26 квітня в Україні згадують про події, які відбулися 33 рік тому – День Чорнобильської катастрофи, коли увесь світ сколихнула новина про страшну ядерну катастрофу. Та й до цього часу не вщухає біль, який принесла із собою біда. Вибух четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС призвів до значного екологічного забруднення, численних жертв та інших гуманітарних наслідків.

Цього дня у сквері ветеранів відбувся мітинг-реквієм присвячений 33-м роковинам Чорнобильської катастрофи, за участю голови районної ради Тамари Сакари, керівника апарату РДА Ольги Семехової, голови Петрівської селищної ради Світлани Тилик,  начальника управління соціального захисту населення РДА Валентини Сибіри, настоятеля Свято-Покровської церкви селища Петрового протоієрея Дмитра Городецького, настоятеля храму Вознесіння Христового протоієрея Михайла Царука, сільських та селищних  голів, учасників  ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та їх родини, вдів ліквідаторів, представників установ та організацій району, молоді.

Зі словами вдячності та поваги зверталися до героїв-ліквідаторів представники влади.

- Ми безмежно вдячні, вам – ліквідаторам аварії, за врятовані мільйони життів, ми ніколи не забудемо тих кого з нами немає поряд, тих хто не вагаючись взяв участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Адже без вашої мужності і відваги катастрофа могла бути набагато масштабнішою. Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС нашого району, які не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду всім нам, нашим дітям. Нехай ніколи не повториться жах тієї масштабної техногенної катастрофи, нехай  залишиться тільки пам’ять про ті моторошні події, яка  навчить нас цінувати нашу Землю, природу, мир, спокій та людське життя. Щиро зичу вам та вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди.  Хай завжди поруч з Вами буде людська вдячність, повага та турбота за Вашу відданість та мужність,- зазначила у своєму виступі Тамара Сакара.

До присутніх також звернулися Петрівський селищний голова Світлана Тилик,  учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Віктор Сікун. Усі вони  висловили глибоку подяку і шану мужнім чорнобильцям, які ліквідовували наслідки аварії та внесли свою частку у подолання цього лиха.

Продовженням заходу стала урочисто-хвилююча хвилина вручення нагород нашим землякам, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, які  своєю самовідданою працею внесли вагомий внесок у цю справу. За мужність та відвагу при виконанні робіт з ліквідації аварії на ЧАЕС, активну громадську позицію членам громадської організації, ліквідаторам району було нагороджено Почесною грамотою Петрівської районної ради і Петрівської районної державної адміністрації учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Юрія Білаша, Юрія Гречаного, Віктора Ласкавого, Миколу Лопату, Миколу Мазура, Володимира Остапенка. Грамоту Петрівської районної державної адміністрації та Петрівської районної ради вручено  Сергію Поповичу, Валентину  Кривому, Віктору Сікуну, Валерію Хорєву, Нелі Боцман, Наталії Караваєвій. Огоошено Подяку Петрівської райдержадміністрації Та Петрівської районної ради Івану Дерев"янку, Миколі Ковальову, Леоніду Давиденку, Лідії Сумарук.

Нагороди від Петрівської селищної ради отримали Юрій Дяченко, Володимир Попіль, Микола Тайдаков, Микола Копань, Віктор Прокопенко та Володимир Чегорка.

Присутні  хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Кожен з присутніх, можливо у цей час, замислився, скільки людських доль понівечено Чорнобильським смерчем, скільки ліквідаторів загубили своє здоров’я, а скільки уже відійшло у вічність. Тому, з одного боку, це свято мужності людей, свято завершення будівництва саркофагу, перемоги новітніх технологій та людського патріотизму, а з іншого боку, це свято зі сльозами на очах.

Настоятель Свято-Покровської церкви, благочинний храмів Петрівського району протоієрей Димитрій Городецький та настоятель храму Вознесіння Христового протоієрей Михайло Царук  провели молебінь.

На знак глибокої поваги до подвигу ліквідаторів, присутні  поклали квіти до пам’ятного знаку землякам - ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.

Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам`яті, що не даватимуть забути про цю страшну трагедію!