До вашої уваги - оперативні й достовірні відповіді на ТОП-питань щодо поширення коронавірусу.

Чи є на Кіровоградщині хворі на коронавірус?
 Станом на 12:00 21 березня офіційних випадків COVID-19 або підозр на них серед мешканців області не зафіксовано.

Як перевіряються пацієнти, якщо в регіоні відсутні тест-системи?
 Діагностика на наявність COVID-19 здійснюється виключно у випадках, які відповідають епідеміологічному та клінічному визначенню хвороби, зазначених у рекомендаціях ВООЗ. Усі лікарі мають чіткі алгоритми дій. При підозрах медики будуть проводити забір матеріалу. Тестування буде проводити вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров'я України.
Тест-системи - це не панацея. Зараз ключове завдання - звести до мінімуму будь-які можливі шляхи поширення епідемії.

Чому цього року на Кіровоградщині збільшилась кількість хворих на пневмонію?
 Цьогоріч спостерігається сезонна епідемія грипу. Грип дає ускладнення, що призводить до запалення легень у хворих. У 2019 році сезонної епідемії не було, проте з січня по березень понад 2 тисячі мешканців області перехворіли на пневмонію.

Чи точно у таких хворих запалення легень, а не коронавірус?
 Так. Людина не може бути одночасно хворою на два типи вірусів.

Допомогу отримають тільки ті, хто має декларацію з сімейним лікарем?
 Ні, у всіх амбулаторних закладах чергують лікарі. Вони нададуть медичну допомогу.

Що робити, щоб уберегти себе від коронавірусу?
 Карантин - це не відпустка для дорослих і не канікули для дітей. Дотримуйтесь правил самоізоляції і уважно ставтесь до особистої гігієни.

Хочу знати про коронавірус більше. Куди телефонувати?
 У будні з 09:00 до 18:00 працює "гаряча" лінія Департаменту охорони здоров'я ОДА за номером (0522) 24-13-14.
"Гаряча" лінія МОЗ - 0-800-50-52-01.
Центр громадського здоров'я МОЗ - (044) 425-43-54.

Ситуація в країні сьогодні залежить тільки від нашої відповідальності. Будьте свідомими. Доброго здоров'я!