Традиційно, на початку року, галузь охорони здоров"я району підводить підсумки роботи за минулий рік. Зібрання в форматі медичної ради відбулося 29 січня 2020 року в залі засідань Петрівської центральної районної лікарні.

 В засіданні взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Тетяна Панета, голова районної ради Тамара Сакара, сільські та селищні голови, лікарі, старший медичний персонал Петрівської ЦРЛ, закладів первинної ланки медичної допомоги, представники засобів масової інформації району.

Медична рада розпочалася інформацією вузьких спеціалістів вторинної ланки медицини про підсумки діяльності за 2019 рік. Перед колегами й гостями виступили Олексій Даценко – завідувач хірургічним відділенням Петрівської ЦРЛ, Лариса Окулова – завідувач пологового відділення ЦРЛ і районний онколог, Тамара Швирьова – районний фтизіатр, Ольга Даценко – завідуюча терапевтичним відділенням центральної районної лікарні. Разом із статистичною інформацією, яка свідчить, що жителі району потребують і отримують медичну допомогу в районній лікарні, фахівці озвучували й проблемні питання, які необхідно вирішити, аби в умовах реформування зберегти медичний заклад.

Далі про стан справ у закладах медицини первинної ланки – фельдшерсько-акушерських пунктах, лікарських амбулаторіях сімейної медицини інформував директор КНП «Петрівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Геннадій Кім. Він нагадав присутнім, як відбувалися заходи з реформування первинної ланки. Звичайно, були побоювання втрати мережі закладів медицини на селі, та завдяки підтримці районної влади, органів місцевого самоврядування і соціально-відповідального бізнесу, жоден медичний заклад на селі не був закритий.

 Навпаки, протягом останніх років більшість ФАПів, лікарських амбулаторій були відремонтовані та набули зразкового вигляду. Тепер це теплі, сучасні, комфортні «храми медицини», де приємно працювати медперсоналу, а жителям сіл зручно отримувати медичні послуги. Починаючи з 2016 року на первинній ланці було капітально відремонтовано:

3 амбулаторії – Луганська АЗПСМ – 1 704, 9 тис. грн.

                   Іскрівська – 1 340 тис.грн.

                   Зеленська – 432,1 тис.грн.

5 ФАПів – Чечеліївський – 589,679 тис.грн.

                   Богданівський – 579 тис.грн.

                   Червонокостянтинівський – 670 тис.грн.

                   Баштинський – 451 тис.грн.

                   Козацький – 952,3 тис.грн.

Проведено поточні ремонти:

Петрівська амбулаторія – 195 тис.грн.

Володимирівська амбулаторія – 50 тис.грн.

Балахівська амбулаторія – 97 тис.грн.

Малинівський ФАП – 204,7 тис.грн.

Олімпіадівський ФАП – 50 тис.грн.

Червоносільський ФАП – 50 тис.грн.

Йосипівський ФАП – 24 тис.грн.

Капітальні й поточні ремонти здійснювалися за кошти районного бюджету та кошти сільських рад. Підтримували сільську медицину і представники агробізнесу. Найпотужнішу підтримку надав ПрАТ «ЦГЗК» групи «МЕТІНВЕСТ» - з 2016 по 2019 роки майже на 2 млн.грн.

Також, було придбано автомобіль «Нива Шеврове» та три автомобіля «Рено-Дастер» (на суму 1 950 тис.грн), телемедичне обладнання на суму – 655,9 тис.грн., 7 ЕКГ – на суму 175 тис.грн., медичне обладнання, меблі, комп’ютерну техніку – на суму 780 тис.грн.

Серед планів на наступний рік Геннадій Петрович назвав будівництво лікарської амбулаторії сімейної медицини в с.Новому Стародубі – одному з найбільших населених пунктів Петрівського району.

Далі директор КНП «Петрівська центральна районна лікарня» Петрівської районної ради Микола Яновський підсумував результати діяльності медичного закладу вторинної ланки за 2019 рік та розповів, що чекає Петрівську ЦРЛ в 2020 році.

Микола Миколайович зазначив, що до 2020 року – початку реформування вторинної ланки медицини, районна влада, залучаючи бюджетні кошти й кошти соціально-відповідального бізнесу, капітально відремонтувала 90% приміщень Петрівської ЦРЛ. Всього з 2016 по 2019 рік на проведення капітальних і поточних ремонтів приміщень, здійснення заходів з енергоефективності та енергозбереження, покращення матеріально-технічної бази (придбання службових квартир, санітарного автотранспорту, медичного та іншого обладнання, комп"ютерної техніки, меблів тощо)  з різних джерел фінансування спрямовано близько 34 млн.грн., з них коштів ПрАТ «ЦГЗК» групи «МЕТІНВЕСТ» - 2 млн.900 тис.грн. Спрямувати значні кошти на розвиток стало можливим, також, завдяки сільгосптоваровиробникам району - СФГ «Райпольське», СФГ «Роксолана», СВК а/ф «МАРІАМПОЛЬСЬКА», ТОВ А/Ф «АВЕТ ЛГД», ФГ «Надія», СФГ «Вершиновласівське» , ПСП «Водянське», ПП «Дружба», СПП «Віза Агро», ФГ «Паросток», ПСП «Богнер», ФГ «АЛАН», СТОВ «Колос», ТОВ «А/ф Маяк», ПСП «Зарічне», А/ф «Овен», фіз.ос. Фесенко В. І., ТОВ а/ф «Фортуна», ДБВ «Софія», ФГ «Любава», ФГ «Малина». Велика подяка переробникам сільсгосппродукції агропромфірма «ЛІДЕР», ФОП «Рубановська К.В.", які поки ремонтувалися відділення, всіляко допомагали, підтримували лікарню.  

Микола Яновський відзначив, що таких умов у відділеннях ЦРЛ, як в Петровому, не мають навіть міста Кривий Ріг та Жовті Води сусідньої Дніпропетровської області.

Реформа стартує з 01 квітня 2020 року, тому вже виконали умови, аби підписати угоду з Національною службою здоров'я - утворено комунальне некомерційне підприємство, здійснено комп’ютеризацію відділень лікарні, зареєстровалися в електронній системі охорони здоров’я, на завершальному етапі отримання необхідних ліцензій.

  • Ми зможемо заключити договори з Національною службою здоров’я і отримувати кошти. Певні труднощі можуть виникнути з наданням дороговартісних медичних послуг, таких як пологи, лікування інсультів, інфарктів тощо, адже тут необхідно виконати відповідні умови, які наразі нам не під силу. Маю надію на підтримку районного бюджету чи бюджетів територіальних громад – зазначив Микола Миколайович, або на спрощення вимог для таких районних лікарень, як наша.

Виступ Миколи Яновського викликав активне обговорення учасників медичної ради. Порушувалися питання придбання дорого вартісного медичного обладнання, залучення фахівців вузьких спеціальностей - лікарів до роботи в Петрівській ЦРЛ, розміру заробітної плати лікарів тощо.

Підсумовуючи сказане, голова районної ради Тамара Сакара запропонувала здійснити детальний аналіз по кожному напрямку надання медичних послуг, прорахувати вартість і зіставити з необхідністю медичного обладнання та зібратися вже у більш вужчому колі аби запланувати наступні кроки. Тамара Вікторівна підтримала Миколу Яновського в тому, що реформа з квітня місяця тільки розпочне перші кроки.

  • Маю надію, що на пропозиції районних рад, районних державних адміністрації, районних лікарень щодо спрощення умов, звернуть увагу в Національній службі здоров’я чи Міністерстві охорони здоров’я України. Найближчим часом такі пропозиції ми підготуємо і направимо. Як член Української асоціації районних та обласних рад я входжу до складу комісії, яка опікується питаннями медицини, тож і на цьому рівні буду відстоювати інтереси жителів Петрівського району щодо доступності медичних послуг на місцях – запевнила Тамара Сакара.

По закінченню медичної ради директор КНП «Петрівська ЦРЛ» Микола Яновський запропонував керівникам району, сільським, селищним головам і ЗМІ оглянути черговий завершений капітальний ремонт, цього разу в харчоблоці. Тут оновлено практично все – холодильне обладнання, електричні плити, шафа для випікання хліба, вентиляційні, каналізаційні, водопровідні системи, обробні столи. Для співробітників, які щодня готують гарячі і смачні страви для харчування не менш, ніж 100 стаціонарних хворих, створені належні умови.

Поки готувався матеріал, надійшла ще одна приємна новина – за рейтинговими показниками Петрівський район отримав перше місце серед районних лікарень Кіровоградської області. Ці результати дають впевненість, що наш медичний заклад вартий не тільки розвитку, який забезпечила влада району в співпраці з органами місцевого самоврядування і соціально-відповідальним бізнесом, а і збереження в подальшому.