З давніх-давен у традиціях та навіть, можна сказати, в ДНК українців є потреба й готовність ділитись, об’єднуватись, безкорисливо проявляти добро. Такі речі, як гостинність, підтримка, співчуття давно увійшли в наше життя, і часто, роблячи добрі справи, ми їх навіть і не називаємо благодійністю.

Під егідою ООН шість років тому було вирішено щорічно 05 вересня відзначати Міжнародний день благодійності аби актуалізувати внесок усіх благодійників та волонтерів у подолання сучасних проблем людства, таких як бідність, смертоносні хвороби, стихійні лиха тощо.

На Петрівщині теж долучаються до благодійництва, здійснюються реальні справи аби змінити чиїсь життя на краще.

Так, з метою покращення соціальної підтримки осіб з обмеженими можливостями, одиноких непрацездатних громадян та інших категорій вразливих верств населення територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Петрівського району щороку проводить Всеукраїнську благодійну акцію «Милосердя».

В рамках даної акції 05 вересня 2019 року відбулося засідання комісії по визначенню осіб на одержання одноразової грошової допомоги, яке провела перший заступник голови районної державної адміністрації Тетяна Панета.

Директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Петрівського району Інна Лук'янова представила до обговорення три заяви від громадян, які звернулися з проханням надати грошову допомогу на лікування.

Комісія прийняла рішення: за рахунок залучених в рамках Всеукраїнської благодійної акції «Милосердя» благодійних коштів, що надійшли на рахунок територіального центру, надати одноразову грошову допомогу на лікування даним громадянам у загальній сумі 1800,00 грн.

Це не єдина акція, що покликана дарувати добро. Працівники державних і комунальних установ долучилися до благодійної акції «Допоможи ближньому», яка проходила з 02 по 06 вересня 2019. В рамках даної акції надали грошову допомогу на лікування в розмірі більше 20 тис.грн.

Петрівчани, також, долучилися до благодійної акції, яку запровадила Укрпошта - «Доступний розвиток для наших дітей».

Метою цієї акції є забезпечення дітей вихованців дитячих будинків та інших спеціалізованих закладів всіма необхідними матеріалами для розвитку образного мислення, моторики, комунікативних навичок тощо.

Структурні підрозділи Петрівської районної державної адміністрації, Петрівської районної ради, КНП «Петрівська центральна районна лікарня», КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» та Петрівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, інші територіальні органи влади не залишили без уваги даний благодійний проект та активно долучилися до нього вдруге.

Для участі в акції були зібрані кошти, на які було придбано: канцелярські товари, засоби особистої гігієни, матеріали для проведення занять та ігор з дітьми.

Було сформовано та надіслано 46 посилок, загальною вагою близько 20 кг до державних інтернатних закладів для дітей міст: Кропивницький, Олександрія та Знам’янки, де перебувають діти з Петрівського району.

Підсумовуючи загальну інформацію, озвучену на засіданні, обговоривши всі нагальні питання, Тетяна Панета наголосила: «Допомагати тим, хто потребує підтримки може кожен. Для цього не обов’язково мати багато грошей чи багато вільного часу. Головне – не черствіти душею і намагатися зробити цей світ кращим – навколо себе, навколо інших».

Тетяна Григорівна, також, зазначила, що акція «Милосердя» продовжується і проводитиметься до Міжнародного дня людей похилого віку, Дня ветерана (01 жовтня) та Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями (03 грудня). Тож, з усіх питань порадила звертатися до організаторів акції - територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Петрівського району: смт Петрове, вул. Каштанова, 4 тел. 9-64-32, 068 533 08 39 або в соціальній мережі Фейсбук.