П'ять причин відвідати Петрівський районний музей історії.

Є у невеликих містах і селах музеї, багаті на цінні експонати та гучні імена. Вони не менш важливі, ніж столичні. Серед такихПетрівський районний музей історії, що існує вже 53 роки, а в ньому й сьогодні не нудно…

Петрівський районний музей є одним із об’єктів відвідування під час подорожі по нашому краї, а саме до маршруту вихідного дня «Іскрівка у пошуках духовності». І це є символічним, адже духовність найбільш відкривається в звичаях, обрядах та в побуті наших предків. Найбільш минувшину краю  пов’язану  з духовним життям можна зустріти в районному музеї.

Петрівський районний музей історії було відкрито у 1967 році. Фонд музею історії  налічує близько 950 експонатів основного фонду і 1,5 тис. допоміжного фонду та має 5 виставкових залів. Експозиція музею демонструє експонати, які є пам’ятками історії та матеріально-духовної культури наших предків. Отож, про п’ять причин відвідати музей!

1. Переконатися в тому,що у музеї не нудно.

Окрасою музею є «Українська світлиця», яка розповідає про хатній побут мешканців Петрівщини на початку ХІХ  століття.

Також можна познайомитися зі зразками прикладного мистецтва  наших земляків, починаючи з ХІХ століття  по цей час. Вражають своєю оригінальністю вишиванки та рушники на всі випадки життя.

У музеї діє ретро-виставка «Художня листівка 20-го століття». Всі бажаючі можуть відвідати цю цікаву виставку, на якій представлені листівки, випущені в 1950-1980 роках, що розкривають традиції минулого. Листівки порадують серце кожного відвідувача. Адже вона переносить відвідувачів старшого віку в часи їхнього дитинства і юності, нагадує про безтурботну радість, внутрішні глибинні почуття, а молодшим відвідувачам допоможе розширити свій кругозір, поглибитися в пізнанні старовинних традицій, дізнатися, що люди бажали один одному в ті часи, чим жили їхні бабусі та прабабусі.

В експозиції Петрівщина у часі презентовано побут жителів району 60-80 років, видатні люди Петрівщини, творчість місцевих аматорів та поетів. Також є багато фотоальбомів із життя району це і проведення державних свят, свята врожаю та весільних обрядів.

В музеї є цікава нумізматична колекція , від монет Грецької колонії, Царської Росії до наших часів.

Сьогодні ви маєте змогу ознайомитись з деякими експонатами, які в свій час були і предметами побуту і оберегами кожної сім’ї.

До визначних свят України, області та району проводяться дні відкритих дверей в музеї «Шануймо сьогодення і минуле».

2. Побачити предмети минувшини періоду заснування й розвитку Петрівщини

Музей запропонує докази того, що Петрівщина – козацький край, край надзвичайно працьовитих людей, серед яких виділялися хлібороби, ковалі, гончарі, теслі та ткачі. Далі музей висвітлює життя  в нашому краї у період революційних потрясінь,  показуючи здобутки  і  втрати 1905-1939 років.

Кімната Бойової слави (містить фото, документи, копії документів, листи літописи очевидців, речі та інші експонати що стосуються подійУкраїнської революції 1917-21 років; Політичних репресій 1937-1938рр., Другої  світової  війни,  боротьби за незалежність на сході України .

Біля цієї експозиції відбуваються  зустрічі  з ветеранами війни і праці, проводяться змістовні екскурсії та уроки мужності з метою патріотичного виховання підростаючого покоління. Архів музею запропонує численні спогади учасників боротьби з ворогом у краї та  на фронтах  найстрашнішої  в історії  людства  Другої світової війни.

Серед іншого є унікальні експонати, що стосуються відомих земляків.

3.Паркова територія длявідпочинку

Поки дітлахи у захваті розглядатимуть експонати музею, їх батьки зможуть насолоджуватись свіжим повітрям та чудовими краєвидами. Музей розташований впарковій зоні смт Петрове. Звідти напрочуд гарно відкриваються краєвиди набережної  річки Інгулець.

4. Чудовий шанс оновити сімейний альбом

На території музею є десятки фото-зон. Там можна зробити світлини з різних ракурсів. Вони стануть чудовим доповненням до вашого сімейного альбому. Адже дні, що проведені з найріднішими, хочеться пам'ятати завжди.

5. Подарувати музею експонат

Музей оголошує акцію «Подаруй музею експонат». Завдяки цій акції Петрівський музей сподівається поповнити свої фонди безцінними предметами для оформлення нових експозицій. Це може бути зовсім невеличка річ – сопілочка чи глиняний дитячий свисточок, бубен чи стара книга, журнал чи значок, якийсь предмет побуту минувшини з розряду одягу чи взуття, посуду чи домашнього інтер’єру з дерева, глини, заліза.

Музей — це те місце, де можна зустрітися з минулим, побачити сьогодення та зазирнути в майбутнє. Саме тут ми знайомимося із важливими історичними подіями і постатями, дізнаємося більше про свій край, свій народ, гортаємо важливі сторінки історії.

Запрошуємо усіх небайдужих людей.