Сьогодні, 09 травня, з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (1939-1945) в смт. Петровому відбулося покладання квітів та вінків до Братської могили воїнів визволителів нашого району.

Квіти до Вічного вогню біля Братської могили захисників в селищі Петровому поклали голова Петрівської райдержадміністрації Валерій Больбот, голова районної ради Тамара Сакара, Петрівський селищний голова Світлана Тилик, голова Петрівської районної організації ветеранів України Олег Гіюк, Петрівський районний військовий комісар Олег Откидач ,  депутати селищної ради, керівники установ та організацій району.

Зазвичай, святкування 9 травня у нашому районі проходить рядом традиційних загальнорайонних заходів, у яких беруть участь сотні мешканців Петрівського району. У цьому році через складну епідемічну ситуацію та у зв’язку із запровадженням карантинних заходів в Україні за рішенням Уряду не будуть проходити масові заходи 9 травня. Але віддати данину поваги та покласти квіти до пам’ятників можуть усі бажаючі (із дотриманням соціального дистанціювання та маскового режиму).

Також покладання квітів до пам’ятнків загиблим воїнам та братським могилам захисників було проведене у всіх сільських та селищних радах району.

Вся історія людства, на жаль, це історія війн. Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою у нашій історії. Весь світ щороку вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, жертв цієї страшної війни.

Друга світова війна в свої горнила втягнула 62 країни з 73-х, які існували в той час у світі. Україна за кількістю втрат посідає третє місце. Без перебільшення можна говорити про те, що українські воїни відіграли у перемозі чи не найвирішальнішу роль.

День пам’яті та примирення (8 травня) і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня) – це, без сумніву, надзвичайно важливі дати для Українського народу. День перемоги – це свято сильних духом, котрі у дуже непростий час змогли порозумітися, об’єднатися, піднятися на боротьбу та здолати нацизм, тим самим подарувавши нащадкам майбутнє.

У ці пам’ятні дні надзвичайно важливо згадувати та вшановувати як ветеранів, так і усіх, хто постраждав від нацизму: дітей війни, колишніх в’язнів концтаборів, військовополонених, остарбайтерів.

Вже не перший рік святкування відбувається під символічним гаслом – «Ніколи знову!», наголошуючи, що потрібно зробити все можливе для того, щоб подібне у людській історії більше ніколи не повторилося.

Пам’ятаємо. Перемагаємо.