30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, що був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році. Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини.

Так 30 липня 2020 року за участю голови районної державної адміністрації Валерія Больбота, управління соціального захисту населення та представників структурних підрозділів, які є суб’єктами Національного механізму взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми відбувся круглий стіл з найбільш вразливими верствами населення району на тему «Як не стати жертвою торгівлі людьми», де було надано відповідні роз’яснення, щодо даної проблеми. Валерій Вікторович наголосив, що наша країна плідно працює для запобігання торгівлею людьми. Але ми самі повинні бути уважними і обережними. А для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують брехливі оголошення в газетах та на стендах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки. Найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство. Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.

На даний час в районі створена і діє районна координаційна рада з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми, де розглядаються питання щодо заходів протидії торгівлі людьми. Слід додати, що у нашому районі таке явище як торгівля людьми – відсутнє! Якщо ви постраждали від торгівлі людьми або ваші рідні - не соромтеся, шукайте допомоги і вас вислухають та допоможуть за телефоном довіри управління соціального захисту населення: (05237) 9-62-52.