Відповідно до вимог статей 13, 18 Закону України «Про оцінку земель» та згідно даних Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2020 оціночний рік по Петрівському району потребує актуалізації (повторна) нормативна грошова оцінка земель 30 населених пунктів, а саме:

• смт. Балахівка Балахівської селищної ради
  • с. Богданівка, с. Мала Ганнівка, с. Солдатське Богданівської сільської ради
  • с. Водяне, с. Маловодяне, с. Сабадашеве Водянської сільської ради
  • с. Володимирівка, с. Ганнівка, с. Рядове Ганнівської сільської ради
  • с. Артемівка, с. Зелене Зеленської сільської ради
  • с. Іванівка Іванівської сільської ради
  • с. Іскрівка, с. Новофедорівка Іскрівської сільської ради
  • с. Йосипівка Йосипівської сільської ради
  • с. Братське, с. Луганка Луганської сільської ради
  • с. Малинівка Малинівської сільської ради
  • с. Зелений Гай, с. Козацьке, с. Лани, с. Олександро-Мар’ївка Козацької сільської ради
  • с. Баштине, с. Краснопілля, с.Лелеківка, с. Новопетрівка, с. Червонокостянтинівка Червонокостянтинівської сільської ради
  • с. Олександрівка, с. Чечеліївка Чечеліївської сільської ради

На сьогоднішній день укладено договори на виконання робіт лише по 5 населеним пунктам, по 3 – затверджено технічну документацію (с.Братське, с.Луганка Луганської сільської ради, с.Йосипівка Йосипівської сільської ради).

Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів має бути розроблена, отримати позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації та затверджена відповідною сільською, селищною радою.

Рішення рад відповідно до пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня 2020року для введення її в дію з 01.01.2021 року. В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Враховуючи, що плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків, сільським, селищним радам як заінтересованим у надходженнях до власних бюджетів особам необхідно вживати вичерпних заходів щодо забезпечення періодичності проведення нормативної грошової оцінки земель у встановленому законодавством порядку.

Сільським, селищним радам необхідно передбачити кошти у місцевих бюджетах на виконання даного виду робіт та укласти договір на виконання робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів з юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій» .

У разі відсутності коштів у місцевих бюджетах необхідно звернутись про надання субвенції з обласного бюджету (розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 06.08.2019 № 952-р).