20 грудня 2018 року у сесійній залі Петрівської районної ради відбулося засідання Ради регіонального розвитку Петрівського району.

Захід відбувся в форматі панельної дискусії, яку вела перший заступник голови райдержадміністрації Тетяна Панета. В засіданні взяли участь голова районної державної адміністрації Сергій Завалій, голова районної ради Тамара Сакара, депутати районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в районі, комунальних підприємств, установ, організацій і закладів, делегації сільських, селищних рад на чолі з керівниками територій, керівники закладів соціально-культурної сфери району, сільськогосподарські товаровиробники, представники засобів масової інформації та громадськістьрайону.

На порядок денний було винесене одне комплексне питання - Про підсумки економічного і соціального розвитку за 2014-2018 роки, стратегічні завдання щодо забезпечення сталого розвитку району у 2019-2021 роках, основним доповідачем з якого був голова районної державної адміністрації Сергій Завалій.

На початку своєї доповіді Сергій Володимирович відзначив, що результати роботи району за п’ять років досить вагомі і це завдячуючи тому, що вдалося створити професійну й надійну команду. Співпраця між Петрівською райдержадміністрацією, Петрівською районною радою, депутатами всіх рівнів, сільськими, селищними головами, бізнесом та громадою дала змогу протягом звітних років розвивати всі без винятку галузі: освіту, медицину, культуру, фізичну культуру і спорт, житлово-комунальне господарство та інші. Він висловив подяку всім без винятку, хто вболіває за Петрівщину, працює на її розвиток.

 • Сьогоднішнє засідання Регіональної ради Петрівського району – це наша відповідь всім тим, хто говорить, що «нічого не робиться» і, що «все пропало» - зазначив він.

Під час своєї доповіді Сергій Завалій детально розповів про всі проекти, реалізовані в районі за 2014-2018 роки. Учасники заходу мали змогу переглянути і слайди, що супроводжували звіт.

 Зокрема, за цей період в районі вклали в освіту 41,5 млн. грн., охорону здоров’я – 36,3 млн. грн., культуру – 10,2 млн. грн., фізкультуру і спорт – 22,3 млн. грн., соціальний захист та соціальне забезпечення – 3,2 млн. грн., транспорт та автомобільні дороги – 44 млн. грн., житлово-комунальне господарство – 47,8 млн. грн., охорону навколишнього природного середовища – 25,1 млн. грн.

 • Всього у 2014-2018 роках в районі реалізували інвестпроектів та соцзаходів на загальну суму 230,4 млн. грн., у тому числі в розрізі джерел фінансування: 31,0 млн. грн. – державний бюджет, 168,3 млн. грн. – районний, сільські, селищні бюджети, 31,1 млн. грн. – інші джерела.

Створено і «дорожню карту» роботи на майбутні три роки. Сергій Володимирович зазначив, що на основні інвестиційні проекти і соціальні заходи, заплановані для реалізації у Петрівському районі у 2019-2021 роках планується витратити 38,7 млн. грн. та назвав ці заходи і орієнтовні суми для їх реалізації:

 • Реконструкція будівлі поліклініки комунального закладу «Петрівська центральна районна лікарня» (очікувана вартість – 9,6 млн.грн.);
 • Капітальний ремонт четвертого поверху головного корпусу комунального закладу «Петрівська центральна районна лікарня» (закінчення ремонту) (0,6 млн.грн.);
 • Капітальний ремонт частини п’ятого поверху комунального закладу «Петрівська центральна районна лікарня» (1,5 млн.грн.);
 • Капітальний ремонт гінекологічного відділення комунального закладу «Петрівська центральна районна лікарня» (1,5 млн.грн.);
 • Капітальний ремонт будівлі Іскрівської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини (0,7 млн.грн.);
 • Реконструкція даху «Комунального закладу «Петрівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа II-III ступенів – гімназія» по вул. Літвінова, 18 в смт Петрове Кіровоградської області» (4 млн.грн.);
 • Утеплення зовнішніх стін Зеленської ЗШ І-ІІ ступенів (1,0 млн.грн.);
 • Капітальний ремонт теплогенераторної (заміна котлів) та теплосистеми у Іскрівській ЗШ І-ІІІ ступенів (1,5млн.грн.);
 • Капітальний ремонт котлів (заміна) у Луганській ЗШ І-ІІІ ступенів (0,6 млн.грн.);
 • Реконструкція каналізаційної мережі Новостародубської ЗШ І-ІІІ ступенів (0,4 млн.грн.);
 • Капітальний ремонт приміщень Петрівського районного будинку культури (2,8 млн.грн.);
 • Облаштування та озеленення території Петрівського районного будинку культури з елементами благоустрою в смт Петрове (0,4 млн.грн.);
 • Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Інгулецька в с. Богданівка (1,5млн.грн.);
 • Капітальний ремонт дорожнього покриття по вулицях Козацька, Миру, Гоголя в с. Зелене (6,0 млн.грн.);
 • Капітальні та поточні ремонти дорожнього покриття вулиць в смт Петрове (5,0 млн.грн.);
 • Поточні ремонти дорожнього покриття вулиць в с. Йосипівка (1,6млн.грн.).

По завершенню доповіді Сергія Завалія було надано слово голові районної ради Тамарі Сакарі, яка подякувала районній державній адміністрації, депутатам всіх рівнів, сільським та селищним радам, представникам бізнесу за результативну співпрацю.

Своїми досягненнями також мали змогу поділитися представники територіальних громад – Чечеліївський сільський голова Сергій Дяченко та Богданівський сільський голова Сергій Доцяк, керівники галузей освіта і культура Григорій Москалець і Наталія Подкопаєва.

Про досвід участі громадської організації в конкурсах соціальних проектів поділилася голова громадської організації «Іскрівчани» з села Іскрівки Юлія Тороп.

Учасники засідання регіональної ради мали змогу задавати питання виступаючим та висловлювати свої думки . Так, до діалогу долучилися депутат районної ради Людмила Когут, члени громадської ради при Петрівській райдержадміністрації Віталій Неклеса та Володимир Паладько.

Підводячи підсумки, керівники району Сергій Завалій і Тамара Сакара запевнили, що маючи здобутки за останні п’ять років, можемо впевнено рухатися до поставлених цілей. Адже плани на розвиток Петрівського району досить амбітні, досвід та гарна команда є, тож головне тепер – рухатися далі.

         

   

 

 Відеозапис засідання Регіональної ради розвитку Петрівського району можна переглянути за  ПОСИЛАННЯМ