Сьогодні, 30 вересня 2019 року в селищі Петрове відкрили сучасний інклюзивно-ресурсний центр.

Заклад, де надається фахова підтримка дітям з особливими освітніми потребами та проводяться корекційні заняття, створено відповідно до рішення Петрівської районної ради від 18 травня 2018 року №436.

З часу утворення до офіційного відкриття проведено величезний обсяг робіт, аби приміщення відповідало всім сучасним вимогам, був наявний необхідний дидактичний матеріал та працювали фахівці своєї справи.

На відкриття прибули перший заступник голови райдержадміністрації Тетяна Панета, голова районної ради Тамара Сакара, депутати районної ради, керівники й працівники установ та організацій, що опікуються питанням навчання й виховання дітей з особливими потребами.

Керівники району у вітальному слові наголосили на важливості створення такого центру, адже інклюзивна система освіти дає можливість дитині можливість розвиватися, адаптуватися до суспільства. Тут є всі можливості проводити заняття для особливих дітей, використовуючи світові методики.

Тетяна Григорівна і Тамара Вікторівна зазначили, що й надалі продовжуватимуть підтримувати центр та вручили його керівнику Тамарі Гребеневич сертифікат на отримання грошових коштів.

Тамара Гребеневич коротко розповіла про історію створення, про умови роботи та подякувала Тетяні Панеті, Тамарі Сакарі і депутатам районної ради, підприємцям за підтримку та допомогу.

Вона зазначила, що фахівці ІРЦ надають послуги дітям з особливими освітніми потребами, які проживають в районі, зараз це 24 дитини.

ІРЦ знаходиться на території Петрівської загальноосвітньої школи І ступеня, філії КЗ «Петрівське навчально-виховне об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія» і займає площу майже 140 кв м. Батьки та вчителі інклюзивних класів мають змогу отримати у центрі безкоштовну консультацію щодо розвитку дитини.

Петрівський ІРЦ укомплектовано меблями для дітей з особливими освітніми потребами (регульовані столи та стільці, шафа-роздягалка, м’який куточок, ігровий будиночок), меблями для педагогічних працівників (офісні столи та стільці, шафи, полиці). Закуплено комплекс комп’ютерної техніки: ноутбуки, планшети, принтер, ламінатор, інтерактивна дошка з сенсорним модулем.

Виділено кошти з районного бюджету на придбання обладнання та матеріалів для обладнання кабінетів учителя-логопеда, практичного психолога, вчителя-реабілітолога та зроблено ремонт орендованого приміщення. Придбано корекційно-розвиткове обладнання для кабінету вчителя-реабілітолога, вчителя-логопеда, практичного психолога. Також, виділено кошти з районного бюджету для оснащення залу ЛФК, ресурсної кімнати та приймальні.

Наразі тут працює директор, вчитель-логопед, практичний психолог, вчитель-реабілітолог. ІРЦ запрошує на роботу вчителя-дефектолога.