День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення – щороку в третій четвер травня . У 2020 році свято припадає на 21 травня.

Вишита сорочка – символ нашої нації, її тисячолітньої історії та мудрості. Одягнувши сьогодні вишиванку на роботу кожен отримав велике естетичне та духовне задоволення.

Усі, хто долучився до акції, одягнувши в цей день вишиванку, продемонстрували таким чином своє ставлення до національних традицій, здатність гордитись культурними та мистецькими надбаннями української нації. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

День вишиванки – це свято-флешмоб, коли українці в будній день одягають вишиванку на роботу або і вдома. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного.

21 травня 2020 року до акції “День вишиванки” долучились також працівники  Петрівської районної державної адміністрації та районної ради – одягнувши у цей день вишиванки та провели  на площі святковий флешмоб. Також святкування  підтримали колективи відділу освіти райдержадміністрації, районного будинку культури,  територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та РЦ соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, та УПСЗН.