Своєчасне оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів має вагоме соціальне та економічне значення, що впливає на доходну частину місцевих бюджетів, тому згідно з Законом України «Про оцінку земель» ці роботи проводяться не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Відповідно до вимог статей 13, 18 Закону України «Про оцінку земель» та згідно з даними Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2020/2021 оціночний рік оновлення нормативної грошової оцінки земель потребує 25 населених пунктів Петрівського району, з них у ІІ півріччі 2020 року – 25 населених пунктів. А саме :

• с. Богданівка, с. Мала Ганнівка, с. Солдатське Богданівської сільської ради,
  • с. Водяне, с. Маловодяне, с. Сабадашеве Петрівської селищної ради,
  • с. Володимирівка, с. Ганнівка, с. Рядове Ганнівської сільської ради,
  • с. Зелене, с. Артемівка Зеленської сільської ради,
  • с. Іванівка Іванівської сільської ради,
  • с. Іскрівка, с. Новофедорівка Іскрівської сільської ради,
  • с. Малинівка Малинівської сільської ради,
  • с. Зелений Гай, с. Козацьке, с. Лани, с. Олександро-Марївка Козацької сільської ради,
  • с.Баштине, с.Краснопілля, с.Лелеківка, с.Новопетрівка, с. Червонокостянтинівка Червонокостянстянтинівської сільської ради.
  • смт.Балахівка Балахівської селищної ради.

Відповідно до пункту 2 розділу ІІІ  Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, який затверджений наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 № 489, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.12.2016 за № 1647/29777 з метою внесення даних до Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів оформлюється електронний документ відповідно до вимог Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051.

Аби забезпечити можливість застосування оновленої нормативної грошової оцінки земель населених пунктів вже з 01 січня 2022 року, згідно з вимогами пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України, необхідно оприлюднити рішення про її затвердження до 15 липня 2021 року.

Довідково:

Для проведення цих робіт необхідно:

• передбачити відповідні кошти на проведення робіт у місцевому бюджеті (ст. 209 Земельного кодексу України передбачає можливість спрямування на виконання цих робіт коштів, отриманих в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва). Додатково інформуємо , що розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 06.08.2019 № 952-р затверджено Порядок надання субвенції з обласного бюджету районним, міським (міст обласного значення) бюджетам та міським, селищним і сільським бюджетам об’єднаних територіальних громад на реалізацію заходів програми розвитку земельних відносин в Кіровоградській області. Субвенція спрямовується в тому числі і на проведення нормативної грошової оцінки земель на умовах співфінансування за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.
  • обрати розробника технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок (відповідно до статті 7 Закону України «Про оцінку земель» це особи, які згідно із Законом України «Про землеустрій» мають право на здійснення діяльності у сфері землеустрою)та укласти договір на виконання робіт з виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту;
  • затвердити нормативну грошову оцінку рішенням сесії відповідно до статті 23 Закону України «Про оцінку земель».