Є така професія – дарувати людям тепло, любов і радість! Ця професія має назву „працівник культури”!

Щорічно у листопaді відзнaчaють Всеукрaїнський день прaцівників культури тa мaйстрів нaродного мистецтвa. Із цієї нагоди, сьогодні, 6 листопада 2019 року, в залі засідань районної ради відбулись святкові урочистості з нагоди професійного свята працівників культури.

Це свято відзначається в нашій державі разом із Днем української писемності та мови. Що є символічно, адже кожна освічена людина повинна досконало знати свою історію, витоки писемності свого народу та його культуру.

На захід було запрошено працівників відділу культури райдержадміністрації, керівників будинків культури в районі, бібліотекарів, аматорів народного мистецтва, працівників музичних шкіл, краєзнавчих музеїв та всіх причетних до свята.

Керівники району щиросердно привітали присутніх зі святом, побажали усім міцного здоров’я, родинного тепла, творчої наснаги і особистого щастя.

«Це свято стосується кожного з нас, адже всі ми носії традицій, звичаїв сіл, селищ, району, зрештою, країни, в якій ми живемо. Культура робить людину особистістю, незримою силою вона формує національну спільність, робить нас неповторними, несхожими на інших. Сьогодні мені хочеться подякувати вам за професіоналізм, за уміння принести радість, втіху і спокій у душі людей. Ви виявляєте максимальну енергію, чудеса винахідливості в організації масових заходів, культурного відпочинку людей. Всі ви сіячі національного духу нашої держави, невід’ємна прикраса людського життя. У день вашого професійного свята бажаю вам міцного здоров'я, особистого щастя, родинного затишку та нових творчих здобутків у благородній справі відродження, збереження і примноження культури нашого народу»,- зазначила у своєму виступі перший заступник голови РДА Тетяна Панета.

«Шановні працівники культури та аматори народного мистецтва! Вітаю всіх, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу, з професійним святом. Ваша професія – особлива! Ви – працівники клубних установ, бібліотекарі, викладачі спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, фахівці музейної справи – даруєте людям радість, наповнюєте їхні душі світлими почуттями, навчаєте розуміти прекрасне, любити рідний край, пісню і танець свого народу та мати від цього задоволення. Своєю наполегливою творчою працею, високим професіоналізмом ви звеличуєте рідний край, примножуєте його успіхи і досягнення. Щедрих творчих досягнень вам, натхнення та людської вдячності за нелегку, але таку потрібну людям працю. Хай щастить вам у творчості і особистому житті. Нехай здійсняться всі ваші плани, надії та сподівання, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним!» - сказала голова районної ради Тамара Сакара.

Приєдналась до привітань і начальник відділу культури і туризму РДА Наталія Подкопаєва, яка привітала своїх колег із професійним святом, зазначивши, що працівники вищевказаної професії – це люди, які несуть радість та любов до танцю, співу, слова, до життя, наповнюють будні високими і світлими почуттями.

Кращих працівників галузі культури та народного мистецтва району було відзначено відзнаками районної державної адміністрації, районної ради та відділу культури.

Відзнаками Петрівської районної ради та Петрівської райдержадміністрації нагороджено: Вадима Блоху, Ольгу Коваль, Андрія Кравченка, Аллу Міхалчу, Ірину Реву, Світлану Сапок, Лідію Сидоренко.

Грамоти районної державної адміністрації отримали: Галина Бискуб , Марія Буртова, Алла Іщенко, Валентин Кущ, Леонід Старов.

Відзнаками відділу культури і туризму Петрівської районної державної адміністрації нагороджено: Олександра Донця, Катерину Карабилову, Оксану Копійку, Оксану Котеленець, Галину Кравченко, Тетяну Мойсу, Тетяну Овсюк, Анатолія Рябоконя, Інну Сенюк, Аліну Ткач, Тетяну Турбаєвську, Тетяну Цупренко, Ольгу Чорнобривець, Олену Шарутенко, Анну Шархун, Леоніда Яненка.

Завершилося свято чудовою концертною програмою у виконанні ансамблю «Єлизавет-ретро» Кіровоградської обласної філармонії та її солістів Іванни Коц, Олексія Козачинського, Артема Гасленка, які створили піднесену святкову атмосферу та подарували винуватцям свята гарний настрій.