Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України «Про оцінку земель» (далі-Закон).

Відповідно до статті 18 Закону нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, проводиться незалежно від їх цільового призначення не рідше ніж один раз на 5-7 років. Періодичність проведення нормативної грошової оцінки земель повинна відповідати вимогам Закону.

Пунктом 271.2 статті 271 Податкового кодексу України встановлено, що передбачені статтею 23 Закону прийняті рішення рад щодо затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Відповідно до вимог статей 13, 18 Закону та згідно з даними Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2019/2020 оціночний рік по Петрівському району потребує актуалізації (повторна) нормативна грошова оцінка земель 30 населених пунктів.

Згідно з Планом –графіком проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2019/2020 оціночний рік затверджено технічну документацію по нормативній грошовій оцінці земель по 5 населеним пунктам (с. Братське, с. Луганка Луганської сільської ради, с. Йосипівка Йосипівської сільської ради, с. Олександрівка, с. Чечеліївка Чечеліївської сільської ради).

Тобто, відповідно до вимог статей 13, 18 Закону та згідно з даними Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів 25 населених пунктів потребують оновлення нормативної грошової оцінки до 15 липня 2020 року (рік останнього проведення  2013 рік). А саме :

• с. Богданівка, с. Мала Ганнівка, с. Солдатське Богданівської сільської ради,
  • с. Водяне, с. Маловодяне, с. Сабадашеве Петрівської ОТГ,
  • с. Володимирівка, с. Ганнівка, с. Рядове Ганнівської сільської ради,
  • с. Зелене, с. Артемівка Зеленської сільської ради,
  • с. Іванівка Іванівської сільської ради,
  • с. Іскрівка, с. Новофедорівка Іскрівської сільської ради,
  • с. Малинівка Малинівської сільської ради,
  • с. Зелений Гай, с. Козацьке, с. Лани, с. Олександро-Марївка Козацької сільської ради,
  • с.Баштине, с.Краснопілля, с.Лелеківка, с.Новопетрівка, с. Червонокостянтинівка Червонокостянстянтинівської сільської ради.
  • смт.Балахівка Балахівської селищної ради.

Враховуючи, що плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків, сільським, селищним, міським радам як заінтересованим у надходженнях до власних бюджетів особам необхідно вживати вичерпних заходів щодо забезпечення періодичності проведення нормативної грошової оцінки земель у встановленому законодавством порядку.