Насильство в сім’ї є величезною проблемою державного значення. Про її масштабність і гостроту свідчать результати соціологічних досліджень, міжвідомча статистика, дані громадських організацій.

В районі діє координаційна рада  з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного  розвитку, запобіганню насильства в сім'ї та протидії  торгівлі людьми. На комісії розглядаються конкретні випадки насильства в сім'ї. Проводиться роз’яснювальна  робота  в сім’ях, де можливе вчинення насильства в сім’ї та про права, заходи і послуги, якими можуть скористатися жертви насильства в сім’ї.

У Петрівському районі  з 25 листопада по 10 грудня проведено  Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства». Основним завданням акції є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем щодо подолання насильства в сім'ї та підвищення рівня обізнаності населення із зазначених проблем.

Проведено районний конкурс дитячого малюнку «Дитинство без насильства». Конкурсні роботи стосувалися теми насильства, пропаганди сімейних цінностей, толерантного ставлення до інших людей.

26 грудня 2019 року переможців конкурсу нагороджено грамотами і солодощами. Малюнки переможців буде представлено на виставці в ДЮЦ.