В кожній громаді Петрівського району відзначили 74-ту річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вклонилися світлому подвигу героїв-переможців – українських солдат, які віддали життя за Батьківщину, визволили рідну землю і всю Європу від нацистського режиму.

В районному центрі, селищі Петровому, 09 травня 2019 року відбулася традиційна Хода, мітинг та покладання квітів до Братської могили радянських воїнів.

Над святково прикрашеним селищем з самого ранку лунали звуки патріотичних пісень, та пісень, присвячених Перемозі у запису, марші і інші музичні твори у виконанні духового оркестру.

Допоки шикувалися учасники урочистої ходи, під звуки загону барабанщиць до площі підійшла яскрава, в кольорах українського прапора, колона Петрівського НВО «ЗШ І – ІІІ ступенів, гімназія», учні якого підготували цікавий запальний флешмоб.

Традиційною святковою ходою пройшли жителі Петрового до Братської могили радянських воїнів, де відбувся мітинг з нагоди 74-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні. Разом з односельцями у святковій колоні йшли керівники району, селища, представники духовенства, трудові колективи підприємств, установ та організацій, школярі. Приємно було бачити, що на свято прийшли цілими родинами.

До урочистості додавалося смутку через те, що жоден ветеран цього року не взяв участі в урочистостях через вік та стан здоров’я. Та ніхто з ветеранів не був обділений увагою, напередодні і цього дня їх вітали зі святом районні керівники, сільські й селищні голови, школярі, сільгосптоваровиробники.

Мов славне продовження тих, хто боронить рідну землю від ворогів, гордо та впевнено в колоні йшли військові, які брали участь в антитеро­ристичній операції на Сході України.

На урочистому мітингу «Безсмертний подвиг не забутий» виступили голова райдержадміністрації Сергій Завалій, голова районної ради Тамара Сакара, Петрівський селищний голова Світлана Тилик, голова районної організації ветеранів України Олег Гіюк, благочинний Петрівського району протоієрей Дмитро Городецький, військовий комісар райвійськкомату Олег Откидач і учень Петрівського НВО Віталій Семененко.

Вони говорили про подвиг воїнів, які перемогли гітлерівський фашизм, про подвиг народу, який виніс на своїх плечах тягар війни, зробив все для перемоги. Згадували і звитягу нинішніх захисників Вітчизни, які на землі Донбасу кують майбутню перемогу над загарбниками і бандитами-сепаратистами.

Хвилина мовчання і залпи салюту стали свідченням вшанування пам’яті воїнів, які полягли на полях битв Другої світової війни.

До пам’ятника загиблим воїнам та плит з їхніми іменами лягли гірлянда та живі квіти, прозвучала пісня «Перемога» у виконанні Катерини Карабилової.

Після закінчення мітингу в Парку відпочинку відбувся тематичний святковий концерт «Свято зі сльозами на очах», учасники заходів мали змогу переглянути виставки дитячих малюнків, документів і фотосвітлин в районному музеї історії та скуштувати солдатської каші в Парку відпочинку.