14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Тож сьогодні заступником голови районної державної адміністрації Олександром Панфьоровим, Петрівським головою ОТГ Світланою Тилик та начальником управління соціального захисту населення Валентиною Сибірою були відзначені люди Петрівщини, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку Чорнобильської атомної електростанції.

Ліквідатори були нагороджені Почесними грамотами Петрівської районної державної адміністрації, Петрівської селищної ради та обласної облдержадміністрації.
«Саме в цей день,14 грудня 1986 року, на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху», - зазначив Олександр Сергійович.

По закінченню заходу усі присутні вшанували пам`ять тих, хто віддав своє життя рятуючи світ від радіоактивного пекла та поклали квіти до пам`ятника.

У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що належить до найбільших катастроф техногенного характеру в історії людства, брали участь люди найрізноманітніших спеціальностей – пожежники, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості працівники і селяни, в екстреному порядку були мобілізовані для усунення наслідків аварії. Цих героїв за найскромнішими підрахунками, було не менше як декілька тисяч осіб. На жаль, більшості їх вже немає з нами. Проте подвиг їх живе у пам’яті наших громадян.