За останні роки українці отримали величезний досвід нового переживання випробувань - переживання не наодинці, а допомагаючи одне одному.

Конфлікт на Сході України спричинив низку важких ситуацій, які  для різних верств населення стали стресовими, кризовими, травмівними.  Особливих випробувань зазнають мирні жителі, що перебувають у зоні конфлікту,  вимушені переселенці, родини загиблих; військовослужбовці – як ті, хто бере участь у бойових діях, так і  демобілізовані, та їхні сім’ї; волонтери і всі, хто працює  з потерпілими. Цим людям важко адаптуватися  до нових складних обставин, нелегко і в повсякденному житті. У них може погіршуватися і фізичне, і психічне здоров’я, загострюватися наявні проблеми та з’являтися нові.

В рамках підтримки Координатором проектів ОБСЄ в Україні проекту «Підтримка Міністерства соціальної політики в протидії гендерна - зумовленому насильству та (ре-)інтеграції населення, постраждалого  від конфлікту» у м.Києві з 04 по 06 вересня 2019 року відбувся регіональний тренінг на тему «Психологічна допомога населенню, постраждалому внаслідок конфлікту» директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Стулій приймала активну учать у тренінгу та отримала свідоцтво.

Тренерами були Людмила Царенко - старший науковий співробітник Інституту психології ім..Г.С. Костюка НАПН України, психотерапевт, учасник бойових дій. Марина Маліновська - психотерапевт кабінету медико-психологічної реабілітації наслідків пов’язаних зі стресом.

Учасники тренінгу ознайомилися з психологічними наслідками воєнного конфлікту (стрес, психотравма, супутні розлади) та принципами психологічної реабілітації.

Особливості застосування різних форм психологічної допомоги та соціально - психологічної підтримки (психодіагностика, психологічна просвіта та інформування, психологічна підтримка, психологічне консультування, психотерапія, групова робота; навички надання першої психологічної допомоги, навички самодіагностики, способи управління можливостями власної психіки для саморегуляції стресових станів як профілактику емоційного вигорання.