Олексій Лисенко народився 26 жовтня 1992 року в смт Петровому.

В 2009 році закінчив Петрівську гімназію і в тому ж році вступив до Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В.Лазаряна. У 2014 році успішно закінчив університет, отримавши спеціальність інженера залізничного транспорту, після чого влаштувався на роботу за спеціальністю в Управління залізничним транспортом Північного ГЗК.

Саме з цього підприємства 7 лютого 2015 року був призваний до лав Збройних Сил України, і після кількатижневої підготовки направлений на Схід, в зону бойових дій, де спочатку проходив службу на офіцерській посаді в групі інженерного забезпечення 17-ї танкової бригади, а близько місяця тому лейтенант Лисенко Олексій Сергійович був призначений начальником інженерної служби 20-го окремого мотопіхотного батальйону 93-ї механізованої бригади.

До повноважень інженерної служби було віднесено обладнання фортифікаційних споруд, будівництво загороджувальних ліній, а також розмінування. Саме під час роботи з розмінування в районі с.Піски Олексій Лисенко геройськи загинув від підступно замаскованої міни-розтяжки, встановленої однією з ворожих диверсійно-розвідувальних груп.

Вічна пам’ять Герою!