Конструктивний діалог між владою та громадськістю – один із головних кроків до побудови розвиненого і демократичного суспільства. Важливо, щоб органи влади і громадськість не тільки чули одне одного, а й працювали в партнерстві.

Існує чимало інструментів і форм взаємодії між органами влади та інститутами громадянського суспільства, одна з яких – громадська рада. Це консультативно-дорадчий орган, утворений при Петрівській районній державній адміністрації, завдання якого – доносити думку громадян до органів влади.

25 жовтня 2018 року відбулося чергове засідання громадської ради, на розгляд якого було винесено такі питання:

- про соціальну підтримку учасників АТО (операції об’єднаних сил) і їх родин;

- про організацію літнього оздоровлення дітей та їх зайнятості під час літніх канікул, роботу пришкільних таборів, оздоровлення дітей пільгових категорій;

- про соціальну підтримку сімей та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах;

- про хід реалізації бюджетної Програми фонду охорони навколишнього природного середовища;

- про подання Е-декларацій членами громадської ради.

В роботі громадської ради взяв участь голова районної державної адміністрації Сергій Завалій, перший заступник голови райдержадміністрації Тетяна Панета, голова громадської організації учасників АТО «Захисник Петрівщини» Сергій Савченко, голова волонтерського руху «Допоможемо воїнам Петрівщини» Алла Горністова та керівники структурних підрозділів РДА, які інформували з відповідних питань.

 Засідання вела голова громадської ради Валентина Бойко, яка з першого питання черги денної надала слово начальнику управління соціального захисту населення РДА Валентині Сибірі.

Валентина Григорівна, проаналізувавши роботу напряму соціального захисту учасників АТО та їх родин за останні три роки, проінформувала присутніх з використанням слайдів, коментуючи їх. 

Вона зазначила, що в Петрівському районі зареєстровано 247 учасників бойових дій на Сході України, з них 16 поранених та 4 загиблих (померлих) учасників бойових дій (Хруль О.Г. та Лисенко О.С., Міхно І.О. та Рєзніков Є.С.).

За ініціативи районної влади у 2015 році в районі була розроблена комплексна програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, яка діє і на даний час, щороку оновлюється, доповнюється. Основними заходами даної програми є: санаторно-курортне лікування, сімейний відпочинок, компенсація пільг на ЖКП, пільговий проїзд, професійне навчання, соціальна реабілітація учасників АТО, оздоровлення та відпочинок і безкоштовне харчування дітей учасників АТО.

Аналізуючи по порядку кожен із напрямків районної програми, Валентина Григорівна зупинилася зокрема на можливості учасників АТО з родинами відпочити по безкоштовним санаторно-курортним путівкам. В порівнянні з минулими роками, цього року тільки 3 учасника АТО скористалися санаторно-курортними путівками - 2 особи за рахунок державного бюджету в КП «Знам'янська обласна бальнеологічна лікарня» та 1 особа за рахунок коштів обласного бюджету. Валентина Сибіра звернулася до присутніх на засіданні Алли Горністової та Сергія Савченка з проханням теж вплинути на ситуацію, щоб АТОвці активніше користувалися даною пільгою.

Валентина Григорівна, також, роз’яснила, що за кошти районного бюджету тим учасникам бойових дій, які демобілізуються і не мають на руках відповідного посвідчення виплачуються пільги на оплату житлово-комунальних послуг. З початку 2018 року таку компенсацію виплачено  15 особам на загальну суму 15,6 тис. грн.

З початку дії обласної та районної програм соціальної підтримки учасників АТО у 2015-2017 роках виплачено допомогу 18 пораненим учасникам АТО та допомогу двом сім'ям загиблих учасників АТО на загальну суму 148 тис. грн., з них кошти районного бюджету – 48 тис. грн., кошти обласного бюджету – 100,0 тис. грн.

Відповідно до програми соціального захисту малозабезпечених верств населення Петрівського району на 2017-2018 роки, за кошти районного бюджету, 24 учасникам антитерористичної операції було надано матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових проблем на загальну суму 19,2 тис. грн.

З початку 2018 року для учасників АТО: зарезервовано земельні ділянки на загальну площу 44,83 га. Подано заяв учасників АТО – 389, передано у власність 266 земельних ділянок загальною площею 532 га. Надано 382 дозволів на розроблення проектів відведення земельних ділянок для ведення ОСГ загальною площею 764 га.

Для проведення заходів з психологічної реабілітації учасників АТО у 2018 році виділено 16,34 тис. грн. Станом на 18 жовтня 2018 року укладено одну угоду на суму 8,10 тис грн. та забезпечено проходження психологічної реабілітації 1 учасника АТО. У листопаді 2018 року планується укладання наступної угоди на проходження психологічної реабілітації одного учасника АТО.

Для надання медичної допомоги КЗ «Петрівська центральна районна лікарня» за 2015 рік стаціонарне та амбулаторне лікування надано 17 особам, загальна сума витрат на лікування склала 12,9 тис. грн. За 2016 рік стаціонарне та амбулаторне лікування надано 20 особам на загальну суму 11,50 тис. грн.

У 2017 році 23 особи отримали стаціонарне та амбулаторне лікування 10,92 тис. грн. Станом на 18 жовтня 2018 року 16 осіб отримали стаціонарне та амбулаторне лікування на 6,48 тис. грн.

Відповідно до договору укладеного між управлінням соціального захисту населення Петрівської райдержадміністрації та Олександрійською зразковою автомобільною школою ТСО України, за 2015-2016 роки 19 демобілізованих учасників АТО навчалися на курсах водіїв за категорією «С» та «Д». Загальна сума витрат на навчання склала – 161,5 тис. грн. (у 2015 році – 93,0 тис. грн., у 2016 році - 68,5 тис. грн.).

У 2017 році 3 учасники АТО отримали послуги професійного навчання (курси водіїв), загальна сума витрат 14,43 тис. грн.

Станом на 18 жовтня 2018 року пройшов навчання на курсах водіїв за категорію «В» 1 учасник АТО, сума витрат на навчання становить 5,1 тис. грн.

Валентина Григорівна звернула увагу й на те, що районна влада особливу увагу приділяє дітям учасників АТО. Так, діти цієї категорії безкоштовно харчуються в садочках і школах. За 9 місяців  2018 року на ці цілі виділено у закладах загальної середньої освіти  – 97,9  тис. грн., у закладах дошкільної освіти – 29,1 тис. грн.

Послугами відпочинку та оздоровлення дітей у 2018 році скористалися 83 дитини учасників АТО. Загальна сума витрат склала – 74,0 тис. грн.

Дітей загиблих учасників АТО забезпечено житлом:

  • у 2017 році малолітня дитина загиблого учасника АТО Матлак Д.О. забезпечена житлом загальною площею 65,6 кв. м. (на суму – 405,0 тис. грн.)
  • у 2018 році малолітня дитина загиблого учасника АТО Міхно О.І. забезпечена житлом загальною площею 61,8 кв. м. (на суму 405,0 тис. грн.).

Під час проведення новорічно-різдвяних заходів та Дня захисту дітей велика увага приділяється, також, дітям учасників АТО. Вони беруть безпосередню участь у святкуванні та отримують подарунки.

Валентина Григорівна коротко зупинилася і на заходах з військово-патріотичного виховання, які проходять в закладах культури та освіти за безпосередньої участі хлопців, учасників бойових дій на Сході країни.

Фото на слайдах яскраво демонстрували ці заходи: нагородження воїнів, волонтерів, зустрічі демобілізованих учасників АТО, покладання квітів до меморіальних дощок загиблих хлопців-земляків, концерти, молебні, спортивні змагання тощо.

 Цього року напередодні відзначення Дня захисника України, 12 жовтня 2018 року в смт Петрове за ініціативи громадських організацій воїнів-афганців, воїнів АТО і ветеранської організації, за сприяння керівників району - Сергія Завалія І Тамари Сакари, фінансової підтримки сільгосптоваровиробників і Петрівської селищної ради було відкрито пам’ятний знак «ВОЇНУ ЗАХИСНИКУ». Цього ж дня відбувся і районний захід з нагоди Дня захисника України – традиційна Хода, нагородження районними відзнаками, концертна програма, спортивні розваги та народні гуляння. Районний захід проведено напередодні самого свята, аби дати змогу сільським і селищним радам на своїх територіях також організувати подібні урочистості за участі хлопців-земляків. Так, концертні програми, спортивні змагання, Дні села тощо пройшли в Новостародубській, Чечеліївській, Луганській, Іванівській, Богданівській, Ганнівській сільських радах 12, 13 та 14 жовтня 2018 року.

Під час обговорення першого питання черги денної засідання громадської ради виступив голова районної державної адміністрації Сергій Завалій. Він зазначив, що з самого початку війни на Сході, разом із своїм першим заступником Тетяною Панетою, головою районної ради Тамарою Сакарою та громадою району всіляко допомагав армії, воїнам Петрівщини. Допомагали і бронежилетами, взяттям, одягом, ремонтували автомобілі для військових. Наразі Збройні Сили України зміцнили позиції і допомога учасникам бойових дій на Сході країни надається районом комплексно. Допомога надається і підшефній військовій частині. Так, в цьому році на потреби військової частини було виділено 50 тис. гривень. Сергій Володимирович також зазначив, що й надалі буде сприяти, допомагати воїнам і завжди готовий прислухатись до думки громадськості та враховувати її в подальшій роботі.

Алла Горністова активно включилася до діалогу та подякувала представникам районної влади за підтримку воїнів АТО. Вона коротко розповіла і про проблеми, з якими стикаються хлопці та попросила сприяння у вирішенні цих питань. Так, зазначалися проблеми з оформленням документів на землю, забезпечення власним житлом учасників АТО, лікування, реабілітація та придбання дорого вартісних ліків тощо.

Сергій Володимирович в свою чергу зазначив, що районне керівництво ніколи не стоятиме осторонь проблем хлопців і знаходитиме шляхи їх вирішення.