Вплив пестицидів і агрохімікатів на здоров'я людини

          Хімічні речовини — пестициди і агрохімікати, які використовуються для біологічного захисту рослин в своїй більшості отруйні для людини та сільськогосподарських тварин. Проникаючи в організм, навіть у невеликих кількостях, вони викликають порушення його життєдіяльності, яке при певних умовах може перейти в отруєння. Отруєння буде залежати від кількості і властивостей отрути, стану організму та інших умов.

         Шляхи проникнення отрути в організм різні. Найбільш небезпечним є потрапляння отрут через дихальні шляхи в газоподібному, пароподібному або порошкоподібному станах. Потрапляння пестицидів в організм людини через шлунково-кишковий тракт можливе при порушенні правил особистої гігієни, при нещасних випадках, при вживання в їжу забруднених пестицидами овочів та фруктів тощо. Можливе проникнення отрут в організм і через непошкоджену шкіру.

         Працювати з пестицидами, як в сільськогосподарському виробництві так і в побуті, необхідно з використанням спеціального або окремо виділеного одягу для таких робіт, фільтрувальних респіраторів (марлеві пов'язки та протипилові респіратори типу “Пелюсток” бажано не використовувати через їх слабкі захисні властивості). Взуття необхідно мати гумове, як і рукавиці, які захищають шкіру ніг та рук від отрути і після закінчення робіт легко вимиваються від можливих залишків отруйних речовин, захищати очі герметичними окулярами.

         Застосування пестицидів та агрохімікатів на відкритому ґрунті не допускається, коли температура повітря вище +20ºС, після дощу, випарування роси. Найкращий час вранці до 10 години, надвечір з 18 до 22 години та при відсутності вітру. В цей час мінімальні висхідні потоки повітря, що забезпечує кращу ефективність при обробці рослин, запобігає можливому отруєнню працюючих та інших людей.

         Важливим елементом, при застосуванні пестицидів та агрохімікатів у відкритому ґрунті (сільськогосподарські поля, городи, сади, дачні ділянки тощо) буде дотримання  таких простих вимог як врахування напрямку вітру — рухатись, під час обробки, спиною проти вітру, обов'язкове інформування власників сусідніх ділянок та будинків про терміни проведення обробок, застережні заходи щодо непотрапляння отрути в колодязі, на овочеві та ягідні культури (петрушку, зелену цибулю, окріп, салати, горошок, полуницю та малину) які посилено поглинають отрутні хімічні речовини. Необхідно звертати увагу на присутність дітей поблизу оброблювальних ділянок та навіть і через декілька днів після закінчення робіт.

         Згідно з чинним законодавством юридичні чи фізичні особи, котрі використовують пестициди і агрохімікати для обробки великих сільськогосподарських площ повинні завчасно, але не пізніше як за 2 доби, повідомляти населення чи власників сумісних сільськогосподарських угідь про місця, строки і методи внесення названих хімічних речовин. Під час проведення таких робіт, у радіусі 200м від межі ділянок, що обробляються  повинні виставлятись відповідні попереджувальні знаки, окремі способи внесення пестицидів вимагають дотримання відповідної санітарно-захисної зони до житлових будинків, місць відпочинку, тваринницьких комплексів, водоймищ від 300-500м при наземному використанні шляхом обприскування та до 1000-5000м авіахімічним методом. Закон України “Про бджільництво” зобов'язує попереджувати через засоби масової інформації пасічників про виконання вищезазначених робіт не пізніше ніж за 3 доби. В повідомленні необхідно вказувати дату обробки, назву, ступінь і строк дії токсичності препарату. Така інформація повинна бути надана пасічникам, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 км від оброблювальних площ.

         При наявності перших ознак отруєння пестицидами (головокружіння, кашель, задишка, блювота, біль в животі та інші симптоми), необхідно негайно припинити роботу і звернутись в найближчий лікувальний заклад або викликати швидку медичну допомогу. До прибуття медичних працівників необхідно вийти або вивести потерпілого із зони, яка оброблялась, зняти засоби індивідуального захисту, звільнитись від забрудненого одягу. При попаданні пестициду на шкіру та в очі, слід негайно промити їх великою кількістю чистої води (промивати шкіру з допомогою мильного розчину тампонами з тканини чи вати).

         По завершенню робіт з пестицидами і агрохімікатами необхідно зняти з себе одяг, взуття та засоби індивідуального захисту, ретельно, з милом вимити руки та обличчя, прополоскати водою порожнини рота, горло, прийняти душ.  Необхідно пам'ятати, що хімічні засоби захисту рослин для підвищення врожайності, внаслідок неправильного використання або поводження з ними, можуть стати джерелами нещасних випадків та отруєнь.

         Бережіть своє здоров'я, здоров'я своїх близьких і рідних.

 

До відома керівників сільськогосподарських підприємств!

Про форвардні закупівлі зерна

 Повідомляємо, що ПАТ «Аграрний фонд» оголосив про початок весняної форвардної програми закупівлі зернових врожаю 2016 року.

Об’єктом закупівель виступає зерно пшениці 2-3 класів, жита 1-3 класів та гречки.

Загальний обсяг закупівель по весняній форвардній компанії має скласти 640 тис. тонн зерна, з них 580 тис. тонн - пшениця 2 та 3 класів, 50 тис. тонн жито 1-3 класів та 10 тис. тонн - гречка.

Загальна сума коштів, яка буде витрачена на придбання зерна, передбачається в розмірі 1,5 млрд. грн. Закупівельні ціни, виходячи з яких здійснюється передплата за договорами, для жита складають 2800 грн./т, пшениці 2 класу - 3500 грн./т, 3 класу - 3400 грн./т, гречки - 15000 грн./т.

Розмір попередньої оплати - не менше 45% і не більше 65% від загальної вартості поставки за договором. Вартість користування коштами попередньої оплати (авансу) за біржовими договорами складатиме до 30% річних.

З повним переліком документів, необхідних для укладання договору з ПАТ «Аграрний фонд» можна ознайомитися на офіційному сайті
ПАТ «Аграрний фонд» за адресою agrofond.gov.ua в розділі «Форвард-2016».

Заявки на укладання форвардних договорів приймаються у відділі по роботі в Кіровоградській області ПАТ «Аграрний фонд».

Довідково: відділ по роботі в Кіровоградській області ПАТ «Аграрний фонд» знаходиться за адресою: м. Кіровоград, вул. В. Чміленка, 82/40, офіс,412  тел.0522- 35-20-43, 0673286547.

 

Про підтримку галузі тваринництва у 2016 році

 На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня     2015 року № 884 «Про затвердження Порядку використання коштів,передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» спільним наказом Міністерства аграрної політики України і Міністерства фінансів України від 04 березня 2016 року №80/319 підготовлено та затверджено паспорт бюджетної програми на 2016 рік, яким передбачено часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення телиць, нетелей, корів вітчизняного походження та племінних телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного і м’ясного напряму продуктивності, племінних свинок та кнурців (класу «еліта»), племінних вівцематок, баранів, ярок.

         Відповідно до п. 6 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, часткове відшкодування вартості тварин здійснюється на безповоротній основі суб’єктам господарювання за закуплені ними тварини у період із жовтня попереднього року до жовтня поточного року у розмірі  до 50 відсотків вартості, але не більш як:

         за телиці, нетелі та корови вітчизняного походження — за умови, що самиці походять та закуплені із стада, що має середній надій на корову від 6 000 кілограмів молока від однієї корови за минулий рік за даними звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) (далі — неплемінні стада), — 12 000 гривень за одну голову;

         за племінні телиці, нетелі, корови молочного, молочно-м’ясного і м’ясного напряму продуктивності з племінних заводів та племінних репродукторів або за ввезені у режимі імпорту — 12 000 грн. за одну голову;

         за племінні свинки та кнурці вітчизняного походження (класу “еліта”) миргородської, великої чорної, українських степових білої і рябої порід, полтавської м’ясної, української м’ясної, червоної білопоясої порід з племінних заводів та племінних репродукторів — 2 400 гривень за одну голову;

         за племінні вівцематки, барани, ярки з племінних заводів та племінних репродукторів або поставлені в режимі імпорту — 2 000 гривень за одну голову.

         Для отримання часткового відшкодування вартості тварин суб’єкти господарювання подають до 5 листопада комісіям:

1) для виплати часткового відшкодування вартості тварин вітчизняного походження:

         заявку (у двох примірниках);

         довідку про відсутність (наявність) заборгованості із сплати податків і зборів;

         довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

         засвідчені підписом керівника, скріпленим печаткою (за наявності) суб’єкта господарювання копії відповідних платіжних документів;

         акт про передачу (продаж) і закупівлю худоби за договором (крім тварин, що були ввезені у режимі імпорту);

         копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) (на останню звітну дату на момент подання документів);

         виданий у встановленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

         копії племінних свідоцтв (сертифікатів) або сертифікатів племінних (генетичних) ресурсів, засвідчені підписом керівника, скріпленим печаткою (за наявності) суб’єкта господарювання. Суб’єкти господарювання, які закупили телиці, нетелі та корови вітчизняного походження, що походять з неплемінних стад, подають копію звіту про стан тваринництва (форма  24-сг, річна) щодо продуктивності тварин відповідного неплемінного стада станом на 1 січня року, що передує року, в якому були закуплені тварини, засвідчену підписом керівника, скріпленим печаткою (за наявності) суб’єкта господарювання — власника неплемінного стада;

         письмове зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти у разі зменшення поголів’я станом на 1 січня двох наступних років з урахуванням приросту та обсягу закупівлі;

2) для виплати часткового відшкодування вартості тварин, що були ввезені у режимі імпорту, суб’єкти господарювання подають комісіям також копії:

         відповідного контракту;

         рахунка-фактури (інвойсу), платіжних документів, сертифікатів;

         митної декларації.

Вкладення:
Скачати цей файл (fin_pidtrimka.doc)Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення [17]
Скачати цей файл (стаття  По охороні праці.docx)ЗВЕРНЕННЯ Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2017 році заходів з нагоди Дня охорони праці у Петрівському районі[16]
Скачати цей файл (поводження з кислородними балонами.doc) РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО БЕЗПЕЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ КИСНЕВИХ БАЛОНІВ, УСТАНОВОК, СИСТЕМ ТРУБОПРОВОДІВ У ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА ІНШИХ СУБЄКТАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ[15]
Скачати цей файл (Форвард 2017 _весна.docx)До відома аграріїв та зацікавлених осіб району! ФОРВАРДНІ ЗАКУПІВЛІ ВРОЖАЮ 2017 року[14]
Скачати цей файл (Охорона праці для сторожів у зимовий період.doc)До відома роботодавців та зацікавлених осіб . Охорона праці для сторожів у зимовий період[13]
Скачати цей файл (Керівнику про форвардні закупівлі-1.doc)Про форвардні закупівлі Зерна ПАТ «ДПЗКУ»[12]
Скачати цей файл (ст щодо пожеж.doc)Інформація щодо заборони спалювання сухої рослинності[11]
Скачати цей файл (щодо робіт підв небезпеки-1.doc)Про виконання робіт підвищеної небезпеки[10]
Скачати цей файл (Про недопущення вир тр на сайт.doc)Про недопущення виробничого травматизму [09]
Скачати цей файл (Заявка.xls)З а я в к а на участь у конкурсі для отримання компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами [08]
Скачати цей файл (Перел-к.docx)Перелік документів для участі у конкурсі для отримання компенсації відсоткової ставки за кредитами у 2016 році, складеному відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 р. № 300[07]
Скачати цей файл (На сайт про комісію.doc)ІНФОРМАЦІЯ про початок роботи обласної конкурсної комісії з визначення суб’єктів господарювання агропромислового комплексу щодо надання їм права на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими кредитами[06]
Скачати цей файл (стаття  ОХОРОНА ПРАЦІ до 28 квітня.doc)ЗВЕРНЕННЯ з нагоди Дня охорони праці[05]
Скачати цей файл (СТАТТЯ В ГАЗЕТУ ПРО ОХОРОНУ ПРАЦІ.doc)Про охорону праці[04]
Скачати цей файл (ст про весняно-польові роботи-1.doc)Шановні керівники підприємств сільського господарства Петрівського району![03]
Скачати цей файл (Про захист бджіл.doc)Про захист бджіл в період проведення весняно-польових робіт[01]
Скачати цей файл (Постанова КМУ.d №1107 від 26.10.2011ocx.docx)Постанова КМУ.d №1107 від 26.10.2011ocx.docx[ ]