Освітня галузь Петрівського району демонструє позитивну динаміку розвитку. За доступністю та якістю наданих послуг у сфері освіти в 2018 році Петрівський район здобув ІІІ загальне рейтингове місце серед 15 районів, 4 міст та 4 ОТГ Кіровоградської області.

Інвестиції в якісні умови навчання дітей

На модернізацію навчально-матеріальної бази виділено із різних джерел понад 20 млн. грн.

Проведено заміну вікон у 4 закладах загальної середньої освіти і, таким чином, питання заміни вікон на енергозберігаючі закрите по всім школам району. Частково відремонтовано приміщення у 13 закладах загальної середньої освіти та 18 закладах дошкільної освіти. Зроблено ремонт одного харчоблоку в закладі дошкільної освіти, покрівель у 6 закладах загальної середньої освіти та ремонт однієї покрівлі в закладі дошкільної освіти. Відремонтовано спортивну залу у одному закладі загальної середньої освіти, реконструйовано спортивні майданчики зі штучним покриттям у 3-х закладах загальної середньої освіти (Іскрівській ЗШ І-ІІІ ст., Новостародубській ЗШ І-ІІІ ст. і Петрівському НВО) та 2-х у закладах дошкільної освіти.

В 2018 році придбано шкільний автобус для підвезення учнів до Луганської ЗШ І-ІІІ ступенів. Загалом, для шкіл району придбано обладнання на суму 2 млн. грн.

 

Підтримка вчителів

У районі позитивно вирішуються питання соціального захисту педагогічних працівників. У 2018 році вчителям підвищено рівень оплати праці на 10%. Стабільно виплачується заробітна плата педагогічним працівникам, при наданні літніх відпусток педагогам повністю виплачені відпускні та кошти на оздоровлення (100%). Усі педагоги отримали щорічну грошову винагороду за сумлінну працю, виплачуються кошти на відрядження вчителів, та на преміювання. Компенсуються витрати за проїзд вчителям, які доїжджають до місця роботи, здійснюються щомісячні доплати учителям, які підготували переможців обласних олімпіад.

Проводиться значна робота щодо соціального захисту молодих спеціалістів. А саме - усім молодим спеціалістам, які вперше призначаються на роботу у заклади освіти району, виплачується матеріальна допомога у розмірі мінімальної заробітної плати; компенсуються витрати за проїзд до місця роботи, винаймання житла, за комунальні послуги. Під час проведення районного Тижня молодого вчителя кожному молодому спеціалісту виплачується грошова винагорода у розмірі посадового окладу.

Керівництво району постійно турбується про піднесення престижу професії вчителя, стимулювання його праці. Із цією метою засновані районні педагогічні премії імені В.О. Сухомлинського, С.П. Логачевської, О.Г. Скориніна, заохочувальна відзнака «За відданість праці», звання „Вчитель – авторитет”, визначення кращого педагога у номінації „Золотий фонд педагогічної Петрівщини”, «Педагогічна надія». Упродовж 2018 року 50 педагогічних працівників відзначені різними видами заохочень.

У 2018 році переможцем районного і обласного етапу Всеукраїнський конкурсу «Учитель року - 2018» в номінації «Фізика» став Оранський О.В., учитель фізики комунального закладу «Петрівське НВО «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» та представляв Кіровоградщину на Всеукраїнському рівні. Олександр Володимирович увійшов до дванадцяти кращих вчителів фізики України і посів шосте місце за рейтинговим списком.

 

Додаткові групи для дітей

У районі створено умови для доступності дошкільної освіти відповідно до потреб населення. Функціонує 18 закладів дошкільної освіти. Дошкільну освіту здобуває 707 дітей.

Для розвантаження функціонуючих закладів дошкільної освіти із 01 березня 2018 року відкрито додаткову групу у Петрівському ДНЗ №1 «Рудана».

 

Активні школи та садочки

9 закладів освіти району (8 ЗЗСО, 1 ЗДО) стали переможцями районного конкурсу взаємодії «Майбутнє – спільна справа». Реалізовано 15 проектів на суму 1,5 млн. грн. Це і нове сучасне обладнання в школах, благоустрій, два спортивних та один ігровий майданчики тощо.

 

Кращі за результатами ЗНО

Перше місце в районі за рівнем знань випускників посів КЗ «Петрівське НВО «ЗШ І-ІІІ  ступенів – гімназія».

24 випускники закладів освіти району отримали бали високого рівня (180-200) з різних предметів, проти 12 у минулому навчальному році.

12 учнів отримали бали високого рівня (180-200) із української мови.

У 2018 році 108 учнів закінчили 11 класів , з них 74 випускники (69%) продовжують навчання у ВНЗ І-ІV рівнів акредитації, один студент (випускник «Петрівського НВО «ЗШ І-ІІІ  ступенів – гімназія») навчається у вищому навчальному закладі за кордоном, у ПТН - 19 дітей (18%), в ліцеях – 3 дітей ( 3%).

 

Інтерактивні класи

В 2018 році придбано 16 інтерактивних комплексів для 1-х класів «Нової української школи» на 0,704 млн. грн. Придбано сучасне обладнання для 5 кабінетів хімії, біології, природничих дисциплін на 0,985 млн. грн.

 

Олімпіади

53 переможців районних олімпіад із навчальних предметів взяли участь в обласному етапі та здобули 14 перемог, показавши високий рівень підготовки.

У рейтинговій системі оцінювання за показниками участі учнів в обласному етапі Всеукраїнських олімпіад  із навчальних предметів, враховуючи кількість одержаних дипломів, наш район займає п’яту позицію серед сільських районів області.

У 2018 році команда району взяла участь в обласному турнірі юних географів та здобула ІІ місце серед інших команд шкіл області.

 

Оздоровлення

Упродовж літа було організовано роботу 13 пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням для 1025 дітей шкільного віку. Оздоровленням та відпочинком за кошти районного бюджету охоплено 945 дітей  пільгових категорій.

 

Підтримка дітей учасників АТО

У ДНЗ організовано безкоштовне харчування для 47 дітей, батьки яких є чи були учасниками АТО, а у школах - для 90 учнів.

У ДНЗ організовано безкоштовне харчування для 103 дітей та для 117 дітей із 50% знижкою з плати для батьків, а також безкоштовним харчуванням забезпечено 812 учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.

 

Спортивно-масова діяльність

У Петрівському районі упродовж 2018 року в рамках обласного проекту «Здоров’я наших дітей» встановлено 2 майданчики з тренажерним обладнанням (Луганська ЗШ І-ІІІ ступенів, Петрівська ЗШ І-ІІІ ст.)

В рамках Угоди між Петрівською районною державною адміністрацією, Петрівською районною радою та ПрАТ ЦГЗК побудовано міні футбольний майданчик зі штучним  покриттям на базі Іскрівської ЗШ І-ІІІ ступенів.

Виконано ремонтні роботи спортивного залу Новостародубської ЗШ І-ІІІ ступенів, здійснено капітальний ремонт спортивного залу КЗ «Петрівське НВО «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» та ремонт залу Петрівської ЗШ І-ІІІ ступенів, оновлюється матеріально-технічна база спортивних залів.

Позашкільна спортивно-масова робота впродовж року була представлена  трьома напрямками: волейбол, баскетбол, настільний теніс, кіокушинкай карате. Окрім цього, в районі працюють 5 стрілецьких тирів, у яких учні здобувають уміння і навички із кульової стрільби.

Всього гуртковою спортивно-масовою роботою охоплено 811 учнів ЗЗСО.

За підсумками районних змагань, команди закладів загальної середньої освіти району брали 100% участь у обласній спартакіаді. Згідно із результатами участі учнівських команд в обласній спартакіаді район посів загальне 11 місце із 35 районів та ОТГ.

 

Підтримка обдарованої молоді

В районі щорічно на фестивалі «Гордість і надія Петрівщини» переможці олімпіад, конкурсів, фестивалів, спартакіад, змагань одержують стипендії, на виплату яких із районного бюджету в 2018 році витрачено 30,0 тис.грн. Учителям, які підготували призерів обласних олімпіад здійснюється щомісячна доплата у розмірі 25 - 15%  посадового окладу.

За значний особистий внесок у піднесення престижу району на обласному, всеукраїнському рівні, найбільш гідні учні нагороджуються медаллю «Гордість і надія Петрівщини». В 2018 році цю нагороду отримала Попова Юлія, учениця 9-го класу Петрівського НВО.

 

Національно-патріотичне виховання

В грудні 2018 року на сесії Петрівської районної ради прийнята районна цільова програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2019-2021 роки. Загальний обсяг фінансових ресурсів для реалізації Програми – майже 1,5 млн.грн.

 

Інклюзивна освіта

В 2018 році створено комунальну установу «Петрівський інклюзивно-ресурсний центр», з метою забезпечення права дітей із особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної, загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини.