Громадська рада при Петрівській райдержадміністрації під головуванням Валентини Бойко 25 жовтня 2018 року розглянула ще ряд актуальних питань.

Про те, як пройшов у районі оздоровчий період 2018 року інформували присутніх начальник управління соціального захисту населення РДА Валентина Сибіра і виконуюча обов’язки начальника відділу освіти, завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Лугова.

Валентина Григорівна зазначила, що в Петрівському районі розроблена та діє районна цільова соціальна програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2018-2022 роки, відповідно до якої і проводилась оздоровча кампанія – 2018. Станом на кінець жовтня 2018 року вже підведені підсумки цієї роботи і можна з впевненістю сказати – всі задіяні служби добре спрацювали і кампанія пройшла належним чином.

У 2018 році працювало 13 оздоровчих закладів на базі 13 загальноосвітніх закладів.

         Оздоровчу кампанію 2018 року проведено за рахунок районного бюджету на загальну суму 999,62 тис. грн. З них: відділ освіти– 421,7 тис. грн. (з них на підготовку – 158,8 тис. грн., на проведення відпочинку 262,9 тис. грн.), управління соціального захисту населення Петрівської райдержадміністрації  – 577,920 тис. грн., позабюджетні кошти – 504,5 тис. грн.

Субвенцію на оздоровлення виділяли і сільські та селищні ради, всього на суму 578,0 тис.грн.

Цього року в районі було оздоровлено 1553 дитини шкільного віку, що складає 62% від загальної кількості дітей вказаної вікової категорії в районі (2513 дітей, віком від 7 до 16 років).

  Відпочинкова зміна тривала з 01 по 20 червня 2018 року. У таборі з денним перебуванням діти відпочивали не менше 6 годин. Графік роботи всіх пришкільних таборів відпочинку з 8.00 до 14.00 години. Діти були забезпечені дворазовим харчуванням, вартість харчування однієї дитини в день у середньому складала 18,32грн.

Значна увага приділялась оздоровленню дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Так у 2018 році було забезпечено відпочинком та оздоровленням :

  • 68 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, що складає 100% від загальної кількості дітей пільгової категорії, яких планувалося охопити;
  • 23 дітей – інвалідів, що складає 56% від загальної кількості дітей пільгової категорії, яких планувалося охопити;
  • 539 дітей з багатодітних сімей і малозабезпечених сімей, що складає 87% від загальної кількості дітей пільгової категорії, яких планувалося охопити;
  • 17 дітей постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, що складає 59% від загальної кількості дітей пільгової категорії, яких планувалося охопити;
  • 91 дітей, які перебувають на диспансерному обліку, що складає 48% від загальної кількості дітей пільгової категорії, яких планувалося охопити;
  • 156 талановитих та обдарованих дітей, що складає 62% від загальної кількості дітей пільгової категорії, яких планувалося охопити;
  • 248 дитина працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери, що складає 58% від загальної кількості дітей пільгової категорії, яких планувалося охопити;
  • 2 дітей внутрішньо переміщених осіб що складає 100% від загальної кількості дітей пільгової категорії, яких планувалося охопити;
  • 85 дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь у проведенні АТО, що складає 100% від загальної кількості дітей пільгової категорії, яких планувалося охопити;
  • 71 дитина як такі, що перебувають в складних життєвих обставинах, що складає 100% від загальної кількості дітей пільгової категорії, яких планувалося охопити.

       В стаціонарних оздоровчих закладах діти відпочивали також за кошти районного бюджету в ДОЗ «Жовтень» с. Бірки Олександрівського району Кіровоградської області (48 дітей) та в ДОЗ «Чайка» м.Гайворон, Гайворонський район Кіровоградської області (52 дитини), за кошти обласного бюджету в ДОЗ «Дружба» с.Войнівка Олександрійського району( 7 дітей), ДОЗ «Бригантина» смт. Новоархангельськ Кіровоградської області (6 дітей), УДЦ «Молода Гвардія»(3 дитини) та МДЦ «Артек» (5 дітей), ДЗОВ  «Перлина Чорномор’я» (10 дітей).

Всі організовані групи дітей, які прямували на оздоровлення, забезпечувались необхідним медичним та педагогічним супроводом з оформленням необхідних дозволів.

Підсумовуючи свій виступ Валентина Григорівна висловила побажання, щоб і наступного року провести належним чином оздоровчу кампанію, необхідно, щоб всі сільські та селищні ради передбачили в бюджеті 2019 року необхідні видатки.

Ірина Лугова, доповнюючи виступ колеги, поінформувала, що крім бюджетних коштів, на оздоровлення дітей активно залучаються кошти соціально відповідального бізнесу. Так, вже другий рік поспіль керівники ПСП «Зарічного» допомагають у проведенні літніх оздоровчо-тренувальних зборів вихованців дитячо-юнацької спортивної школи «Олімп». Звичайно, вносять певний вклад і районна влада, і Новостародубська сільська рада, та все ж підприємство, яке очолює Андрій Давидовський, практично всі матеріальні затрати для проведення тренувальних зборів юних спортсменів бере на себе. Прекрасна спортивна база господарства, відмінне повноцінне харчування, цікаві екскурсії, дружня атмосфера відпочинку й спортивних занять з тренерами ДЮСШ – з такого оздоровлення діти приїздять дуже задоволені.

Валентина Бойко, підсумовуючи сказане, побажала й надалі, щоб співпраця всіх гілок влади, соціально відповідального бізнесу приносила користь громаді.

По наступному питанню порядку денного, не менш важливому й актуальному, інформували теж два доповідачі – психолог районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любов Узлова та начальник служби у справах дітей РДА Тетяна Тищенко.

Мова йшла про соціальну підтримку сімей та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. До цієї категорії належать сім’ї (особи), які не можуть самостійно подолати або мінімізувати негативний вплив, зокрема, таких обставин:

- жорстоке поводження з дитиною в сім’ї;

- відсутність постійного місця роботи у працездатних членів сім’ї (особи);

- відсутність житла, призначеного та придатного для проживання;

- відбування покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, взяття під варту одного з членів сім’ї (особи), насильство в сім’ї (у тому числі щодо дитини);

- тривала хвороба, встановлена інвалідність (у тому числі дітей), вроджені вади фізичного та психічного розвитку, малозабезпеченість, безробіття одного з членів сім’ї (особи), що негативно впливає на виконання батьківських обов’язків, призводить до неналежного утримання дитини та догляду за нею;

- спосіб життя, внаслідок якого один із членів сім’ї (особа) частково або повністю не має здатності чи можливості самостійно піклуватися про особисте життя та брати участь у суспільному житті;

- ухиляння батьків від виконання обов’язків з виховання дитини;

- відібрання у батьків дитини без позбавлення батьківських прав;

- стихійне лихо;

- дискримінація осіб та/або груп осіб.

Станом на 01 жовтня 2018 року на обліку у районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 81 родина, де виховується 192 дитини, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Виявляють, працюють з такими родинами - надають соціальні послуги фахівці районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом із іншими суб’єктами, що надають соціальні послуги, та суб’єктами соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю. Мета цієї роботи – допомогти родинам вийти з кризи, повернути їхнє життя у благополучне русло.

Служба у справах дітей теж піклується про те, щоб виконувалися права дітей - зростати в сім’ї, розвиватися, навчатися і виховуватися в нормальних умовах. Співпрацюючи із сільськими й селищними радами, відділенням поліції, іншими службами, служба постійно веде роботу з виявлення сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Станом на 01 жовтня 2018 року загальна кількість таких сімей – 56, в них дітей - 109.

В розрізі сільських та селищних рад:

Водянська сільська рада – 4 дітей

Богданівська сільська рада - 10 дітей

Ганнівська сільська рада - 22 дітей

Зеленська сільська рада - 2 дітей

Іскрівська сільська рада - 11 дітей

Луганська сільська рада - 5 дітей

Новостародубська сільська рада - 17 дітей

Петрівська селищна рада - 13 дітей

Козацька сільська рада - 10 дітей

Балахівська селищна рада - 5 дітей

Чечеліївська сільська рада - 4 дітей

За 9 місяців 2018 року виявлено та поставлено на облік 36 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, 9 дітей відібрано без позбавлення батьківських прав.

Обговорюючи це питання, на жаль, звучала невтішна статистика – кількість сімей, які потрапили в складні життєві обставини з кожним роком не зменшується. Тож, громадська рада погодилася з думкою першого заступника голови РДА Тетяни Панети про необхідність збільшення штату фахівців районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які змогли б охопити своїм супроводом усі неблагополучні сім’ї району.

Інформацію з наступних питань черги денної надали присутнім начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Світлана Заєць та головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, з питань запобігання і виявлення корупції та мобілізаційної роботи апарату районної державної адміністрації Олена Румежак.

З усіх питань черги денної прийняті відповідні рішення.

Наступне засідання громадської ради вирішено провести в листопаді на базі районного музею історії.