ГРАФІК РОБОТИ РЕЄСТРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ ПЕТРІВСЬКОГО РАЙОННОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦИЇ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ ( з питань реєстрації речових прав на нерухоме майно)
  Прийомні дні:
  Понеділок з 8.30 до 17.30
  Вівторок з 8.30 до 17.30
  Середа з 8.30 до 20.00
  Четвер з 8.30 до 17.30
  П"ятниця з 8.30 до 17.30
  Субота з 8.30 до 16.00
  Обідня перерва з 13.00 до 13.45
  Вихідні дні - неділя
  Реєстраційна служба Петрівського районного управління юстиції знаходиться за адресою: смт.Петрове, вул. Ілліча 21

  Дорогі жителі Петрівщини!
  Прийміть найщиріші привітання з Новим 2013 роком!
  Нехай він принесе радість, нові враження, надії й оптимізм.
  Нехай він буде різним: яскравим і веселим, романтичним і мрійливим, вдалим і цілеспрямованим.
  Нехай прихід цього року буде зустрінутий з найдорожчими і близькими людьми.
  Нехай Новий рік стане відмінною можливістю продовжити свої успішні починання і прекрасний шанс для тих, хто вирішив почати все спочатку.
  Неприємні і сумні моменти нехай підуть у минуле, а найкращі і приємні спогади все життя зігрівають душу ласкавим теплом.
  Нехай забудуться старі образи, відкривши дорогу для нової дружби і любові.
  Бажання нехай збудуться, улюблена робота приносить задоволення, нові знання і звершення.
  Нехай зірки світять яскравіше, а сонце освітлює шлях, повний райдужних надій, радісних подій, свята і подорожей.
  Хай Новий 2013 рік принесе він нам лише добро і світло!

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал


Для дітей пільгових категорій відбулися новорічні ранки

   25 та 26 грудня у залі засідань Петрівської районної ради відбулися новорічні ранки для дітей з багатодітних сімей, дітей-інвалідів, дітей, позбавлених батьківського піклування.
   Дітлахів привітали голова Петрівської районної ради Світлана Тилик та заступник голови районної державної адміністрації Валентина Сибіра, побажали всіляких гараздів, любові та турботи близьких людей.
   В новорічному казковому дійстві, іграх, конкурсах, хороводах, з великим задоволенням взяли участь близько 500 дітей. Кожен отримав подарунок від Дідуся Мороза та Снігуроньки.


На території Петрівського району працює мобільний пункт обігріву

  З 15 грудня у смт Петрове ДПРЧ-32 ТУ МНС України в області спільно з місцевими органами влади встановлено пункт обігріву.  Намет розмістили на території колишньої автостанції. В пунктах обігріву організоване цілодобове позмінне чергування особового складу ДПРЧ-32. Усі бажаючі мають змогу зігрітися біля пічок-буржуйок, випити гарячого чаю та з"їсти бутерброд з салом. Мобільний пункт обігріву діятиме у період сильних морозів. Щоденно проводиться моніторинг оперативної обстановки у районі з метою оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації в системах життєзабезпечення населення.
  За період встановлення мобільного пункту обігріву було обігріто 9 людей.
  Рятувальники у черговий раз радять петрівчанам у період посилення морозів утриматися від тривалих прогулянок на відкритому повітрі. По можливості уникати пересування автошляхами, адже асфальт вкритий ожеледицею, а це збільшує ймовірність автомобільних аварій. Тепло вдягатися та дотримуватися правил безпеки життєдіяльності.


  
  25 грудня 2012 року заступник голови районної державної адміністрації Валентина Сибіра провела засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
  Комісією було розглянуто питання щодо стану виплати заробітної плати за звітними даними січня-листопада 2012 року.


  Шановні керівники інститутів громадянського суспільства району!
  Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 в 2013 році оновлюється склад громадської ради при Петрівській районній державній адміністрації.
  До складу громадської ради можуть бути обрані представники громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок та їх об’єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ, легалізованих відповідно до законодавства України.
  Орієнтовна дата проведення установчих зборів – 1 лютого 2013 року.
  Для участі в установчих зборах до ініціативної групи подається заява у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу ІГС.
  До заяви додаються:
  рішення керівника ІГС про делегування представника для участі в установчих зборах, посвідчене печаткою;
   біографічна довідка делегованого представника ІГС;
  копії документів, що підтверджують легалізацію ІГС;
  інформація про результати діяльності ІГС протягом останніх двох років.
  Приклади необхідних документів можна завантажити на офіційному сайті Петрівської РДА в розділі «Розвиток громадянського суспільства».
  До 20 січня 2013 року документи приймаються в каб.109 Петрівської районної державної адміністрації, довідки за тел..9-72-51 (Волощенко Т.М.)


  Шановні працівники енергетичної галузі району!
  Щиро вітаю вас з нагоди вашого професійного свята – Дня енергетика.
  Напевно, важко знайти більш важливу галузь, ніж енергетична. Від неї залежить світло та тепло в наших оселях, стабільне функціонування промисловості, транспорту, зв'язку та соціальної сфери. Саме це робить професію енергетика однією з найнеобхідніших та найпрестижніших.
  Час вимагає активного впровадження новітніх енергозберігаючих технологій та пристроїв, зміни психології споживачів енергетичної продукції. Сподіваємося, що ваші зусилля у цьому напрямку знайдуть розуміння і підтримку української громади.
  Бажаю вам міцного здоров’я, натхнення, невичерпної енергії, професійних успіхів та особистого щастя! Нехай життя кожного з Вас буде наповнене енергією світла!

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал


  21 грудня 2012 року відбулася 25 сесія Петрівської районної ради, на якій було розглянуто наступні питання:
  1. Про районний бюджет на 2013 рік.
  2. Про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 30 грудня2011 року № 190 "Про районний бюджет на 2012 рік".
  3. Про витрати на утримання ради та її виконавчого апарату на 2013 рік.
  4. Про внесення змін та доповнень до районної Програми "Протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011-2015 роки".
  5. Про програму соціального захисту малозабезпечених верств населення Петрівського району на 2013 рік.
  6. Про району програму фінансової підтримки Петрівської районної організації ветеранів України на 2013 рік.
  7. Про згоду на передачу об’єктів та майна з спільної власності територіальної громади сіл, селищ, міст Дніпропетровської області у спільну власність територіальної громади сіл, селищ Петрівського району.
  8. Про призначення директора комунального підприємства "Капітального будівництва".
  9. Про надання дозволу на укладення договору позички (безоплатного користування) частини нежитлового приміщення з Петрівською районною організацією ветеранів України.
  10. Про створення коммунального закладу "Петрівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" Петрівської районної ради.


  20 грудня 2012 року у Петрівському районному відділі УМВС України Кіровоградської області відбулися урочистості присвячені Дню міліції України.
  Працівників міліції з професійним святом привітали голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик, побажавши спокійної служби, сімейного затишку і достатку.
   Кращих працівників відзначили Почесними грамотами Петрівської районної ради і Петрівської районної державної адміністрації.


  Шановні працівники і ветерани органів внутрішніх справ!
  Щиро вітаю вас із професійним святом — Днем міліції України!
  Обравши одну із найбільш потрібних, почесних і водночас небезпечних професій, ви щодня, ризикуючи власним життям і здоров’ям, рятуєте громадян від злочинців, розкриваєте заплутані кримінальні справи, ведете непримиренну боротьбу з організованою злочинністю і корупцією, забезпечуєте належний правопорядок у містах і селах, проводите профілактичну роботу.
   Високу довіру — захищати права і свободи громадян, їхнє життя та честь, інтереси держави та суспільства від протиправних посягань — ви виправдовуєте своєю наполегливою працею, сумлінним ставленням до виконання службових обов’язків.
   Слова вдячності адресую ветеранам органів внутрішніх справ, які віддали кращі роки свого життя почесній справі охорони і зміцнення правопорядку.
  Бажаю вам міцного здоров’я, особистого щастя, в домівках – світла і злагоди, в серцях – добра, в помислах – мудрості, в службових справах – принциповості та наснаги.

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал


   Одне з найулюбленіших свят дітвори - День Святого Миколая, адже цього дня діти отримують подарунки та солодощі. У керівництва району вже стало традицією відвідувати та допомагати здійснювати мрії дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування,дітей-інвалідів, дітей, які виховуються в прийомних сім’ях та в сім’ях опікунів і піклувальників, дітей з багатодітних сімей, в яких виховується 5 і більше дітей до 18 років.
   Голова райдержадміністрації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик 19 грудня побували в Балахівській загальоноосвітній школі соціальної реабілітації І-ІІ ступенів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та подарували її 22 вихованцям тенісний стіл та солодощі.
   Заступники голови районної державної адміністрації та голови районної ради, керівники апаратів та структурних підрозділів райдержадміністрації разом із сільськими та селищними головами відвідали та вручили подарунки та солодощі 257 дітям.


   З нагоди річниці проголошення Загальної декларації прав людини Указом Президента України від 8 грудня 2008 року було започатковано проведення Всеукраїнського тижня права. 10 грудня кожного року відзначається День прав людини - присвячений проголошенню Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
   В рамках проведення Всеукраїнського тижня права в загальноосвітніх навчальних закладах району проведено цілу низку заходів. Це і тематичні години спілкування у 5-11 класах «Загальна декларація прав людини», «Права і обов’язки дитини в Україні», «Я і закон», «Право в моєму житті», «Загальнолюдські закони», «Мистецтво жити гідно» і бесіди «Обов’язок. Відповідальність. Совість», «Що таке правопорушення?», «Права і обов’язки учнів», «Правоохоронні органи держави», «Конституція України – основний закон держави», Що таке правова культура?», «Правові аспекти у сфері охорони здоров’я», а також лекції «Нехай людина добро приносить, бо світ навколо любові просить», «Роль сімейних стосунків і традицій у підготовці старшокласників до сімейного життя», «Право в нашому житті».
   Цікаво пройшли брейн – ринги «Ми і закон», «Запитання від Феміди», конкурс малюнків «Мої права» та правовий тренінг «Як не потерпати від злочину та уникнути інших неприємностей».
   З нагоди проведення Всеукраїнського тижня права у бібліотеках району проведено тематичні лекції « Гарантії культурних прав і свобод громадян України» , «Виникнення, становлення і розвиток символіки в Україні», тренінгові заняття «Влаштовуюсь на роботу», юридичний калейдоскоп «Вчимося жити по закону» , цикл експрес - інформацій з правових питань «Для тих хто навчається…», «Поєднуючи працю і навчання, маєте право…» .
   Бібліотеки підготували виставки літератури «Знай свої права», «Бібліотечка правової літератури», книжкову виставку «Знай свої права, дитино!»
   Щоденно з 10 по 15 грудня 2012 року в районному управлінні юстиції забезпечено надання безоплатної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення з питань реалізації і захисту прав людини через мережу громадських приймалень району (консультаційну допомогу отримали 8 громадян). Також проведено «День відкритих дверей», де відвідувачі могли дізнатися про діяльність органів юстиції.


   З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 14 грудня відбулася зустріч голови районної державної адміністрації Юрія Самохвала та голови Петрівської районної ради Світлани Тилик з активом Петрівської районної організації добровільного товариства "Союз Чорнобиль".
   Керівники району вручили присутнім ліквідаторам аварії на ЧАЕС відзнаки Кіровоградської обласної та Петрівської районної адміністрацій та почесні нагороди - зірки "За мужність". В ході зустрічі обговорювався стан реалізації державної політики у галузі соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і у Петрівському районі. На заході були присутні представники Петрівської центральної районної лікарні, аптеки № 54, управління Пенсійного фонду України в Петрівському районі, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.


   12 грудня своє перше засідання провела ініціативна група по формуванню нового складу громадської ради при Петрівській районній державній адміністрації. Ініціативна група була утворена на останньому засіданні громадської ради 27 листопада і включає як представників нині діючої громадської ради так і представників Петрівської райдержадміністрації. На засіданні присутні проаналізували перелік громадських формувань району на предмет їхньої активності. З метою формування якісного складу дорадчого органу було вирішено провести широку інформаційну кампанію серед інститутів громадянського суспільства району.


   7 грудня в сесійній залі районної ради відбулися урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування та Дня працівників сільського господарства.
   Депутатів рад усіх рівнів, сільських, селищних голів, працівників органів місцевого самоврядування та працівників сільсьгогосподарського комплексу привітали з професійним святом голова районної ради Світлана Тилик та голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал.
  У своему виступі Світлана Олександрівна розповіла про здобутки територіальних громад за звітний рік, відзначила словами вдячності депутатів районної ради, сільських та селищних голів за вирішення проблемних питань розвитку територіальних громад.
  Найкращим працівникам органів місцевого самоврядування та сільського господарства було вручено нагороди.
  Після урочистої частини заходу усі учасники свята мали змогу переглянути концертну програму за участю команди КВК "Хутор" з Петрівського,родини Чорнопольських а також колективів Кіровоградської обласної філармонії "Єлизавет-Ретро" та "Живий звук".


   Шановні працівники місцевого самоврядування!
  Вітаю вас із Днем місцевого самоврядування!
   Місцеве самоврядування – це право та здатність територіальних громад, діючих у межах чинного законодавства, вирішувати питання місцевого значення, регулювати значну частину суспільних справ.
   Визначальна роль у впровадженні самоврядних засад, вирішенні нагальних життєво важливих проблем петрівчан належить саме органам місцевого самоврядування.
  Ваша невичерпна енергія і наполегливість, сумлінне, високопрофесійне ставлення до дорученої справи сприяють процесам державотворення, допомагають знайти вірні рішення у складних ситуаціях сьогодення.
  Нехай людська шана буде подякою вам на плідну працю, чуйність, уміння творити добро.
  Бажаю вам міцного здоров’я, творчої наснаги на довгі роки життя, злагоди і миру, родинного щастя і благополуччя.

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал


  Шановні військовослужбовці, ветерани і працівники Збройних сил України!
  Щиро вітаю військовослужбовців кадрової, строкової служби та запасу, а також ветеранів армії і флоту з Днем Збройних сил України.
  Ви свідомо присвятили своє життя нелегкій справі захисту Батьківщини, яка вимагає від вас повної самовідданості, високого професіоналізму та внутрішньої гідності.
   Стійко долаючи всі тяготи і нестатки військової служби, ви завжди на бойовому посту, там, де найважче, тому заслуговуєте на особливе ставлення і повагу народу, виправдовуючи її кожним кроком нелегкої військової служби та постійної готовності виконувати свій почесний обов’язок.
  Вітаю також сьогодні всіх молодих захисників батьківщини, які опановують нелегку майстерність військової справи! Від Вас залежить суверенність нашої держави, мир і спокій українського народу. Беріть же приклад зі своїх славетних попередників, які зуміли зберегти Україну для нас і доручили Вам продовжувати цю відповідальну справу.
   Міцного здоров’я, людського щастя та успіхів у підвищенні рівня своєї бойової готовності під безхмарним і мирним українським небом.

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал


  3 грудня 2012 року Петрівським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено ІІ районний фестиваль для дітей з функціональними фізичними обмеженнями «Повір у себе!», який відкрила голова районної ради Світлана Тилик!
  В рамках фестивалю відбулася концертна програма за участю вихованців музичної школи, учасниками якої були і діти-інваліди. Вони декламували вірші, демонстрували хореографічні композиції та художньо-прикладні поробки, виготовлені власними руками.
   Голова районної ради Світлана Тилик всім учасникам фестивалю вказаної категорії вручила дипломи та подарунки. Після концерту всім дітям-інвалідам від керівництва району вручено пакунки солодощів.
  В ході фестивалю клоуни Веселун і Буркун проводили для дітей цікаві ігри та вікторини.
   В рамках фестивалю від керівництва району для дітей-інвалідів було організовано «солодкий стіл».


  Широка громадськість залучатиметься до формування державної політики.
  Кабінет Міністрів затвердив план заходів з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Відповідне розпорядження № 514-р прийнято на засіданні Уряду 18 липня 2012 року.
   Згідно з цим урядовим документом, передбачається залучення широкої громадськості до формування та реалізації державної політики, експертизи діяльності органів виконавчої влади, узагальнення європейського досвіду із застосування національного законодавства у сфері взаємодії з інститутами громадянського суспільства.
  Важливим моментом цього нормативно-правового акта є забезпечення доступу до публічної інформації. Йдеться, зокрема, про громадське обговорення законопроекту щодо створення суспільного телебачення і радіомовлення, підготовку згідно з європейськими стандартами законопроекту про внесення змін до Закону України «Про політичні партії в Україні» (щодо їх фінансування), розроблення за участю громадськості регіональних програм протидії корупції з урахуванням вітчизняного та міжнародного досвіду тощо.
  У розпорядженні також акцентується увага на необхідності створення пілотної версії Єдиного державного порталу адмінпослуг та надання їх в електронній формі, а також підкреслюється актуальність впровадження «електронної демократії».
  Це поняття включає в себе розроблення за участю громадськості Програми електронного урядування, створення єдиного веб-ресурсу звернень громадян та запитів на інформацію до органів державної влади, органів самоврядування, системи інтерактивної взаємодії з громадянами «Ми розвиваємо електронне урядування» тощо.
  Прийняття розпорядження сприятиме розвитку демократії, розбудові громадянського суспільства в Україні та залученню широких верств населення до формування та реалізації державної політики.


  30 листопада відбулася двадцять четверта сесія Петрівської районної ради шостого скликання, на розгляд якої винесено наступні питання:
   1. Про внесення змін та доповнень до бюджетної Програми районного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2012 рік.
  2. Про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 30 грудня 2011 року № 190 "Про районний бюджет на 2012 рік".
  3. Про хід виконання районної Програми «Сучасні інформаційні технології в освітню систему» на 2009 – 2012 роки за 2011 рік.
  4. Про надання дозволу на укладення договору оренди частини нежитлового приміщення з Петрівським районним відділенням міжнародного німецько-українського благодійного фонду «Служба Самаряніна-Самарітер Дінст».
  5. Про надання дозволу на укладення договору оренди частини нежитлового приміщення з Публічним акціонерним товариством «Ліки Кіровоградщини».
  6. Про розірвання договору оренди автомобіля.
  7. Про звіт про діяльність КП "Редакція районної газети та радіомовлення Петрівського району" за ІІІ квартал 2012 року.
  8. Про план роботи Петрівської районної ради та план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2013 рік.


   28 листопада 2012 року відбулося засідання колегії районної державної адміністрації.
  На розгдяд колегії винесено наступні питання:
   1. Про підсумки виконання бюджету району за січень - вересень, жовтень 2012 року та завдання місцевим бюджетам щодо завершення поточного року.
  2. Про стан наповнення бюджету Пенсійного фонду України, погашення заборгованості з платежів до бюджету Фонду.
  3. Про стан проведення виплати орендної плати за оренду землі та майна власниками земельних і майнових паїв.
  4. Про виконання в 2012 році завдань районної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки.
  5. Про результати комплексної перевірки здійснення делегованих повноважень державної виконавчої влади виконавчими комітетом Червонокостянтинівської сільської ради.


   24 листопада Україна вшановує День пам`яті жертв голодоморів. Скорботні заходи відбулися і в нашому районі. В цей день в смт Петровому відбувся мітинг-реквієм біля пам`ятного знаку – Хреста землякам, які померли під час Голодомору 1932-1933 років.
   Біля 16 години поряд з місцем проведення мітингу зібралися колективи установ, організацій райцентру, учнівська молодь, громадськість, щоб покласти квіти, колоски та запалити свічки пам"яті за загиблими під час страшного Голоду.
   До присутніх звернулися голова Петрівської районної ради Світлана Тилик та настоятель Свято-Покровської церкви Дмитро Городецький, висловили жалобу, співчуття та смуток по тих нещасних, яких замучив режим 1932-1933 років та закликали вшанувати їхню пам"ять хвилиною мовчання.


   В смт Петровому 23 листопада вперше відбувся фестиваль "Співуча Петрівщина", до участі в якому запрошувалися вокалісти з усього району. Ініціаторами проведення такого заходу стали активісти районної молодіжної громадської організації "Молода Петрівщина".
   Метою фестивалю є розвиток пісенної творчості, пропагування творів сучасних авторів, підвищення рівня професійної майстерності молодих виконавців.
   15 учасників представили на розсуд журі та глядачів по два твори - перша пісня на українській мові (за бажанням народна), друга – сучасна (естрадна).
   В номінації «Золотий голос Петрівщини – 2012» перемогла Тетяна Ігнатьєва, у номінації «Кращий дебют року» - Олексій Коцар,в номінації «Надія Петрівщини» - Яремчук Віталіна. Всі учасники отримали дипломи та солодкі подарунки.


   21 листопада Православна Церква вшановує пам'ять святого Архистратига Божого Михаїла.
   Цього дня в селищі Петрове було освячено Хрест, встановлений за ініціативою релігійної громади Свято-Покровської церкви. Саме ця громада за підтримки священників о.Дмитрія та о.Михаїла започаткувала відродження православних християнських традицій - встановлення Хрестів.
   Це означає, що мешканці населених пунктів нашого району перебувають під Божим захистом, вірять у добрі сили і живуть за законами совісті та серця.


   15 листопада заступник голови районної державної адміністрації Валентина Сибіра провела засідання організаційного комітету по підготовці та проведенню в районі новорічних та Різдвяних свят. Було вирішено провести 4 новорічних ранків для дітей пільгових категорій району. Головну районну ялинку буде відкрито 19 грудня – в день Святого Миколая.
  Основним завданням оргкомітету є проведення новорічних свят на належному рівні, не гірше, а навіть краще минулих років. Увага до дітей – їхня участь у казковому дійстві, іграх, конкурсах, поїздках на головну ялинку області, подарунки від Діда Мороза і Снігуроньки. Це і красуня-ялинка в центрі Петрового, яка своїми прикрасами не поступалася кращим ялинкам великих міст та організація масових гулянь у новорічну ніч. Планується залучити підприємців до створення ще кращої ілюмінації площі та парку біля ялинки, щоб петрівці мали змогу проводити свій вільний час із задоволенням.


   В сесійній залі Петрівської районної ради 13 листопада відбулося засідання постійної районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів заступник голови райдержадміністрації Ігор Дементьєв.
  На порядку денному розглядалися питання:
  1.Про стан готовності філії «Петрівський райавтодор», комунальних підприємств, району електромереж, Петрівської газової дільниці до роботи в зимових умовах 2012-2013 років.
  2. Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення в осінньо-зимовий період 2012/2013 років.
  3. Про заходи, щодо ремонту мосту через річку Інгулець по вулиці Ілліча в смт Петровому.
  4. Про попередження нещасних випадків на водних об’єктах району в осінньо-зимовий період.
  5.Про затвердження Паспорту ризику виникнення надзвичайних ситуацій в Петрівському районі на 2013 рік.
  6. Про обладнання потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки району автоматизованими системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення
  7. Про державний контроль за станом зберігання непридатних та заборонених до використання пестицидів.
  8. Про стан проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони) району

  4 листопада – День працівника соціальної сфери
  Шановні працівники соціальної сфери!
  Щиро вітаю вас з нагоди вашого професійного свята.
  Своєю невтомною щоденною працею ви даєте надію тим, хто потрапив у складні життєві обставини, допомагаєте повірити людям у власні сили, торуєте шлях до підвищення рівня життя та зростання їхнього добробуту.
  Прийміть слова вдячності за відданість роботі і душевне тепло, яке ви даруєте людям.
  Сердечно бажаю успіхів і натхнення у вашій відповідальній та благодійній справі. Міцного здоров’я, щастя, добра й злагоди вам і вашим родинам. Хай найвищою нагородою для вас завжди будуть людська шана та подяка.

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал


   4 листопада – День залізничника
  Шановні працівники залізничного транспорту!
  Cердечно вітаю вас із професійним святом.
  У цей святковий день вам є чим пишатися: ви працюєте на добробут рідного краю, його жителів. Ваші невтомні руки роблять багато у виробничому і соціальному плані розвитку всього району.
  Нехай праця приносить вам задоволення, а висока майстерність стане запорукою розвитку нашої держави.
  Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, наснаги в щоденній праці, добробуту і благополуччя вашим родинам.

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал


   28 жовтня 2012 року в селищі Петровому відбувся мітинг за участю голови районної ради Світлани Тилик, заступників голови районної державної адміністрації Ігоря Дементьєва та Валентини Сибіри, представників трудових колективів та ветеранів Великої Вітчизняної війни.
   Учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих воїнів в роки Великої Вітчизняної війни хвилиною мовчання.
   З промовою виступив учасник бойових дій у Великій Вітчизняній війні І.П.Заудальський. Закінчився мітинг покладанням квітів до пам’ятника загиблим воїнам та меморіальних плит з іменами полеглих бійців.


   31 жовтня 2012 року відбулося засідання колегії районної державної адміністрації
  На порядок денний винесено наступні питання:
  1. Про підведення підсумків оздоровчої кампанії 2012 року в районі.
  2. Про стан виконання чинного законодавства про державну службу, завдань, визначених актами і дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України у сфері державної кадрової політики у фінансовому управлінні районної державної адміністрації та районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.


   Щорічно 28 жовтня традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення , що постраждало від фашистських окупантів.
   У залі засідань районної ради відбулися урочисті заходи з нагоди визволення України від німецько-фашистської навали.
   Зі щирими вітаннями до гостей свята та побажаннями невичерпної сили, енергії та оптимізму звернулися голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик.
   Після приємних та теплих слів поздоровлень перейшли до нагородження шанованих ветеранів грамотами. Серед нагороджених учасники бойових дій у Великій Вітчизняній війні Михайло Куницький, Іван Заудальський, Олексій Свинострига. Крім них грамоти отримали Микола Кінішенко – учасник бойових дій в Республіці Афганістан; Микола Свищ – голова первинної організації ветеранів України Водянської сільської ради; Антоніна Паук – член президії первинної організації ветеранів ЦГЗК; Андрій Попов - член президії районної організації ветеранів України; Валентина Черкашина – член президії первинної організації ветеранів смт Балахівки; Зінаїда Ковальова – голова первинної організації ветеранів смт Петрового; за активну життєву позицію, за пошук та увічнення імен радянських воїнів, які загинули за визволення району, подякою нагородили Вадима Кияшка.
   Після урочистого вручення нагород артисти районного Будинку культури та учасники художньої самодіяльності з села Петрівського .для усіх присутніх підготували святковий концерт.


   Міністерство юстиції України підготувало до видання періодичний друкований журнал "Практичне законодавство для сільської ради"
   Враховуючи нагальну потребу у забезпеченні сільських (селищних) рад актами законодавства, їх обліку, підтримання у контрольному стані, Міністерством юстиції спільно з Українським інформаційно-правовим центром у рамках проекту "Систематичне зібрання чинного законодавства України" здійснено підготовку та видано збірник "Практичне законодавство для сільської ради", що стосується діяльності сільської (селищної) ради, їх виконавчих органів, спеціалістів.
   Упорядкування актів у збірнику здійснено за двома предметними ознаками: "Засади місцевого самоврядування" та "Посадові особи місцевого самоврядування". Перша з них складає нормативно-правову базу, що регулює діяльність сільських (селищних) рад, їх виконавчих органів. Друга – забезпечує правову основу для виконання посадовими особами і спеціалістами своїх повноважень.
   Видання підготовлено у теках з роз'ємними замками, з можливістю підтримання текстів законодавства у контрольному стані, а зміни та доповнення до них надходитимуть користувачам у вигляді підготовлених комплектів "Зміни".
   Випуск цього друкованого видання є першим кроком до впровадження у сільських (селищних) радах централізованої системи упорядкування нормативно-правових актів.
   З 2013 року журнал "Практичне законодавство для сільської ради" стане періодичним і виходитиме щоквартально. (передплатний індекс: 37617). Журнал складатиметься із Систематичного покажчика нормативно-правових актів та ком пакт-диску з текстами нормативно-правових актів у контрольному стані.
   Збірник "Практичне законодавство для сільської ради" стане надійним помічником у роботі депутатів рад, спеціалістів.


   28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників.
   Шановні ветерани Великої Вітчизняної війни! Шановні жителі району!
  Щиро вітаю вас із Днем визволення України.
  Глибока шана і повага вам, ветерани Великої Вітчизняної війни за здобуту перемогу та за мирний подвиг у відбудові народного господарства держави.
  Важко переоцінити ті випробування, які випали на вашу долю, але ви їх винесли з честю, мужністю та героїзмом.
  Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, благополуччя, довгих років життя та миру!

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал.


   19 жовтня 2012 року відбулася визначна подія для всіх жителів району - відкриття діагностичного центру, для якого було відремонтовано частину поліклінічного відділення Петрівської центральної лікарні, в якому взяли участь кандидат в народні депутати України Сергій Кузьменко, голова районної ради Світлана Тилик та заступник голови районної державної адміністрації Валентина Сибіра.
   Відкриття центру дасть змогу покращити діагностику захворювань та отримувати більш якісну та кваліфіковану допомогу. Жителі району не витрачатимуть кошти та час для того, щоб добиратися до обласного центру або найближчого міста, а на місці вирішувати проблеми зі здоров’ям, вчасно виявляти та запобігати захворюванням.


   18 жовтня 2012 року в селище Петрове завітав заступник голови Ради національної безпеки і оборони України Нестор Шуфрич. Під час зустрічі з петрівчанами , яка відбулася в районному Будинку культури, він сказав, що у 2004 році у Партії Регіонів було вкрадено перемогу, але у 2010-му було відновлено справедливість. Весь цей час він присвятив тому, щоб Віктор Янукович став Президентом України.
   Отримавши у спадок від попередників величезну дірку в бюджеті, довелося брати кредит у МВФ, але угода з ним, підписана раніше, передбачала збільшення пенсійного віку на 5 років для жінок і чоловіків, підвищення тарифів на газ і комунальні послуг та інше. Дещо вдалося відстояти, не допустивши підвищення тарифів. А щодо пенсійного віку жінок МВФ залишився непоступливим. Хоча тут вдалося схитрувати, запровадивши збільшення пенсійного віку для жінок не відразу, а поступово.
   Нестор Іванович відповів на запитання присутніх, пообіцяв приїхати знову аби агітувати жителів району за обрання Віктора Януковича на другий термін. Та зауважив, що для того, щоб за його партійних однодумців голосували, потрібно реально покращувати життя людей. Саме це вони роблять і будуть робити завжди.


   До уваги громадян!

   Повідомляємо інтернет –адресу веб-сайту ДПС України : www.sts.gov.ua.


   11 жовтня 2012 року у житті учнів Червонокостянтинівської ЗШ І-ІІІ ст. сталася радісна подія - вони отримали новий комп"ютерний комплекс.
  З нагоди цієї події до школярів завітали голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал, голова районної ради Світлана Тилик та завідуючий відділом освіти райдержадміністрації Григорій Москалець. Вони побажали успіхів та гарних здобутків у навчанні. Адже, вкладаючи в наших дітей, ми вкладаємо в наше майбутнє.
  В свою чергу діти, аби віддячити гостям, подарували їм невеличку концертну програму.


   10 жовтня 2012 року відбулося засідання колегії районної державної адміністрації за участю сільських, селищних рад, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, керівників окремих підприємств, установ, організацій району, територіальних органів міністерств і відомств України, представників засобів масової інформації.
  Цього разу обговорювалось актуальне на даний період питання щодо готовності господарського комплексу Петрівського району до осінньо-зимового періоду 2012-2013 року.


  Шановні юристи!
  Щиро і сердечно вітаю юристів району з нагоди професійного свята.
  Служити істині, утверджувати добро, справедливість та правду – святе покликання правозахисника.
   Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, успіхів у вашій нелегкій справі на благо нашої незалежної України, нашого народу.

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал.


  5 жовтня 2012 року у районі відбулася довгоочікувана подія – відкриття капітально відремонтованого приміщення управління праці та соціального захисту населення. Цю подію можна вважати знаковою, адже вона практично співпала зі ще одним святом – Міжнародним Днем людей похилого віку та Днем ветерана.
  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районної рад Світлана Тилик перерізали стрічку та вручили символічний ключ виконуючому обов’язки начальника управління праці та соціального захисту населення Миколі Посвистаку, а також запросили всіх присутніх оглянути приміщення зсередини. Тепер до послуг населення затишні кабінети, кімната відпочинку та куточок для дітей.
  Реконструкція приміщення здійснювалась в рамках проекту «Удосконалення системи соціальної допомоги», що впроваджується в Україні завдяки підтримці Міжнародного банку реконструкції та розвитку для покращення якості надання послуг населенню. Але кілька років поспіль, через нестачу коштів, ця робота велася незадовільними темпами. Районній владі вдалося мобілізувати на цю справу територіальну громаду району, депутатський корпус усіх рівнів. Завдяки субвенціям, наданим сільськими , селищними радами, були акумульовані кошти, потрібні для завершення ремонтно-будівельних робіт.
  Наш район першим в області почав відроджувати комунальне господарство. Уже придбано три сміттєвози, трактор. А цього дня керівнику ККП вручено ще й ключі від екскаватора та асенізаційного автомобіля для надання населенню якісних послуг.
  По завершенню урочистої церемонії гості свята переглянули святковий концерт за участю працівників районного Будинку культуру та учні Петрівської музичної школи.


   Шановні працівники освіти!
   Щиро вітаю вас з нагоди професійного свята – Дня працівника освіти.
  Педагог – професія благородна і дуже відповідальна, адже учитель своїм серцем, розумом формує завтрашній день – людину, суспільство, зрештою – цивілізацію. 
   Бажаю всім освітянам, всім чиє ім’я – Учитель, - і посивілим ветеранам, і тим хто лише зараз стає на цей непростий, але почесний шлях, - творчої наснаги, великих успіхів в роботі, любові, достатку і добробуту.
   Низькій уклін вам за щедрість душі, за багатство знань, за мудрість і пошук.
   Зичу міцного здоров’я, особистого щастя, дивовижного відчуття причетності до найблагороднішого – виховання молодої людини.

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал.


  5 жовтня 2012 року відбулася двадцять третя сесія Петрівської районної ради шостого скликання.
  На розгляд сесії винесено наступні питання:
  1. Про заслуховування інформації начальника Петрівського РВ УМВС України в Кіровоградській області про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території Петрівського району за І півріччя 2012 року.
  2. Про звільнення Земзер Л.Г.
  3. Про районну програму сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства Петрівського району на 2012-2015 роки.
  4. Про внесення змін та доповнень до Програми соціального захисту малозабезпечених верств населення Петрівського району на 2012 рік.
  5. Про внесення змін та доповнень до районної Програми газифікації населених пунктів Петрівського району на 2007-2010 роки та до 2015 року .
  6. Про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 30 грудня 2011 року № 190 "Про районний бюджет на 2012 рік".
  7. Про передачу автобуса із спільної власності територіальної громади сіл, селищ Петрівського району до комунальної власності територіальної громади Богданівської сільської ради.
  8. Про передачу автобуса із спільної власності територіальної громади сіл, селищ Петрівського району до комунальної власності територіальної громади Ганнівської сільської ради.


  26 вересня 2012 року відбулося засідання колегії районної державної адміністрації.
  На розгдяд колегії винесено наступні питання:
  1.Про виконання заходів щодо організованого початку нового навчального року. 
  2. Про готовність до опалювального сезону2012/2013роки господарського комплексу Петрівського району.
  3.Про стан виконавської дисципліни в структурних підрозділах районної державної адміністрації та територіальних органах міністерств, відомств України за 8 місяців 2012 року.
  4.Про підсумки роботи із зверненнями громадян за 8 місяців 2012 року.
  5.Про результати тематичної перевірки здійснення делегованих повноважень державної виконавчої влади виконавчими комітетами сільських, селищних рад щодо забезпечення законності правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.


  Шановні ветерани та люди поважного віку!
  1 жовтня в нашій державі відзначається День людей похилого віку та День ветерана, що засвідчує глибоку повагу до найстарших представників громади.  
  Турбота про людей похилого віку – справа всього суспільства, адже саме старші люди зберегли для нас найкращі національні традиції, навчили долати труднощі та бути достойними свого міста і держави. 
  Ми можемо лише здогадуватися, скільки випробувань, болю і втрат довелося вам пережити і при цьому зберегти гідність, віру, любов, які ви пронесли через все своє життя. Бути вашими послідовниками – велика честь і відповідальність. 
  У цей святковий день прийміть щирі вітання і глибоку вдячність за все, що зроблено вами заради нашого майбутнього. Ваша праця, подвиг, ставлення до людей – це приклад для наслідування сучасній молоді. 
  Бажаємо Вам міцного здоров’я, щасливої долі, радості, довголіття, добра і віри в краще майбутнє! 

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал.


  Шановні працівники дошкільних навчальних закладів! Дорогі батьки!
   Вітаю Вас із Всеукраїнським Днем дошкілля!
   Це – ще молоде свято, але запровадити його слід було б набагато раніше, адже воно єднає дітей і дорослих, педагогів і батьків, усіх людей, причетних до дошкільного дитинства.
   Вашим завданням було і залишається головне: створити всі умови для того, щоб дитинство наших малюків стало справді щасливим, і це сонячне відчуття захищеності, тепла і любові наші маленькі пронесли через усе життя. Недарма ж кажуть, що всі ми родом із дитинства!
   Сійте в цілинні дитячі душі розумне, вічне, добре, і ці зернятка проростуть багатством країни, щасливим майбутнім, нашою спокійною старістю. Поливайте їх живою водою добра, любові, правди, мудрості, людяності – і тільки тоді чекайте доброго врожаю!
   Поділіться часткою Ваших сердець з дитиною – у цьому Ваше і наше щастя.

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал.


   Шановні працівники туристичної сфери!
   Наша країна, з її унікальним геополітичним розташуванням, історико-культурними пам’ятками, неповторними краєвидами та унікальними архітектурними комплексами, багатою спадщиною усіх етносів, які віками формували оригінальну полікультурну ауру, безцінними рекреаційними ресурсами та привітними і щирими людьми, має всі умови для розвитку туристичної індустрії.
   Україна з кожним роком все ширше відкриває перед світом свої унікальні природні багатства, самобутність своєї історії, культури, народних звичаїв.
  Впевнений, основні здобутки туристичної галузі ще попереду. Нам з вами треба ще багато і наполегливо працювати, аби туризм впевненіше піднявся на ноги, набув більшого динамізму у своєму розвитку, став взаємовигідним і для туристів, і для туристичної індустрії, і для держави. Україна варта того, щоб глибше відкрити перед світом свої унікальні природні багатства, самобутність своєї історії, культури, народних звичаїв і традицій.
   Бажаю всім працівникам туристичної сфери здоров’я та благополуччя, добра і злагоди в сім’ях, нових успіхів у нашій надзвичайно важливій роботі.

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал.


  До уваги підприємців!
  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України повідомило про проведення конкурсного відбору кандидатів на стажування в Німеччині за програмою «Українська ініціатива» у 2013 році.
  У рамках діючої програми Мінекономрозвитку до кінця 2012 року буде проводити відповідну роботу по підписанню договорів на підвищення кваліфікації спеціалістів з метою їх подальшого стажування Німеччині. Підвищення кваліфікації триватиме один місяць у листопаді 2012 року.
  На стажування запрошуються управлінці українських підприємств, які відповідають наступним вимогам:
  вік – до 40 років;освіта – вища;
  посада – керівник, який має повноваження вести переговори, приймати рішення та (чи) з потенціалом мультиплікації;
  стаж роботи на управлінських посадах – не менше 1 року;
  місце роботи – українське підприємство, зацікавлене у встановленні ділових зв’язків з підприємствами Німеччини;
  знання англійської/німецької мови (російської – як виключення для групи менеджерів сільськогосподарських підприємств).
  Відбір кандидатів проводиться за результатами співбесіди.
   Детальна інформація про стажування у Німеччині за програмою «Українська ініціатива» на сайтах: www.me.gov.ua та www.inwent.org.vn.
  Довідки за телефоном: 9-62-62 управління економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації.


   У День партизанської слави заступник голови райдержадміністрації Валентина Сибіра, керівник апарату районної ради Борис Гнатюк та голова районної ветеранської організації Олег Гіюк привітали жителя Червонокостянтинівки Миколу Івановича Заворітнього та жительку Іскрівки Марію Іванівну Кульшенко, які у роки Великої Вітчизняної воювали у партизанських загонах.
   Вони побажали ветеранам міцного здоров"я і бадьорого настрою, подякували за змістовно прожите життя і ту користь, яку вони принесли району своєю працею, а також за військові подвиги у роки війни, які є достойним прикладом для підростаючого покоління.


   22 вересня – День партизанської слави
   Шановні ветерани підпільно-партизанського руху в Україні, дорогі члени сімей загиблих і померлих колишніх партизанів і підпільників!
   Щиро вітаю вас із Днем партизанської слави!
   Відзначення цього свята є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над фашизмом, відновленням історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.
   Цей знаменний день навічно залишиться в історії, як данина пам’яті та всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи життя.
   Низько вклоняємося вам, дорогі ветерани, і висловлюємо щиру подяку за ваш подвиг і перемогу, за розуміння й підтримку в побудові незалежної України.

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал.


   21 вересня – Міжнародний день миру
   Шановні земляки!
   Двадцять п’ять років тому 21 вересня Генеральна Асамблея ООН, проголосивши Міжнародний день миру, закликала світ припинити вогонь, військові конфлікти та відмовитись від застосування насильства.
   Цей день також покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього.
   У цей день бажаємо всім спокою, процвітання і багатства.
   Бажаємо вам миру в усьому - миру в сім'ях, миру в серцях та миру в нашій рідній Україні!

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал.


   14 вересня 2012 року відбулася двадцять друга сесія Петрівської районної ради шостого скликання. Розглято наступні питання:
   1. Про заслуховування інформації прокурора Петрівського району про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території Петрівського району за І півріччя 2012 року.
   2. Про звіт про діяльність КП «Редакція районної газети та радіомовлення Петрівського району» за ІІ квартал 2012 року.
   3.Про звіт постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.
   4. Про звіт постійної комісії районної ради з питань економіки, бюджету, фінансів та підприємницької діяльності.
   5. Про внесення змін та доповнень до бюджетної програми районного фонду охорони навколишнього середовища на 2012 рік.
   6. Про внесення змін та доповнень до статусу Петрівської центральної лікарні.
   7. Про районну програму підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту на 2012- 2016 роки.
   8. Про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 30 грудня 2011 року № 190 «Про районний бюджет».
   9. Про надання дозволу на укладення договору оренди частини нежитлового приміщення з Петрівською районною молодіжною організацією «Молода Петрівщина».
   10. Про надання дозволу на укладення договору оренди частини нежитлового приміщення з фізичною особою – підприємцем Горчеєвою Л.В.
   11. Про надання дозволу на укладення договору оренди частини адміністративного приміщення районної ради з відділом Держкомзему у Петрівському районі Кіровоградської області.
   12. Про надання дозволу на укладення договору оренди частини нежитлового приміщення з Публічним акціонерним товариством «Ліки Кіровоградини».
   13. Про надання дозволу на укладення договору оренди частини нежитлового приміщення з фізичною особою – підприємцем Родовою Л.Г.
   14. Про зміни у додатку № 1 до рішення Петрівської районної ради від 30 грудня 2011 року № 193 «Про план роботи районної ради та план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік».
   15. Про затвердження списку присяжних.
   16. Про внесення змін в додаток до рішення районної ради від 31 березня 1999 року № 66 «Про план роботи районної ради та план з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік».
   17. Про призначення Ханіса Д.Е.
   18. Різне: 1. Про критичний стан, який склався в сільському господарстві району у зв’язку з тривалою посухою


  В смт Петровому, с.Іванівці, с.Петрівському та с.Олександро-Мар”ївці 12 вересня відбулися зустрічі кандидата в народні депутати України Сергія Кузьменка з виборцями. Переважну частину зустрічей кандидат провів з людьми в живому діалозі. Обговорювалися питання, що хвилюють людей: рівень заробітної плати і пенсій, високих цін, якості медичного обслуговування та багатьох проблем місцевого масштабу, таких, як: будівництво об’їзної дороги в Петровому та ремонту доріг по селам, якості питної води, газифікації тощо.
  Сергій Анатолійович роз’яснював людям, що для того, щоб покращувався рівень життя, зростали зарплати і пенсії потрібен не один рік наполегливої праці. Потрібно відкривати нові підприємства, створювати нові робочі місця, наповнювати бюджет. За два останні роки в області вже збудовані декілька підприємств, де створено сотні робочих місць. І це тільки початок.
  На місцевому рівні також поступово вирішуються проблеми людей. Резонансне питання водопостачання с.Петрівського, яке привертало увагу обласних ЗМІ та телебачення, на даний час, завдячуючи спільним зусиллями районної та обласної влади, нарешті вирішене. Тепер людям лишається тільки вчасно та в повному обсязі сплачувати за спожиту воду. Питання якісної води в смт Петровому також найближчим часом буде вирішено.
  Кіровоградська область таки ввійде в першу п’ятірку серед областей України, досягти цього значно легше за підтримки однодумців, за спільної, згуртованої праці.


  Основними питаннями розгляду засідання колегії районної державної адміністрації, яке відбулося 5 вересня, були звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку Петрівського району за І півріччя 2012 року та підсумки виконання зведеного та районного бюджетів за січень-липень 2012 року та завдання місцевим бюджетам до кінця поточного року.
   Засідання колегії провів голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал, в роботі колегії взяли участь голова Петрівської районної ради Світлана Тилик, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські та селищні голови.


  1 вересня в Україні традиційно святкують День знань. У навчальних закладах району відбулися урочисті лінійки з нагоди початку нового навчального року. Керівники району, депутати районної ради, депутат обласної ради Вінницький В.М., сільські та селищні голови побували в школах району. Вітаючи школярів, їх батьків та вчителів зі святом – початком нового навчального року, вони побажали учням міцного здоров’я, побільше гарних оцінок та нових досягнень у навчанні та вручили подарунки.
   Так, шкільні автобуси отримали учні та педагоги Богданівської ЗШ І-ІІ ст. та Ганнівської ЗШ І-ІІІ ст., кабінет інформатики - учні Петрівського НВК ЗШ ІІ-ІІІ ст. – гімназія, мультимедійне обладнання – Новостародубська ЗШ І-ІІІ ст., Чечеліївська ЗШ І-ІІІ ст.
  Також, всі першокласники району отримали набори шкільного приладдя від Сергія Кузьменка, учні інших класів – зошити, олівці, лінійки від обласної організації Партії Регіонів.


  24 серпня в Новому Стародубі святкували подвійне свято - День незалежності та День села.
  На святкування прибули поважні гості - заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик.
  Святковою програмою передбачено урочистості, концертна програма, виставка робіт народної творчості місцевих жителів та святкова дискотека.
  Організовано святкові столи з різноманітними українськими стравами: галушками, варениками, пампушками з часником, пирогами, короваями, млинцями, домашніми ковбасами, борщем та квасом.
  З нагоди свята Сергій Анатолійович подарував дитячому садочку "Дзвіночок" плазмовий телевізор, а через декілька днів пообіцяв встановити дитячу площадку, яка стане місцем активного та змістовного відпочинку дітей.


   24 серпня 2012 року в районному центрі відбулися урочистості з нагоди відзначення 21-ї річниці незалежності України за участю керівництва районної державної адміністрації, районної ради, представників громадських, релігійних організацій, лідерів районних організацій політичних партій, засобів масової інформації.
   Розпочалося святкування з виставки - продажу сільськогосподарської продукції за цінами виробника та презентацій місцевих територіальних громад з виставками виробів декоративно-прикладного мистецтва та хлібо-булочних виробів.
  На площі біля входу у парк відпочинку було розгорнуто виставку робіт юних умільців, малюнків вихованців художнього відділення Петрівської дитячої музичної школи, фоторобіт Сергія Андрусенка.
   Присутніх привітали зі святом голова районної державної адміністроації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик. Вже стало традиційним вшанування кращих працівників і трудових колективів, занесених на районну Дошку пошани.
   Після офіційної частини відбувся великий святковий концерт за участю артистів Кіровоградської філармонії гурту «Живий звук» та кращих колективів художньої самодіяльності районного Будинку культури, учнів Петрівської дитячої музичної школи.
  Під час проведення свята бажаючі мали змогу взяти участь в розважально - ігровій програмі, змаганні з армспорту та гирьового спорту; турнірі з волейболу.
   Приємною несподіванкою цьогорічного святкування стало повернення жителів району до українських традицій, адже багато хто з присутніх виявив бажання прийти на свято у вишиванці або стилізованому в українському стилі одязі.
  Цікавим виявився і конкурс на кращий куліш серед сільських та селищних рад району.
   Для молоді та всіх охочих потанцювати організовано святкову дискотеку.


  Днями громада села Чечеліївки святкувала річницю незалежності україни та 25-річчя утворення місцевої ветеранської організації.
  Голова села Сергій Дяченко щиро привітав жителів з Днем незалежності, розповів історію села та про його роки занепаду та розквіту у різні роки існування.
  Голова місцевого осередку ветеранської організації Павло Лавецький привітав присутніх на святі сивочолих ветеранів з днем заснування ветеранської організації та розповів про значний її вклад у розвиток території села та патріотичне виховання підростаючого покоління. Присутні вшанували пам"ять загиблих у роки Великої Вітчизняної війни хвилиною мовчання та поклали квіти до пам"ятника загиблим воїнам.
  До присутніх з вітальним словом звернувся заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, депутат обласної ради Василь Вінницький та голова районної ради Світлана Тилик. Вони побажали жителям витримки, надії, довголіття, добробуту та впевненості у подальшому процвітанні України.
   Свято продовжили аматорські колективи закладів культури Чечеліївки, Олександрівки та учні місцевої школи.
   По закінченню свята Сергій Кузьменко та Василь Вінницький відвідали громаду села Малинівки, які зібралися на сходку, щоб обговорити з посадовцями проблемні питання соціально-економічного розвитку села.
  Зокрема їх турбує стан доріг, відсутність належних умов для проведення культурнор-масових заходів у приміщенні, відведеному під сільський клуб, заміна вікон у ФАПі, високі ціни на вугілля, дрова та скраплений газ, газифікація , безробіття, підвищення пенсійного віку та мізерні пенсії. Посадовці дали відповіді на запитання , які цікавили громаду Малинівки та запевнили, що будуть тримати курс на покращення рівня жителів сільської місцевості, їх розвитку та процвітання.


  Шановні земляки!
  Щиро вітаю вас із найбільшим національним святом українського народу – Днем незалежності України!
  Ідея відродження незалежної держави існувала, незмінно прокладаючи собі дорогу від розпаду Київської Русі аж до прийняття Верховною Радою Акту проголошення незалежності України та Всеукраїнського референдуму 1991 року. З того часу раз і назавжди було вирішено: державі Україна бути!.
  Нам випала висока історична місія здійснити мрію багатьох поколінь наших предків – бути господарями на своїй землі, плекати її і прикрашати своєю працею, у добробуті, безпеці та злагоді ростити дітей, мирно і приязно жити з сусідами.
   Бажаю вам віри у добре майбутнє, подальших успіхів у здійсненні світлих помислів і добрих починань на користь незалежної України.
  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал.


  Шановні жителі Петрівщини!
  Вітаю вас із Днем Державного Прапора України!
  В Україні відбуваються політичні, економічні, соціальні перетворення, але незмінним залишається ставлення до національної святині, кольори якої символізують рясні пшеничні лани та безхмарне синє небо, під якими українці виборювали свободу, творили державу, здобували і здобувають перемоги. Синьо-жовтий стяг уособлює нашу незалежність, є історичною пам’яттю та гордістю народу.
  Оберігаймо та шануймо наш Державний Прапор. Виховуймо повагу до нього у дітей та онуків, бо він єднає і веде у майбутнє.
  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал.


  23 серпня 2012 року в смт Петрове відбулася церемонія урочистого підняття Державного Прапора України за участю керівництва районної державної адміністрації, районної ради, представників громадських організацій, політичних партій, трудових колективів району.
  З привітанням з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України виступили заступник голови Петрівської районної державної адміністрації Валентина Сибіра та заступник голови Петрівської районної ради Володимир Руденко.
  Продовженням свята стало нагородження за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, професійну майстерність та з нагоди Дня незалежності України:
   Почесною грамотою Петрівської районної державної адміністрації Бабенко Людмилу Петрівну, начальника архівного відділу Петрівської районної державної адміністрації ;
   Грамотою Петрівської районної державної адміністрації: Мартиненко Тетяну Олександрівну, директора Петрівської центральної районної бібліотеки; Стусь Вікторію Олегівну, головного спеціаліста відділу кадрової роботи апарату Петрівської районної державної адміністрації;Тищенко Тетяну Василівну, начальника служби у справах дітей Петрівської районної державної адміністрації;
  Оголошено Подяку Петрівської районної державної адміністрації Козюрак Наталії Іванівні, завідувачу сектору контролю апарату Петрівської районної державної адміністрації.


  Напередодні державного свята - Дня незалежності - громада села Зеленого святкувала День села, а точніше його 340 - річчя.
  Відкриваючи свято, сільський голова Інна Беркун розповіла про історію виникнення поселеня, його назви та етапи розвитку.
  Сільчан приїхали привітати заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, депутат обласної ради, радник голови облдержадміністрації з газових питань Василь Вінницький, голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик.
  Вони привітали жителів села Зеленого зі святом та відповіли на запитання громадян щодо підвищення пенсійного віку, низькі пенсії, безробіття. Сергій Миколайович передаввітання від голови обласної державної адміністрації Сергія Ларіна та вручив подарунки: іграшки для дитячого садка, спортивний інвентар для школи та підилюючу апаратуру для культурно - масових заходів.
  Почесними грамотами районної ради та районної державної адміністрації за вагомий внесок у соціально - економічний розвиток району та з нагоди дня заснування села нагородженоколишню вчительку Зеленської середньої школи Дмитренко В.Г., колишнього фельдшера Зеленської дільничної амбулаторії Дорошенко Р.Г., голову ФГ "Алан" Жушмана О.М., колишнього секретаря Зеленської сільської ради Польову Н.Ф.
  Вихованці дитячого садочка привітали жителів села зі святом щирими словами , а студенти та викладачі Олександрійського вищого училища культури гарними піснями та танцями.


  22 серпня 2012 року заступник голови Петрівської районної державної адміністрації Валентина Сибіра провела засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та "тіньової" зайнятості населення в Петрівському районі.
  Розглянуто питання про стан оплати праці найманих працівників в окремих суб"єктів підприємницької дфяльності.


  21 серпня 2012 року в приміщенні районного центру зайнятості відбулося засідання круглого столу щодо співпраці між Кримінально-виконавчою інспекцією з районним центром зайнятості та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо надання соціальних послуг особам, засудженим до покарань не пов’язаних з позбавленням волі за участю Петрівського РП Кримінально-виконавчої інспекції, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районного центру зайнятості, сектору з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси і інформації апарату районної державної адміністрації та засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі.
  На порядку денному слухались питання:
  1. Результати опитування осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі щодо надання соціальних послуг районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
  1. Про роботу районного центру зайнятості з особами засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі.


  17 серпня 2012 року у смт Петрове відбулася святкова подія у житті нашого району - презентація молодіжної громадської організації "Молода Петрівщина".
  Актив організації, який переймається проблемою змістовного дозвілля молодого покоління та залученням його до здорового способу життя, показав мініатюри "З життя нашої молоді", продемонстрував свої таланти, якими наділені учасники цієї організації, та закликав усіх небайдужих юнаків та дівчат долучитися до організації з новими креативними ідеями та пропозиціями.
  З вітальним словом до "Молодої Петрівщини" звернувся начальник відділу у справах сім"ї, молоді та спорту районної державної адміністрації Андрій Бочаров, побажавши членам молодіжної організації нових ідей та їх реалізації, щоб гарна слава про їх добрі справи облетіла всю країну.
  Подарунком для учасників свята стала концертна прграма у виконанні гурту "Живий звук" міста Кіровограда.
  А по закінченню свята активісти молодіжної громадської організації "Молода Петрівщина" організували для учасників заходу безкоштовну молодіжну дискотеку.


  На території району відбулися робочі зустрічі заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка з жителями сіл та селищ, окремими трудовими колективами району.
  Для жителів Балахівки одним з наболілих питань є газифікація, а також проблема водозабезпечення та стану житлового фонду. Сергій Анатолійович дав доручення детально вивчити питання стану покрівель та пообіцяв сприяти проведенню ремонтних робіт. Проблем із водопостачанням у жителів Балахівки в найближчий час не буде, адже за сприяння Сергія Анатолійовича вже закуплено водяний насос потрібної потужності.
   Жителів с.Червонокостянтинівки та с.Баштине цікавили питання цін на приймання молока, дотацію на вирощування молодняка ВРХ та ремонту приміщень місцевої школи і дитячого садка. Сергій Анатолійович надав роз"яснення та пообіцяв спільно з місцевою та районною владою вирішити проблемні питання.
   Вже не вперше заступник голови облдержадміністрації переймається проблемою водозабезпечення жителів села Петрівське. На зустрічі з жителями села Сергій Кузьменко проінформував про те, що борг в сумі 1 млн.600 грн. буде реструктуризовано на декілька років, сплата боргу відшкодовуватиметься з обласного, можливо, з державного бюджетів. Основне завдання на сьогодні - створити кооператив, який триматиме на контролі порядок використання води, своєчасну сплату за неї тощо.
   Зустрічі з колективами Петрівської районної центральної лікарні та дитячого садка "Рудана" смт Петрового позначилися конструктивним діалогом. Сергій Анатолійович разом із головою районної державної адміністрації Юрієм Георгійовичем Самохвалом дали роз"яснення про проведення робіт по реконструкції водопроводу,тарифів на воду в районному центрі. Питання ремонту даху будинку малосімейного типу по вул.Літвінова, 19 керівники взяли на контроль.

  2 серпня 2012 року заступник голови Петрівської районної державної адміністрації Ігор Дементьєв провів засідання комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участю членів цієї комісії.
  Розглянуто питання про критичну ситуацію, що склалася в сільськогосподарських підприємствах району.


   2 серпня 2012 року за головування заступника голови районної державної адміністрації Ігоря Дементьєва відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини. На розгляд комісії винесено наступні питання:
   Доцільність призначення громадянки опікуном малолітнього.
  Визначення форми спілкування громадянки з малолітнім, який проживає та виховується в прийомній сім"ї.


  1 серпня 2012 року відбулася двадцять перша сесія Петрівської районної ради шостого скликання.
   Перед початком сесії голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик вииконали почесну місію. Відповідно до Указу Президента України від 12 травня 2012 року за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку почесне звання "Мати-героїня" було присвоєно матерям п"яти дітей, жителькам села Ганнівка Ніні Вікторівні Севастьян, Валентині Василівні Аззі, Олександрі Федорівні Кучер, жительці села Іскрівка Вірі Федорівні Образок та матері шести дітей села Йосипівка Людмилі Миколаївні Колісник. Керівництво району вручило посвідчення та нагрудні знаки "Мати-героїня" та привітало жінок з присвоєнням цього почесного звання, побажавши їм здоров"я, щастя, усіляких гараздів.
   Перейшовши до порядку денного сесії районної ради було розглянуто наступні питання:
  1. Про критичний стан, який склався в сільському господарстві району у зв’язку з тривалою посухою.
  2. Про внесення змін до Статуту КП «Редакція районної газети та радіомовлення Петрівського району» .
  3. Про затвердження редакційного статуту КП «Редакція районної газети та радіомовлення Петрівського району» .
  4. Про нову редакцію додатку № 1 до рішення Петрівської районної ради від 4 березня 2008 року № 235 із змінами та доповненнями.
  5. Про призначення членів редакційної ради КП „Редакція районної газети та радіомовлення Петрівського району”.


   Відбулося чергове засідання громадської ради при Петрівській районній державній адміністрації.
   На розгляд громадської ради винесено наступні питання:
   1. Про реалізацію в районі проекту «Ветеран онлайн».
   2. Реформа системи освіти.
   3. Земельна реформа.
   4. Про проект районної програми сприяння розвитку інститутам громадянського суспільства Петрівського району на 2012-2015 роки.
   5. Про результати соціологічного опитування жителів області.


   25 липня 2012 року відбулося засідання колегії районної державної адміністрації.
   На розгдяд колегії винесено наступні питання:
   1.Про стан виконання Програми «Центральний регіон -2015» в цілому по району та в розрізі сільських, селищних рад за І півріччя 2012 року.
   2. Про результати тематичної перевірки здійснення делегованих повноважень державної виконавчої влади виконавчими комітетами сільських селищних рад у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту.


   25 липня 2012 року відбувся спільний семінар районної державної адміністрації та районної ради з сільськими, селищними головами району.
   На розгдяд винесено наступні питання: .
   1.Про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту.
   2.Про забезпечення функціонування окремих вузлів поштового зв’язку району.
   3.Різне. Аналіз прогнозованих показників виконання бюджетів сільськими, селищними радами району.
   4.Про акумулювання коштів природоохоронного фонду.


   20 липня 2012 року відбулася двадцята сесія Петрівської районної ради шостого скликання, на якій було розглянуто наступні питання:
   1.Про внесення змін та доповнень до районної цільової Програми "Молодь Петрівщини на 2011-2015 роки".
   2. Про внесення змін до комплексної районної Програми запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру у Петрівському районі на 2006-2010 роки і на період до 2015 року.
   3. Про внесення змін та доповнень до бюджетної Програми районного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2012 рік.
   4. Про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 30 грудня 2011 року № 190 "Про районний бюджет на 2012 рік".


   Нещодавно жителька селища Петрове Марія Тихонівна Бурдикіна відзначила свій 90-річний ювілей.
   Тож заступник голови Петрівської районної ради Володимир Руденко, начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Валентина Сибіра, Петрівський селищний голова Ігор Педан та представники районної організації ветеранів Ольга Антоненко і Віталій Неклеса відвідали та привітали з цим славним днем ювілярку, вручили їй подарунки, квіти та побажали міцного здоров"я.


   18 липня 2012 року голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал за багаторічну , сумлінну працю вручив державну нагороду - ювілейну медаль "20 років Незалежності України" водію ПП "Дружба" Миколі Бідному.
   Церемонія вручення державної нагороди відбулася на териорії тракторної бригади, де розпочався трудовий шлях Миколи Миколайовича.
   Він постійно працює водієм, а у гарячу жнивну пору сідає за штурвал комбайна і завжди займає лідерські позиції. За сумлінну працю має пошану в трудовому колективі.


   Молодіжна громадська організація «Молода Петрівщина», яка нещодавно почала свою діяльність, протягом червня-липня 2012 року провела ряд цікавих заходів для нашої молоді. Це і флеш-моб, і перегляд кінофільмів під відкритим небом, безкоштовні дискотеки, що дуже подобається юнакам і дівчатам Петрівщини. Так, і цієї суботи, 14 липня, майданчик біля фасаду районного Будинку культури був переповнений, адже учасників фестивалю «Золота струна-2012», який відбувався вперше, прийшли підтримати батьки, друзі, рідні.
  Серед учасників конкурсу гри на гітарі – молодіжні гурти, талановиті автори власних творів - початківці та музиканти, для яких гітара стала супутницею протягом багатьох років.
   Кожен конкурсант представив журі та публіці два номери – один (часто власний твір) – на вільну тему, другий – хіт відомого виконавця.
   Отже, кубок «Золота струна-2012» отримав Олег Лютий, в номінації «Кращий ансамбль-2012» переміг гурт ВІА (керівник Анатолій Рябоконь).
   «Приз глядацьких симпатій» заслужено отримав В’ячеслав Штепа. Всі учасники фестивалю отримали солодкі призи.


   До уваги громадських організацій району!
   Нагадуємо про те, що, з метою залучення громадських організацій до розв'язання пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку області, розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 24 квітня 2012 року № 207 «Про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями та творчими спілками, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету» з 21 травня 2012 року оголошено конкурс з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями та творчими спілками, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка за рахунок  коштів обласного бюджету (далі – Конкурс).
   Цим розпорядженням затверджено перелік цілей та пріоритетних завдань, на реалізацію яких повинні спрямовуватися програми (проекти, заходи), що подаються громадськими організаціями та творчими спілками для участі в Конкурсі; перелік видів діяльності, що можуть бути підтримані організатором  Конкурсу, їх цільова аудиторія;  форми конкурсної документації для проведення Конкурсу та встановлено граничний обсяг фінансування однієї програми (проекту, заходу.
  За більш детальною інформацією звертайтесь на офіційний веб-сайт Кіровоградської обласної державної адміністрації http://kr-admin.gov.ua  або до сектору з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату районної державної адміністрації тел. 9-72-51 
   З метою більш якісного та відкритого обговорення виконання програми «Центральний регіон – 2015» та 10 регіональних ініціатив в районі постійно проводяться зустрічі з населенням громад сіл та селищ. Керівники району, структурних підрозділів райдержадміністрації ведуть постійний діалог з громадськістю, щоб знати, які проблеми турбують людей та знаходити шляхи їх вирішення. Так, 6 липня в сільському Будинку культури с.Ганнівки відбулися сходи громадян, де сільський голова Ніна Цапенко проаналізувала хід виконання місцевого сегменту програми «Центральний регіон-2015», начальник управління економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Наталія Тритяк коротко проінформувала про стан справ виконання районної Програми, на відповіді ганнівців відповів перший заступник голови Петрівської райдержадміністрації Микола Нерода.


   4 липня 2012 року у Петрівському районі з робочою поїздкою побували голова обласної державної адміністрації Сергій Ларіна та заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко.
   Розпочався візит керівника області із церемонії вручення ключів від патрульного автомобіля районному відділу УМВС України в області. Сергій Миколайович поцікавився умовами праці та рівнем заробітної плати працівників відділу та, за традицією, перевірив готовність до патрулювання нового автомобіля, сівши за руль та проїхавши декілька десятків метрів.
   Несподіванкою для високих гостей була зустріч з представниками районної молодіжної громадської організації «Молода Петрівщина». Група молоді, користуючись нагодою, подарувала Сергію Ларіну та Сергію Кузьменку футболки та бейсболки з атрибутикою об’єднання, поділилися планами на майбутнє та запропонувала вступити до своїх лав.
   Робоча поїздка голови облдержадміністрації Сергія Ларіна до Петрівського району завершилася у селі Рядовому, де керівник області взяв участь в урочистому відкритті газопроводу середнього тиску.


   27 червня 2012 року в залі засідань районної ради відбулися урочистості з нагоди Дня Конституції України, в яких взяли участь голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик, голови політичних партій та громадських організацій району, голови сільських, селищних рад.
   Кращих представників галузей господарського комплексу району, творчої інтелігенції, органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування нагороджено Почесними грамотами районної державної адміністрації.
   Урочистості продовжив святковий концерт за участю артистів районного Будинку культури.


   Шановні земляки!
  Щиро вітаю вас з Днем Конституції України.
   Прийняття Верховною Радою України у 1996 році Основного Закону України стало закономірним підсумком нелегкого тернистого шляху нашого народу до юридичного закріплення незалежності України. Найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади Конституції України, на яких повинно ґрунтуватися і вибудовуватися майбутнє українського народу.
   Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї.

   Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал

   СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ ПРЕЗИДЕНТА - ПОЛІПШЕННЯ ЖИТТЯ ГРОМАДЯН
   Уряд реалізує соціальні ініціативи Президента. Вкладники Ощадбанку колишнього СРСР, нарешті, змогли отримати довгождану тисячу гривен компенсації. 1 липня станеться нова хвиля підвищення пенсій і інших соціальних виплат.
   · Уряд Юлії Тимошенко в 2008 році пообіцяв виплатити вкладникам Ощадбанку СРСР до 1000 грн. кожному. Більше половини колишніх вкладників так і не дочекалася допомоги від Тимошенко, 15 пенсіонерів померли в нескінченних чергах за грошима, але програма була припинена. Команда В. Януковича відновила справедливість і начала виплати 5 млн. громадян. Протягом перших 18 днів червня виплати компенсації вже отримали 500 тис. людей.
   · Виплати компенсацій вкладникам Ощадбанку СРСР почалися 1 червня. Уряд ввів різні зручні форми перерахування грошей, щоб уникнути черг. Зараз виплати здійснюються готівкою, а за бажанням їх кладуть на платіжну картку або на депозит. Колишні вкладники відмічають, що усе дуже чітко організовано, продумано, був проведений попередній запис, і зараз виплати відбуваються без збоїв.
   · Виплата компенсацій - це тільки одна з багатьох соціальних ініціатив Президента В. Януковича. Окрім неї, планується також підвищення усіх соціальних виплат. Вони збільшуватимуться кожні 2-3 місяці - п'ять разів впродовж року. Влада змогла знайти резерви на підвищення виплат людям, завдяки ефективному управлінню і забезпеченню реального зростання економіки.
   · З першого травня вже підвищені пенсії для 12,9 млн. пенсіонерів. Якщо у людини є повна вислуга років (для жінок - 20, для чоловіків - 25 років), то підвищення склало мінімум 100 грн., якщо повного стажу немає - мінімум 50 грн. Щорічна грошова допомога інвалідам війни збільшилася більш ніж удвічі : якщо минулого року до дня Перемоги інвалід І групи отримував 1 тис. грн., то зараз - 2,2 тис. грн.
   · Чергове підвищення мінімальної пенсії, мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму відбудеться 1 липня. Крім того, уряд має намір підвищити розмір додаткової пенсії потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

   "Молодь. Літо. Позитив - 2012". Під таким гаслом пойшло відзначення Дня молоді у районному центрі.
   Почалося святкування із змагань з пляжного волейболу. Розпочали свою роботу торгівельні точки, де учасники свята могли придбати сувеніри, повітряні кульки, прохолоджувальні напої, морозиво, шашлики та багато іншого.
   З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал.
   Він сказав, що радий зустріти це свято разом з молоддю. Турбота про молодь - проіритет влади, адже це турбота про майбутнє держави та повідомив, що в районі зареєстровано районне молодіжне об"єднання і кожен юнак чи дівчина зможуть взяти активну участь в діяльності організації. Потім презентував футболки та бейсболки і іншу атрибутику об"єднання.
   Голова районної ради Світлана Тилик привітала присутніх і побажала щастя, радості та згадала слова одного мудреця древності: "Ідіть, як сонце, і ви ніколи не будете в тіні!"
   Продовжилось святкування концертною програмою за участю Марини Рябової, Юлії Овдій, Оксани Реви, Альони Марченко, Дмитра Суліми, Людмили Кущ, Валерія Тяпченка, Леоніда Старова, Наталки Подкопаєвої, Сергія та Людмили Спіциних, Людмили Больбот, Юлії Реви, Анни Шевченко, Тетяни Танчинець, Володимира Повалія, Галини Петриченко, народного самодіяльного квартету "Елегія" та талановитих ведучих Ирини Реви, Анни Орос та Ярослава Горністова.
   Крім концерту, учасники свята мали змогу показати свою силу у змаганнях з армреслінгу, взяти участь в іграх та розвагах, святковій лотереї, потанцювати на безкоштовній дискотеці.
   А завершилось відзначення Дня молоді святковим феєрверком.


  Дорогі юнаки та дівчата Петрівщини!
  Щиро вітаю вас із Днем молоді!
  Це свято творчості і натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики. Юність і молодість – це не тільки прекрасні періоди в житті кожної людини, але і особливий стан душі. Це час пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань. Саме ви є ініціаторами прогресивних і сміливих ідей, надзвичайно важливих для суспільства.
  Бажаю вам успіхів, самореалізації, натхнення та нових звершень.

   Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал

  Шановні працівники державної служби!
  Вітаю вас із професійним святом – Днем державної служби!
  Довіра до влади починається з людини, яка є посередником між владою і народом та вирішує їх повсякденні потреби. Саме тому суспільство покладає на державних службовців особливо відповідальні завдання, чекає від них компетентності, ініціативи й творчого ставлення до справи.
  Висловлюю щирі слова подяки всім державним службовцям, які з повною віддачею працюють на користь району.
  З особливим теплом хочу згадати сумлінну, наполегливу працю людей, які більшу частину свого життя присвятили державній службі.
  Бажаю всім витримки і терпіння, таких необхідних у роботі. Ніколи не забувайте про свої високе призначення – вірно і чесно служити державі, своєму народу.
   Нехай кожен день вашого життя буде щасливий і радісний, а родинне тепло і затишок допомагають у виконанні вашого почесного і відповідального професійного обов’язку.

   Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал

  Указом Президента України від 4 квітня 2003 року встановлено професійне свято – День державної служби, яке відзначається щороку 23 червня.
  22 червня 2012 року в сесійній залі районної ради відбулися заходи приурочені Дню державної служби.
  З привітанням виступили голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик.
  З особливим теплом вони згадали сумлінну, наполегливу працю людей, які більшу частину свого життя присвятили державній службі та зараз знаходяться на заслуженому відпочинку. Найщиріші слова подяки висловили всім державним службовцям, які з повною віддачею працюють на користь району та вручили відзнаки кращим із них.


  Сьогодні в День Скорботи, в День початку Великої Вітчизняної війни все прогресивне людство вшановує воїнів, які віддали своє життя за наше світле майбутнє.
  Цього дня ми повертаємося пам’яттю і серцем до грізних і незабутніх сторінок минулого, щоб ще раз осягнути, кому зобов’язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей і онуків.
  22 червня 2012 року в територіальних громадах району та cелищі Петрове відбулися заходи з відзначення Дня скорботи й вшанування пам'яті жертв Великої Вітчизняної війни.
  Із виступом до учасників заходу звернулися голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал, голова районної ради Світлана Тилик, Петрівський селищний голова Ігор Педан та настоятель Свято-Покровської церкви Дмитро Городецький. Віддаючи шану загиблим фронтовикам, присутні схилили голови у хвилині мовчання.
    В знак вічної пам’яті і скорботи за загиблими визволителями до братських могил, пам’ятників та пам’ятних знаків в населених пунктах району покладено квіти від представників органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, жителів територіальних громад району.
  В День скорботи й вшанування пам’яті жертв війни в культових закладах району відбулися поминальні панахиди та заупокійні богослужіння.


   Днями в залі засідань районної ради відбулося відзначення 25-річчя створення Петрівської районної організації ветеранів України.
   Учасників зібрання привітали голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик, побажали присутнім здоров"я, оптимізму, добробуту, довголіття та вручили прапор районної організації ветеранів України.
  Учасників зібрання привітав голова ветеранської організації Олександрійщини О.М. Голуб. Він передав вітання і найкращі побажання від С.М. Кузьменка та подарував ряд друкованих видань.
  Були, звичайно, і нагородження. Почесною грамотою районної ради та районної державної адміністрації нагороджено П.А.Лавецького, В.О.Плюкала, О.В.Антоненко, В.І.Піскуна. Грамотою районної ради нагороджено М.О.Висоцького, Н.В.Гуренко, І.І.Глущенка, З.М.Ковальову, Г.Г.Максімова, О.М.Сердюка, О.М.Сухорукову. Група ветеранів була нагороджена грамотами обласної та районної ветеранських організацій. А П.М.Злакоман та В.І.Піскун отримали ще й премії від С.М.Кузьменка.
   Після офіційної частини відбувся концерт самодіяльних артистів районного Будинку культури, Новостародубського та Луганського СБК.


  21 червня 2012 року в селі Новостародуб відбулась зустріч (сходка громадян) з числа активу та мешканців Новостародубської територіальної громади: керівники закладів соціальної сфери, підприємств, представники депутатського корпусу.
   Зустріч проводив перший заступник голови райдержадміністрації Микола Нерода та голова Новостародубької сільської ради Віктор Заіка.
   З роз’ясненнями суті соціально-економічних реформ які відбуваються у нашій державі виступили:
   Володимир Горчеєв - головний лікар центральної районної лікарні - «Про реформу медичного обслуговування»;
   Світлана Годун – заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Петрівському районі про «Проблемні питання стану пенсійної системи в Україні»;
   Валентина Сибіра – начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації - «Про рівень державних соціальних гарантій у 2012 році»;
   Вадим Мазуренко – головний спеціаліст – юрисконсульт відділу Держкомзему в Петрівському районі з питання «Про земельну реформу»;
  Ірина Шаповал - головний спеціаліст відділу розвитку містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдежадміністрації - "Про реформування житлово – комунального господарства".


  13 червня 2012 року голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал провів засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
  Розглянуто питання про завдання щодо виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, організацій, установ району різних форм власності у 2012 році згідно доручення голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 30 травня 2012 року № 01-27/155/1.


  12 червня 2012 року голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал за участю начальника відділу регіонального розвитку містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Світлани Заєць провів сходку з мешканцями села Петрівського з питання їх водозабезпечення.


  12 червня 2012 року заступник голови районної державної адміністрації Ігор Дементєв провів засідання організаційного комітету з питань підготовки та відзначення Дня молоді у 2012 році.  До уваги громадян!

  На офіційному сайті Міністерства юстиції України працює рубрика "Довідкова інформація. Громадянам та юридичним особам", де можна отримати роз"яснення чинного законодавства.


  8 червня 2012 року відбулася дев"ятнадцята сесія районної ради шостого скликання.
  На початку пленарного засідання голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик вручили Подяки голови обласної державної адміністрації Сергія Ларіна керівникам сільськогосподарських підприємств району, котрі долучилися до благодійної місії - реконструкції і облаштування палат в Кіровоградському обласному госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни.
   На розгляд сесії винесено наступні питання:
  1. Про внесення змін та доповнень до районної Програми "Центральний регіон – 2015".
   2. Про звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку Петрівського району на 2011 рік.
   3. Про надання дозволу на укладення договору оренди частини нежитлового приміщення з Петрівською дитячою музичною школою.
   4. Про надання дозволу на укладення договору оренди частини нежитлового приміщення з "Дитячо-юнацькою спортивною школою "Олімп".
   5. Про надання дозволу на укладення договору оренди частини нежитлового приміщення з районним центром соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді.
   6. Про надання дозволу на укладення договору оренди частини нежитлового приміщення з Трудовим архівом Петрівського району.
   7. Про надання дозволу на укладення договору оренди частини нежитлового приміщення з Петрівською центральною районною бібліотекою.
   8. Про надання дозволу на укладення договору оренди частини нежитлового приміщення з територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Петрівського району.
   9. Про надання дозволу на укладення договору оренди частини нежитлового приміщення з фізичною особою – підприємцем Прокопенко В. М.
   10. Про надання дозволу на укладення договору оренди частини нежитлового приміщення з Публічним акціонерним товариством "Центральний гірничо – збагачувальний комбінат".
   11. Про внесення змін до районної Програми розвитку земельних відносин в Петрівському районі на 2010-2015 роки.
   12. Про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 30 грудня 2011 року № 190 "Про районний бюджет на 2012 рік".
   13. Про звіт постійної комісії районної ради з питань благоустрою, розвитку населених пунктів, житлово-комунального господарства, транспорту та зв’язку.
   14. Про звіт постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, екологічної безпеки, раціонального використання місцевих природних ресурсів.
   15. Про звіт постійної комісії районної ради з питань молодіжної політики та спорту, культури, туризму, освіти, сім"ї, жінок та дітей.
   16. Про звіт про виконання районної Програми з ліквідації амброзії полинолистої на території Петрівського району Кіровоградської області на 2007-2011 роки.
   17. Про звіт про виконання районної Програми по локалізації та проведенню боротьби з американським білим метеликом на території Петрівського району Кіровоградської області на 2007-2011 роки.
   18. Про звіт про виконання Програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2008-2011 роках в Петрівському районі.
   19. Про внесення змін та доповнень до Регламенту Петрівської районної ради шостого скликання.
   20. Про депутатський запит депутата районної ради шостого скликання Лавецького П.А.
   21. Про звіт про діяльність КП „Редакція районної газети та радіомовлення Петрівського району” за І квартал 2012 року.
   22. Про районну програму фінансової підтримки Петрівської районної організації ветеранів на 2012 рік.
   23. Про вступ в Кіровоградську обласну асоціацію органів місцевого самоврядування.

   7 червня 2012 року голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал провів нараду з сільськими, селищними головами, керівниками окремих підприємств, установ та організацій району, територіальних органів міністерств і відомств України в районі, засобами масової інформації з питання виконання ініціатив Президента України "Про зменшення тиску на бізнес з боку органів влади, контролюючих та правоохоронних органів".
   З даного питання виступили прокурор Петрівського району Лариса Займак, головний державний санітарний лікар Олег Рвачов, виконуюча обов"язки заступника начальника інспекції - начальника Петрівського відділення Олександрійської ОДПІ Галина Лебідь та виконуючий обов"язки начальника Петрівського РВ УМВС України в Кіровоградській області Олександр Кодак.


   6 червня 2012 року перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Нерода провів нараду - семінар з сільськими та селищними головами щодо надання роз"яснень механізму виплати спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утриманння молодняку великої рогатої худоби відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 342.


   6 червня з нагоди Дня журналіста голова районної ради Світлана Тилик, перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Нерода та заступник голови районної ради Володимир Руденко привітали з професійним святом колектив Петрівської районної газети "Трудова слава".
  Керівництво району побажало працівникам газети творчої наснаги, міцного здоров"я, професійної честі, прихильності читачів та висловило розуміння особливо відповідальної місії журналістів.


  30.05.2012 року Голова ДПС України презентував акредитований Центр сертифікації ключів електронного цифрового підпису.
  Ключі електронного підпису податкова видаватиме швидко і безкоштовно. Процедура отримання платником безкоштовного ключа електронного цифрового підпису займатиме не більше 25 хвилин, пообіцяв Голова Державної податкової служби Олександр Клименко.
  Про це він заявив, презентуючи акредитований Центр сертифікації електронних ключів, що відсьогодні працюватиме  у складі ДПСУ.
  «Громадян у цьому Центрі та його регіональних відділеннях обслуговуватимуть 150 кваліфікованих фахівців, які пройшли відповідне навчання. Ми гарантуємо не тільки швидкість, але й якість сервісу – унікальні криптографічні модулі українського виробництва пройшли всі державні експертизи та забезпечують надійний захист інформації», - наголосив О. Клименко.
  Він також повідомив, що від сьогодні працюватиме розгалужена мережа пунктів видачі та реєстрації електронних ключів – 26 відділень в обласних центрах та 11 в Києві. Податкова служба має намір до кінця року відкриті такі установи і в районних центрах, інших великих містах.
  Голова ДПСУ підкреслив, що для платників всі сервіси, що запроваджуються в податкових установах, будуть безкоштовними.
  «Для створення найкращого сервісу ми запозичуємо досвід країн з першої десятки рейтингу Світового банку Paying  Taxes. Ми даємо можливість вільно завантажувати програми для створення електронних звітів та безкоштовно видаємо ключі електронного підпису, а це не завжди можна зустріти навіть в Європі. Для нас очевидно, що для підвищення інвестиційної привабливості України треба пропонувати стандарти обслуговування на рівні, навіть дещо вищому від кращих зразків», - підсумував Олександр Клименко.
  За повідомленням прес-служби ДПС України


   Дорогі земляки!
  Щиро вітаю жителів Петрівщини з нагоди великого православного свята Трійці – свята духовного очищення та морального відродження.
   Трійця завжди вселяла віру на краще та зміцнювала дух нашого народу.
  Сердечно бажаю аби у кожній домівці панували мир, злагода і достаток.
  Нехай натхнення та успіхи перебувають із вами у всіх добрих справах на благо процвітання України.

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал


   Сьогодні – в перший день літа - в багатьох країнах відзначається Міжнародний день захисту дітей. В Україні цей день називають Днем захисту дітей.
   З нагоди свята в районі проведено цілу низку заходів.
   Святкування розпочалося 31 травня проведенням вшанування обдарованої молоді Петрівського району в рамках районного фестивалю «Гордість і надія Петрівщини»  та гала - концертом "Інгулецький зорепад", на які завітав заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко.
   А вже 1 червня воно продовжилось концертною програмою за участю вихованців Петрівської музичної школи, ДНЗ "Сонечко" та Балахівської школи соціальної реабіітації.
   Здивувала учасників свята новинка цьогорічного свята - флеш-моб, який проініціювали молоді активісти району, що в даний час проводять діяльність щодо створення в нашому регіоні молодіжної громадської організації «Молода Петрівщина».
  Не залишили байдужими жодної дитини записки - бажання, які відправилися у барвистому конверті разом з різнокольоровими кульками та подарували дітям відчуття чарівності та впевненності, що кожна мрія, кожне бажання загадане сьогодні – виповниться!
   Цікавинками свята стали конкурс малюнку на асфальті "Моє дитинство" та ігрова програма за участю веселих клоунів.
   Не залишилися поза увагою діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які теж були запрошені на свято. Для них влаштовано святковий обід а також вручено подарунки.
   На завершення святкування Дня захисту дітей, 2 червня відбудеться турнір з міні- футболу серед дітей.


   1 червня – Міжнародний день захисту дітей.
   У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – день захисту дітей.
   Любі діти! Ви – майбутнє нашої держави, яке формується у сьогоденні. Тож наполегливо оволодівайте знаннями, творчо мисліть, розвивайте свої здібності, щоб стати гідними громадянами України. Шануйте нашу історію і поважайте батьків.
   Шановні дорослі! Діти – найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства.
   Впевнений, що об’єднавши зусилля, ми зробимо все, аби захистити дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань та зневіри. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців.
   Зичу вам, дорогі діти, вашим батькам та рідним міцного здоров’я, щастя, добра і сімейного затишку. Нехай здійсняться всі ваші мрії і задуми!
  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал

   31 травня 2012 року в сесійній залі районної ради проходили урочистості з нагоди вшанування обдарованої молоді Петрівського району в рамках районного фестивалю «Гордість і надія Петрівщини»  за участю голови райдержадміністрації Юрія Самохвала, заступника голови  районної ради Володимира Руденка, освітян району, переможців обласних і районних предметних олімпіад, творчих конкурсів, переможців спортивних змагань, місцевих ЗМІ та громадськості.
   Із метою підтримки та стимулювання обдарованої молоді за значний особистий внесок в піднесення престижу району на обласному, всеукраїнському рівні, успішну участь у районних, обласних, всеукраїнських олімпіадах,  інтелектуальних, спортивних та творчих змаганнях з 2011 року започатковано нагородження обдарованих учнів медаллю  «Гордість і надія Петрівщини».
   За підсумками 2012 року медаль отримав учень 10 класу Петрівського НВК «загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів»,  Яковенко Максим, переможець восьми районних олімпіад із базових дисциплін, призер обласного туру олімпіад з екології та фізики, один з кращих гравців команди, яка щороку захищає район на чемпіонаті інтелектуальних ігор.
  Переможці обласних олімпіад  Яковенко Максим, Гуцаленко Тетяна, Уланова Сніжана, Слободяник Роман, Манько Максим  на святі були відзначені ступенем  магістра та шапкою – конфедераткою, що є символом наукових досягнень, академічної успішності, мудрості, розуму та знань.
  38 стипендіатів - переможців обласних і районних предметних олімпіад, творчих і спортивних конкурсів одержали стипендію та солодкі подарунки.


  Заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко 31 травня 2012 року провів особистий прийом громадян в Петрівській районній державній адміністрації. Під час особистого прийому він розглянув 2 звернення жителів району. Зокрема мешканка селища Петрового, пенсіонерка порушила питання працевлаштування онука та надання матеріальної допомоги. А жителька села Новий Стародуб звернулася з проханням допомогти вирішити питання щодо виплати коштів за майновий пай.


  30 травня 2012 року відбувся спільний семінар районної державної адміністрації та районної ради з сільськими, селищними головами району. На порядок денний винесено наступні питання: 
  1. Про реалізацію районної Програми Центральнийрегіон - 2015”.
  2. Про забезпечення реалізації соціальної політики в галузі соціального захисту населення.
  3. Використання земель державної власності та водного фонду.
  4. Про профілактичну роботу з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.
  5. Про функції виконавчих комітетів сільських та селищних рад, як органів опіки та піклування стосовно дітей.


   30 травня 2012 року відбулося засідання колегії районної державної адміністрації. На порядок денний винесено наступні питання: 
   1. Про виконання зведеного та районного бюджетів за І квартал 2012 року.
   2. Про стан виплати заробітної плати в районі. 
   3. Про роботу районного центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді за 2011 рік.
   4. Різне.


  26 травня 2012 року в місті Кіровограді відбувся ХХІ Всеукраїнський фестиваль - конкурс вокально - хорового мистецтва "Калиновий спів".
  Хоровий колектив Петрівського районного будинку культури (керівник Галина Петриченко) є постійним учасником цтого дійства виборюючи призові місця.
  Цьогорічний виступ не став винятком. У номінації "народний спів" колектив нашого району посів друге місце.


  25 травня 2012 року відбулося св”ято останній дзвоник в школі , але воно подвоєне на 2 адже це ще й св”ято переможців у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Податки очима дітей – 2012 року » на районному рівні. Саму активну позицію в цьому конкурсі зайняла Новостародубська ЗШ І-ІІІ ступенів. У І віковій категорії декоративно - прикладного мистецтва І місце отримала робота 5 класника Должанського Олега Олександровича. Крім того його робота зайняла 1 місце на обласному конкурсі та направлена для подальшої участі у Всеукраїнському конкурсі до Києва. Призові місця також зайняли Чвалко Олександр Олександрович , Бикова Тетяна Олександрівна , Бурлак Артема , Шевцова Наталія Олегівна , Ситник Сергій Віталійович. Серед учнів Петрівської ЗШ І ступеня зайняли призові місця Терещенко Діана , Комишов Олександр, Ромадін Євгеній , Сонник Марина, та учениця комунального закладу «Петрівського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів» гімназії» Козюрак Анастасія Валеріївна . Петрівське відділення Олександрійської ОДПІ Кіровоградської області ДПС нагородило усих дітей переможців конкурсу та учасників подарунками. Бачення податків дитячими очима націлює нас дорослих втілювати в життя нові позиції для розквіту нашої країни.


  25 травня 2012 року за головуванням першого заступника голови Петрівської районної державної адміністрації Миколи Нероди відбулося засідання комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участю членів цієї комісії.
  Розглянуто питання:
  1. Про затвердження переліку споживачів, на яких поширюється постачання питної води до рівня екологічної броні.
  2. Про затвердженння переліку споживачів, на яких поширюється обмеження електропостачання до рівня екологічної броні.


  22 травня 2012 року заступник голови районної державної адміністрації Ігор Дементьєв за участю начальника відділу регіонального розвитку містобудування, архітектури та житлово - комунального господарства райдержадміністрації Світлани Заєць провів нараду з керівниками житлово-комунальних підприємств району з питання поліпшення фінансово - економічного стану.  День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах
  Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.
  У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. Проводилися регіональні конференції та круглі столи; публічні дебати, виступи на телебаченні та радіо громадських діячів; широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія; культурно-розважальні програми та спортивні змагання тощо.
  Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у "Європейському домі". 
  Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи(цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії, Туреччині, Хорватії). 
  Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи.
  У загальноосвітніх навчальних закладах району проведено тематичні виставки, «круглі столи», інформаційні експозиції, конкурси малюнків, вікторини, експрес-подорожі «Мандрівка країнами Європи», «Україна на шляху до Європи», «Будьмо знайомі - Європа», «Знай про Європу більше», «Туристичними шляхами Європи».
  Євроклуб Балахівської ЗШ І-ІІІ ступенів взяв участь у фестивалі «Єврофест - 2012» у м.Кіровограді 18 травня 2012 року.
  Проведено заходи: першість ДЮСШ «Олімп» з футболу – 7 травня, першість ДЮСШ «Олімп» з кулькової стрільби - 12 травня, Кубок з волейболу серед команд ФСК, КФК «Колос» АПК району – 12 травня, Кубок з футболу серед команд ФСК, КФК «Колос» АПК району – 15 травня.
  До Дня Європи у Петрівській ЦРБ створена книжкова виставка «Європа і ми», та викладка літератури «Моє бачення Європи», продовжується ведення картотеки вебліографії з питань європейської інтеграції.
  Відзначення Дня Європи в Україні – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.


  17 травня 2012 року в сільському будинку культури села Водяне відбулась зустріч (сходка громадян) з числа активу та мешканців Водянської територіальної громади: керівники закладів соціальної сфери, підприємств, представники депутатського корпусу.
  Зустріч проводив перший заступник голови райдержадміністрації Микола Нерода та голова Водянської сільської ради Іван Косюк.
  З роз’ясненнями суті соціально-економічних реформ які відбуваються у нашій державі виступили:
  Григорій Москалець - начальник відділу освіти райдержадміністрації - «Про реформи в системі освіти»;
  Світлана Годун – заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Петрівському районі про «Проблемні питання стану пенсійної системи в Україні.»;
  Валентина Сибіра – начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації - «Про рівень державних соціальних гарантій у 2012 році»;
  Вадим Мазуренко – головний спеціаліст – юрисконсульт відділу Держкомзему в Петрівському районі з питання «Про земельну реформу».


  17 травня 2012 року голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал провів засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Розглянуто питання щодо стану виплати заробітної плати в районі за звітними даними січня - квітня 2012 року.


  16 травня 2012 року на території Іскрівської сільської ради відбулася виїзна нарада щодо виконання завдань та заходів районної програми «Центральний регіон - 2015» у розрізі сільських та селищних рад за участю голови районної державної адміністрації Юрія Самохвала, голови районної ради Світлани Тилик, першого заступника голови районної державної адміністрації Миколи Нероди, заступника голови районної державної адміністрації Ігоря Дементьєва, керівника апарату районної державної адміністрації Ольги Семехової, керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, Петрівського відділення ОДПІ, головного лікаря центральної районної лікарні, сільських і селищних голів та головних бухгалтерів сільських , селищних рад.


  15 травня 2012 року з нагоди дня сім’ї перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Нерода, заступник голови районної державної адміністрації Ігор Дементьєв, заступник голови районної ради Володимир Руденко спільно з працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації відвідали і привітали прийомні сім’ї району та вручили цінні подарунки.


  15 травня 2012 року за головування заступника голови районної державної адміністрації Ігоря Дементьєва відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини. На розгляд комісії винесено наступні питання:
  1.Про доцільність призначення опіки над малолітніми дітьми.
  2. Про захист прав неповнолітнього.
  3.Про влаштування малолітньої дитини.
  4.Ефективність функціонування прийомних сімей, які проживають на території Петрівського району.
  5. Виконання рішення , що прийняте на засіданні комісії з питань захисту прав дитини 27 квітня 2012 року.


  10 травня 2012 року за головуванням заступника голови Петрівської районної державної адміністрації Ігоря Дементьєва відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участю членів цієї комісії. Розглянуто питання:
  1.Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення у весняно-літній період 2012 року.
  2.Про заходи щодо попередження загибелі людей на пожежах.
  3.Про стан протипожежного захисту об’єктів літнього відпочинку та оздоровлення громадян (дітей) та про підготовку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, розташованих на території району.
  4.Про протипожежний захист сільгоспугідь у весняно-літній період, підготовку до зернозбиральної кампанії 2012 року.
  5.Про стан утримання захисних споруд цивільної оборони та проведення технічної інвентаризації.
  6.Про забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 року № 1200.


  В селищі Петрове традиційно у День Перемоги відбулася урочиста хода, в якій взяли участь сотні петрівців від  старого до малого, яка продовжилася мітингом біля пам"ятника воїнам-визволителям. Вклонитися пам'яті полеглих і віддати шану ветеранам Великої Вітчизняної війни прийшли представники влади: голова Петрівської районної державної адміністрації Юрій Самохвал, голова районної ради Світлана Тилик, перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Нерода, заступник голови районної державної адміністрації Ігор Дементьєв, керівник апарату районної державної адміністрації Ольга Семехова, Петрівський селищний голова Ігор Педан, голова районної організації ветеранів України Олег Гіюк, заступник військового комісара Олександрійського ОМВК Юрій Юрченко.
  На мітингу виступили голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал, голова районної ради Світлана Тилик, заступник військового комісара Олександрійського ОМВК Юрій Юрченко, учениця Петрівського НВК "загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів - гімназія" Тетяна Гуцаленко. Вони говорили про незабутню пам'ять, про величний      подвиг, який житиме вічно, про турботу про ветеранів війни, які ще в строю. 
  Присутні на мітингу вшанували пам'ять полеглих героїв хвилиною мовчання, поклали квіти вдячності до пам'ятника воїнам - визволителям.
  На територіях сільських та селищних рад за участі керівництва району, посадових осіб органів місцевого самоврядування, ветеранів, громадськості проведено відповідні урочистості до Дня Перемоги: покладання квітів до пам’ятників загиблим у Великій Вітчизняній війні із залученням молоді та школярів, мітинги, святкові концерти. Ветеранам та вдовам загиблих воїнів надано матеріальну допомогу та продуктові набори за рахунок відповідних місцевих бюджетів та представників місцевого бізнесу.
  Учасники свята мали можливість переглянути фотовиставку та виставку дитячих малюнків, присвячених подіям Великої Вітчизняної війни.
  Всі бажаючі скуштували солдатську кашу.
  9 травня в селі Іскрівка відбувся Кубок з міні-футболу, присвячений Дню Перемоги. В змаганнях взяли участь 5 команд з Петрівського та сусідніх районів. Переконливу перемогу здобула команда «Іскра» з села Іскрівка, на другій сходинці ФК «Верблюжка», треті ФК «Ганнівка».
  У храмах УПЦ району з нагоди відзначення річниці Перемоги відслужено заупокійні молебні.

  Відзначення 67-ї річниці великої Перемоги розпочалося в районі за кілька днів до 9-го травня. 8 травня відбувся концерт артистів обласної філармонії. Він пройшов у селищному парку відпочинку на новій сучасній сцені, до придбання якої безпосередньо причетний голова райдержадміністрації Юрій Самохвал.
  Відкрили захід перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Нерода та голова районної ради Світлана Тилик, вітаючи присутніх, побажали їм миру, щастя, здоров’я і благополуччя.
  Присутніх привітав зі святом від імені голови обласної державної адміністрації перший заступник начальника управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Олександр Догаров.
  Олександр Васильович вручив також Почесну грамоту Кіровоградської обласної ради, Вітальні листівки від обласної та районної державних адміністрацій та подарунок учаснику бойових дій І.Р.Копійці, а також М.Т.Бурдикіній та О.П.Свиностризі, відвідавши їх у своїх домівках у зв’язку з тим, що вони не могли бути присутніми на святковому заході.
  Директор обласної філармонії, заслуженим працівник культури України Микола Кравченко розповів, що під патронатом голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Ларіна в області триває мистецька акція «Краю наш, тебе ми прославляєм!». Саме в рамках акції і виступають на Петрівщині артисти. Протягом концертного сезону це вже 17-й концерт. Він є звітом митців перед трудівниками про свої досягнення. У ці святкові дні артисти виступають з особливим хвилюванням, адже присвячують свої виступи найшанованішим людям – ветеранам Великої Вітчизняної війн.
  Своє мистецтво петрівчанам дарували вже названий академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни», солістка колективу Тетяна Яковенко, інструментальний ансамбль «Єлисавет ретро» під керівництвом заслуженого працівника культури України Миколи Кваші, солісти філармонії: заслужений артист, Лауреат Міжнародного і Всеукраїнських конкурсів України Сергій Дьомін, лауреат Всеукраїнського конкурсу Олексій Козачинський, Світлана Пляка, Ярослав Страшний.


   Дорогі ветерани Великої Вітчизняної війни! Шановні жителі Петрівщини!
   Вітаю вас з 67- ю річницею з Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
   День Перемоги Радянського Союзу над фашистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні був і залишається одним з найбільш шанованих свят у країнах колишнього Радянського Союзу.
   У ці дні всі жителі району вшановують героїв - визволителів рідної землі, які захистили людство від найстрашнішої за всю історію загрози - фашизму!
   В день Перемоги вклонімося всім живим, хто виніс на собі тягар воєнного лихоліття, післявоєнної відбудови. Низький уклін солдатським матерям, вдовам, трудівникам тилу, які важкою працею допомагали наблизити довгоочікувану перемогу. Вічна пам"ять загиблим і тим, кому війна, забравши здоров"я, не дала дожити до нинішнього ювілею.
   Кривава війна більше ніколи не повинна повторитися в історії нашої держави.
   Тому так високо всі ми цінуємо мир, громадський спокій, які панують в нашій країні, тому стільки зусиль докладається для їх збереження та примноження.
   Нехай всенародна увага і любов зігрівають ваші душі та додають сил і наснаги, оптимізму і впевненості у завтрашньому дні. Бажаємо всім міцного здоров"я, щастя, гвардійської витримки, довгих років життя та невичерпної любові рідних і близьких!

  Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал


  В рамках регіональної акції „Зірка пам’яті”, головою обласної державної адміністрації Сергієм Ларіним було дано завдання керівникам районів відремонтувати в обласному госпіталі палати для ветеранів Великої Вітчизняної війни.
  8 травня 2012 року голова Петрівської райдержадміністрації Юрій Самохвал та редактор КП «Редакція районної газети та радіомовлення Петрівського району» Володимир Кіфенко взяли участь  в урочистому відкритті палат для ветеранів війни в Кіровоградському обласному госпіталі після проведеного капітального ремонту.
  Ветерани дякували Сергію Ларіну та Юрію Самохвалу за створені належні умови для їх комфортного лікування та реабілітації. Голова Петрівської райдержадміністрації отримав від голови облдержадміністрації  Сергія Ларіна подяку за проведену роботу.


  Щороку, напередодні святкуванння річниці Великої Перемоги, в районі проходить фестиваль-конкурс загонів юних барабанщиць. Цьогоріч у конкурсі взяли участь загони "Веселка" Новостародубської ЗШ І-ІІІ ступенів, "Хутор" Петрівської ЗШ І-ІІІ ступенів, "БУМ" - Володимирівської ЗШ І-ІІІ ступенів, "Відродження" Чечеліївської ЗШ І-ІІІ ступенів та "Дівчулі" Петрівського НВК.
  Журі оцінювало конкурсантів за оригінальність у підборі маршів, естетичне оформлення колони, виконавську майстерність у русі й на місці, ритмічність та синхронність у виконанні.
  Усі команди виконали норматив на належному рівні, за що отримали подяки, а перемогу виборола команда "Відродження".
  Урочистою ходою колони барабанщиць попрямували вулицями селища Петрового до пам"ятника загиблим воїнам, щоб покласти кошики квітів до його підніжжя.


  В рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» проведено День благоустрою в населених пунктах району, а саме прибирання парків, скверів, прибудинкових територій, приведення в належний санітарний стан вулиць та доріг, ліквідація несанкціонованих звалищ.

   В сесійній залі Петрівської районної ради 26 квітня відбулася зустріч керівників району з представниками районної громадської організації “Союз Чорнобиль України» з нагоди 26-ї річниці Чорнобильської катастрофи.
   Заступник голови районної державної адміністрації Ігор Дементьєв, заступник голови районної ради Володимир Руденко висловили щиру подяку за витримку і мужність присутнім і усім ліквідаторам наслідків Чорнобильської катастрофи загалом. Проінформували про реалізацію в районі програми соціального захисту громадян, постраждалих від Чорнобильської катастрофи та про те, як влада розпочала системне вирішення проблем чорнобильців, що має на меті підвищити рівень життя цієї категорії людей у рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України. Також, у ході зустрічі було вирішено провести роботу щодо обрання нового керівника даної громадської організації, так як в останні роки вона не вирізнялася активністю.
   Після спілкування з чорнобильцями учасники заходу взяли участь у поминальній літургії за загиблими та померлими ліквідаторами Чорнобильської катастрофи.


   25 квітня 2012 року відбувся спільний семінар районної державної адміністрації та районної ради з сільськими, селищними головами району. На порядок денний винесено наступні питання:
   1. Про реалізацію районної Програми „Центральний регіон - 2015”.
   2. Про забезпечення реалізації соціальної політики в галузі соціального захисту населення.
   3. Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків влітку 2012 року.


   25 квітня 2012 року відбулося засідання колегії районної державної адміністрації. На порядок денний винесено наступні питання:
   1. Про підсумки проведення опалювального сезону господарського комплексу району 2011/2012 року.
   2. Про підготовку до проведення оздоровчої кампанії 2012 року в районі.
   3. Про стан виконавської дисципліни та організації виконання актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, запитів і звернень народних депутатів України, розпоряджень і доручень голови обласної державної адміністрації та голови районної державної адміністрації за І квартал 2012 року.
   4. Про результати комплексної перевірки здійснення делегованих повноважень державної виконавчої влади виконавчим комітетом Петрівської сільської ради.
   5. Про публічний захист магістерської роботи Лугової І.І. «Удосконалення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю соціальних служб (на прикладі Петрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області)».


   25 квітня 2012 року голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал провів засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На порядок денний винесено питання про стан виплати заробітної плати в районі за звітними даними січня – березня 2012 року.


   Тепер жителям району стало зручніше вирішувати питання соціального захисту. В Петрівському районі розпочав роботу «Мобільний соціальний офіс» з метою надання громадянам соціальної підтримки за принципом «єдиного вікна».
   На прийом до спеціалістів регіонального відділення Пенсійного фонду України, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, територіального центру звернулося 12 жителів села Новий Стародуб. Їх хвилювали питання забезпечення пільговим вугіллям, виплати дітям війни, нарахування заробітної плати, тарифи на комунальні послуги, вивезення сміття, придбання тюнерів цифрового телебачення та інші. Громадянам надано роз’яснення, консультації.


   Виконуючий обов"язки заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко 24 квітня 2012 року провів особистий прийом громадян в Петрівській районній державній адміністрації.
   Серед питань, з якими звернулися до Сергія Анатолійовича, були пропозиції щодо оптимального витрачання бюджетних коштів на придбання шкільних меблів та устаткування, удосконалення закупівельних цін на молоко, придбання дитячого майданчика для дітей села Чечеліївка та інші.
   Сергій Кузьменко відвідав Петрівський НВК загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів-гізназія, проінформував школярів та педагогів про реалізацію проекту "Стоп радон".


   Інформація щодо забезпечення громадян засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення
   В Україні вже збудовано і на повну потужність працює телемережа цифрового наземного ефірного мовлення. Це означає, що тепер через звичайну антену можна дивитися безкоштовно понад 20 (незабаром 32) українські телеканали у високій цифровій якості зображення та звуку. Для приймання цього сигналу необхідно між антеною та телевізором підключити спеціальний пристрій – телетюнер.
   Враховуючи важливу соціальну складову процесу переходу на цифрове ефірне мовленння, 21 березня 2012 року Урядом прийнято постанову «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення».
   Зазначеним рішенням Кабінету Міністрів України визначено категорії громадян, які безкоштовно можуть отримати зазначені засоби (телетюнери), а саме:
  - усі інваліди першої та другої групи (у тому числі інваліди війни цих груп);
  - інваліди війни третьої групи;
  - особи, які виховують дитину-інваліда, за умови що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні;
  - особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
  - особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.
   Для безкоштовного одержання телетюнеру, громадяни, що відносяться до вказаних категорій, повинні до 1 липня 2012 року звернутися до місцевих управлінь праці та соціального захисту населення із відповідною заявою.
   Зразки заяв та уся необхідна інформація з питань одержання, підключення та користування телетюнером будуть оприлюднені на стендах у місцевих органах праці та соціального захисту, на офіційних веб-сайтах Держкомтелерадіо, Мінсоцполітики, місцевих органів влади, громадських організаціях захисту прав інвалідів тощо.
   Доставка телетюнерів громадянам буде здійснюватись поштою по мірі надходження заяв громадян до органів соціального захисту та формування списків місцевими державними адміністраціями. Черговість доставки визначатиметься також по мірі надходження заяв. Тобто - хто раніше подасть заяву – той раніше отримає телетюнер.
   Безкоштовне надання телетюнерів зазначеним категоріям громадян буде відбуватися за правилом: один телетюнер - на одне житлове приміщення (будинок).


   24 квітня 2012 року о 10 годині в приміщенні Петрівської районної державної адміністрації відбудеться виїзний прийом виконуючого обов’язки заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Анатолійовича Кузьменка.
   Поспілкуватись з ним особисто матимуть змогу всі бажаючі.


   18 квітня 2012 року в Луганській сільській раді за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Миколи Нероди та спікерів відбулася зустріч з громадою села Луганка, на якій обговорено пріоритети соціально-економічних реформ.
   Обговорено питання:
   1. Реформа медичного обслуговування.
   2. Проблемні питання стану пенсійної системи в Україні.
   3. Реформа системи соціальної підтримки населення.
   4. Земельна реформа.
   5. Реформа системи освіти.

   18 квітня 2012 року відбулася нарада з питання водозабезпечення села Петрівське за участю голови Петрівської районної державної адміністрації Юрія Самохвала, голови Петрівської районної ради Світлани Тилик, начальника головного управління житлово-комунального господарства Кіровоградської обласної державної адміністрації Ольги Довжук, начальника відділу збуту КП «Жовтоводський водоканал «ДОР» Валентини Дубовік, заступника начальника відділу збуту КП «Жовтоводський водоканал «ДОР» Лариси Кармазіної, начальника відділу регіонального розвитку містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Світлани Заєць, Петрівського сільського голови Наталії Лепської, головного санітарного лікаря Петрівського району Олега Рвачова.


   15 квітня 2012 року у жителька села Новий Стародуб Ганна Максимівна Куріщенко відзначила свій 100-річний ювілей.
   Тож голова Петрівської районної ради Світлана Тилик, начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Валентина Сибіра та Новостародубський сільський голова Віктор Заїка відвідали та привітали з цим славним днем ювілярку, вручили їй цінні подарунки та побажали міцного здоров"я.


   Дорогі жителі Петрівщини! Вітаю Вас із світлим і радісним святом – Великоднем.
   Великдень уособлює в собі велич щирої віри та тріумф добра, справедливості, любові та співчуття до близьких. Щире бажання стати краще, вдосконалювати себе, своє оточення і своє cелище – це і є прояв справжньої любові. І саме в такі святкові дні багатьох із нас наповнює бажання робити добрі справи, дарувати тепло та турботу тим, хто найбільше її потребує. Ми завжди маємо пам’ятати, що жодна добра справа не залишається непоміченою і відплачується сторицею. Також слід пам’ятати, що любов, злагода та взаєморозуміння є тими силами, на яких тримаються людські стосунки.
   Нехай Ваші душі будуть багаті на добро, як святковий стіл, чисті, як Великодній рушник, і веселі, як українські писанки. Хай малинові дзвони Великодня принесуть у Вашу оселю радість і любов.

   Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал.


   Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко провів прийом громадян у Петрівському районі. Серед найболючіших питань, з якими громадяни звернулися до посадовця – проблема із забезпеченням водопостачання селища Петрівського. Проблема набула розголосу не лише на місцевому рівні, а й вилилася на сторінки обласних газет.
   Селяни скаржилися, що в одній з частин селища Петрового також зникла вода у свердловині, яку споживали понад два десятка домоволодінь.
   Як зазначив голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал, котрий брав участь у виїзному прийомі, проблема виникла внаслідок тектонічних процесів. Наразі вживаються необхідні заходи, аби уже найближчим часом мешканці населених пунктів споживали якісну питну воду.
   Андрій Ніколаєнко доручив керівнику території максимально швидко вирішити питання і наголосив, що особисто контролюватиме ситуацію.
   Під час виїзного прийому розглянуто низку інших питань, що стосувалися виплати дотацій на тримання худоби власниками приватних господарств, заміни громадянці райцентру інвалідної коляски та інші.


   Граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи 30 квітня 2012 року. Петрівське відділення Олександрійської ОДПІ нагадує державним службовцям, що їм також необхідно подати декларацію до 1 травня 2012 року.


   13 квітня 2012 року з 9 до 12 години в приміщенні районної державної адміністрації проводитиме прийом громадян з особистих питань перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації НІКОЛАЄНКО Андрій Іванович.

   Попередній запис на прийом проводиться за телефоном 9-64-28.


   4 квітня 2012 року виповнилося по 90 років довгожителям Петрового - Якову Степановичу Швиданенку та Григорію Петровичу Нетюхайлу. Обидва вони пройшли лихоліття Великої Вітчизняної війни та тяжкі роки відбудови.
   Яків Степанович нагороджений орденами "Вітчизняної війни ІІ ступеня", "За мужність", "Богдана Хмельницького", "Бойова слава" та дванадцяттю медалями. Григорій Петрович отримав медалі "За перемогу над Германією" та "Захиснику Вітчизни".

   Ювілярів привітали голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал, Петрівський селищний голова Ігор Педан, голова районної організації ветеранів Олег Гіюк.
   Вони побажали ветеранам міцного здоров"я і бадьорого настрою, подякували за змістовно прожите життя і ту користь, яку вони принесли району своєю працею, а також за військові подвиги у роки війни та активну роботу у вихованні підростаючого покоління, служачи для них достойним прикладом.


   4 квітня 2012 року перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Нерода провів нараду із землевпорядниками сільських та селищних рад з питання використання господарських дворів та невикористаних паїв.


   3 квітня 2012 року перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Нерода провів нараду з сількогосподарськими товаровиробниками району.
   На порядок денний винесено питання:
   1. Про державну підтримку за пересів озимих зернових культур.
   2. Про участь сільськогосподарських підприємств у ярмарках-продажах сільськогосподарської продукції.


   2 квітня 2012 року учні Петрівської ЗШ І ст. отримали довгоочікуваний подарунок. Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик подарували дітям 11 комплектів комп"ютерної техніки для коип"ютерного класу.
   Слова подяки керівництву району висловили директор школи Олександр Лівак,який повідомив, що з наступного навчального року, починаючи з другого класу, діти почнуть вивчати новий предмет - інформатику.
   До слів подяки долучилися представники батьківського комітету, вчителі та учні і подарували гостям квіти.


   Під час перебування в Балахівській ЗШ І-ІІІ ст. з приводу вручення працівникам соціальної сфери Державних актів на землю, голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал подарував школярам тенісний стіл.
   Він висловив упевненість, що багато хлопиків і дівчаток захопляться цим видом спорту, долучаться до здорового способу життя.
   Юрій Георгійович зіграв зі школярами кілька партій у настільний теніс, засвідчивши досить високий рівень спортивної майстерності.


   Днями в Балахівці відбулася довгождана радісна подія. Працівники соціальної сфери - вчителі і ветерани освітянської ниви - отримали Державні акти на право власності на земельні ділянки. В Балахівку прибули голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик, аби вручити вчителям Державні акти на землю.
   Юрій Самохвал сказав, що реалізуючи програму Президента України Віктора Януковича "Україна для людей", районна влада має своїм пріоритетом саме інтереси жителів району. Висловив упевненість, що отримана земля допоможе вчителям дещо поліпшити своє матеріальне становище, вирішити ряд проблем, які потребують матеріального забезпечення.
   Вчителі подякували за турботу, крім теплих слів вручили гостям квіти.

   30 березня 2012 року відбулася вісімнадцята сесій районної ради шостого скликання.
   На розгляд сесії внесено наступні питання:
   1. Про звіт голови Петрівської районної державної адміністрації про здійснення Петрівською районною державною адміністрацією делегованих їй Петрівською районною радою повноважень.
   2. Про заслуховування інформації прокурора Петрівського району про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території Петрівського району за друге півріччя 2011 року.
   3. Про заслуховування інформації начальника Петрівського РВ УМВС України в Кіровоградській області про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території Петрівського району за друге півріччя 2011 року.
   4. Про звіт про діяльність КП "Редакція районної газети та радіомовлення Петрівського району" за ІV квартал 2011 року.
   5. Про звіт про виконання Програми соціального захисту малозабезпечених верств населення Петрівського району на 2011 рік.
   6. Про звіт про виконання районної Програми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011 рік.
   7. Про Програму соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2012 рік.
   8. Про звіт про виконання районної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2007-2011 роки.
   9. Про звіт про виконання районної Програми розвитку культури на 2011 рік.
   10. Про звіт про виконання Програми фінансової підтримки Петрівської районної організації ветеранів України на 2011 рік.
   11. Про внесення змін до районної Програми розвитку земельних відносин в Петрівському районі на 2010-2015 роки.
   12. Про внесення змін та доповнень до бюджетної Програми районного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2012 рік.
   13. Про звіт про виконання районного бюджету за 2011 рік.
   14. Про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 30 грудня 2011 року № 190 "Про районний бюджет на 2012 рік".
   15. Про хід виконання районної цільової Програми «Обдарованість» на 2011-2014 роки за 2011 рік.
   16. Про внесення змін до рішення районної ради від 21 січня 2011 року № 41 «Про надання дозволу на списання будівлі бувшої Водянської ЗШ І-ІІ ступенів».
   17. Про конкурс щодо набуття права оренди об’єктів та майна спільної власності територіальної громади сіл, селищ Петрівського району.
   18. Про затвердження річних результатів діяльності КП "Капітального будівництва".
   19. Про внесення змін до структури та чисельності КП "Капітального будівництва".
   20. Про внесення змін та доповнень до переліку об’єктів спільної власності територіальної громади сіл, селищ Петрівського району, що пропонуються на приватизацію у 2011-2012 роках.
   21. Про нову редакцію Положення про Почесну грамоту Петрівської районної ради та Грамоту Петрівської районної ради.
   22. Про Почесну грамоту Петрівської районної ради і Петрівської районної державної адміністрації.
   23. Різне
   Депутатами розглянуто три перших питання, після яких оголошено перерву в пленарному засіданні сесії до 10 години ранку 5 квітня 2012 року.
   Перед початком сесії районної ради, депутата районної ради, Кроловецьку Валентину Вікторівну відповідно до Указу Президента України нагороджено медаллю 20 років Незалежності України.

   29 березня 2012 року заступник голови Петрівської районної державної адміністрації Ігор Дементьєв провів нараду з питання будівництва лінії по сортуванню твердих побутових відходів за участю начальника відділу регіонального розвитку містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Світлани Заєць, начальника фінансового управління районної державної адміністрації Галини Овдій, директора КП “Капітального будівництва” Лідії Земзер.


   28 березня 2012 року відбувся спільний семінар районної державної адміністрації та районної ради з сільськими, селищними головами району.
   На порядок денний винесено наступні питання:
  1. Про реалізацію районної Програми „Центральний регіон - 2015”.
  2. Про виконання бюджету району за 2011 рік.
  3. Про огляд звітності за 2011 рік.
  4. Про забезпечення реалізації соціальної політики в галузі соціального захисту населення.
  5. Про містобудівну діяльність Петрівського району.
  6. Про нормативно-правові акти у сфері благоустрою населених пунктів.
  7. Про підготовку паспорту району.
  8. Про проведення місячника „Спорт для всіх – спільна турбота” та чемпіонату району з міні-футболу.
  9. Про розвиток мережі сільських та селищних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
  10. Різне. Про дотримання земельного законодавства.


   28 березня 2012 року в сесійній залі районної ради відбулося засідання колегії районної державної адміністрації.
   На порядок денний винесено наступні питання:
   1. Звіт про виконання районної Програми «Центральний регіон - 2015».
   2. Звіт про виконання Програми економічного та соціального розвитку Петрівського району за 2011 рік.
   3. Про хід виконання Програми зайнятості населення Петрівського району на 2010-2011роки за 2011 рік.
   4. Про стан надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим в районі.


   27 березня 2012 року голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал за участю голови районної ради Світлани Тилик провів зустріч з керівниками районних політичних та громадських організацій.
   Мета зустрічі - поінформувати про реформи, які проводяться в державі, соціальні ініціативи, проголошені Президентом України Віктором Януковичем та нові проекти, що втілюються на рівні області, а також в нашому районі.
  На початку зустрічі очільник району розповів про соціально-економічні реформи, розпочаті в країні та про реалізацію проекту "Стоп радон"на території області та в районі.
   - Хочу максимально відкрито озвучити власну позицію та почути ваші думки. Я завжди говорив і говорю, що відкритий до діалогу і, якщо ми разом із вами будемо робити добрі справи, вирішимо якісь проблеми людей, то це буде головним результатом, - зазначив Юрій Самохвал.
   З питанням "Про суть соціальних ініціатив Президента України, характеристикою стратегічних напрямків соціальних реформ" виступила начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Валентина Сибіра.
   Під час обміну думками представники політичних та громадських організацій підтримали соціальні ініціативи Президента України та відзначили позитивні зрушення в районі.
   Завершуючи зустріч, голова районної державної адміністрації подякував політичних та громадських організацій за конструктивний діалог, відзначив, що завжди готовий співпрацювати, реагувати на конструктивну критику на свою адресу.
   - Ми повинні і надалі співпрацювати, адже незалежно від того, хто яку політичну силу представляє, мета у нас одна - подальший розвиток району та покращення життя жителів району,- сказав Юрій Самохвал на завершення зустрічі.


   В районі розпочався тиждень молодого вчителя. У рамках цього заходу відбулася зустріч керівництва району з молодими спеціалістами - педагогами.
   Всі вони випускники загальноосвітніх шкіл нашого району, які, після здобуття педагогічної освіти , повернулися на Петрівщину.
   Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районнлої ради Світлана Тилик висловили подяку юним педагогам за вірність рідному краю, натхнене ставлення до роботи і любов до дітей та побажали їм успіхів на освітянській ниві, особистого щастя, благополуччя і достатку.


   В області стартував новий проект – «Ветеран on-line», який проходитиме у рамках акції «Зірка пам’яті», яка розпочала свою роботу з липня 2010 року. Основна мета акції – забезпечити ветеранів війни належною увагою та турботою з боку держави, місцевих депутатів, бізнесу, освітніх та медичних закладів.
   З тим, щоб надати акції «Зірка пам’яті» нового імпульсу та залучити до проекту інтернет-активну молодь, був започаткований проект «Ветеран on-line».
   Завдання даного проекту полягає в організації системного спілкування молоді з ветеранами шляхом ведення персональної сторінки ветерана у соціальній мережі, створенні бази даних спогадів, відео- та фотодокументів, іншої персональної інформації про ветеранів, створенні інформаційної бази всіх учасників проекту “Зірка пам’яті” та активізація їх спільних зусиль з допомоги ветеранам, пошуці фронтових друзів, однополчан ветеранів та організації комунікації між ними.
   Через новостворений Координаційний центр, усі, хто виявить бажання зареєструвати в соціальній мережі шановних ветеранів, отримають детальні інструкції та необхідну допомогу. Для ветеранів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій буде створена можливість знайти через соціальні мережі своїх однополчан та поспілкуватися з ними, а крім того, залишити у відкритому доступі в Інтернеті власні спогади, фото, відео та аудіоматеріали.
   Стартує проект «Ветеран on-line» у соціальній мережі «ВКонтакті», оскільки ця мережа є «наймолодшою» у віковій категорії та охоплює переважно учнівську молодь. Очікується, що найактивнішими учасниками будуть саме школярі. При цьому не відкидається можливість участі в конкурсі людей будь-якого віку та статусу.


   21 березня 2012 року за участю голови районної державної адміністрації Юрія Самохвала та селищного голови Віктора Кабанця відбулася сходка громадян селища Балахівки, яка зумовлена однією найголовнішою подією - фактичним опиненням на межі банкрутства місцевого комунального підприємства"Балахівська ЖКК". Також цією проблемою перейнявся і виконуючий обов"язки голови обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко.
   Крім того, Юрій Самохвал та Сергій Кузьменко поспілкувалися з мешканцями Балахівки, розповівши детально про суть соціальних ініціатив Президента України та про особливості та мету започаткованого в області проекту "Стоп радон".


   В Петрівському районі розпочався перший етап реалізації унікального проекту, ініційованого головою Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Ларіна під назвою «СТОП РАДОН».
   З метою роз’яснення щодо суті, завдань та очікуваних результатів цього проекту до громади Луганської сільської ради 20 березня завітав голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал.
   " Не секрет, що рівень онкозахворюваності в районі, як і в Кіровоградській області дуже високий – сказав Юрій Георгійович. Це велика біда, про це багато говорять, але губернатор Кіровоградщини Сергій Ларін за підтримки депутатів вирішили вперше в Україні детально дослідити рівень забруднення радоном та як впливає цей газ на здоров’я людей.
   Дослідження рівня концентрації радону у приміщеннях дитячих садків району, шкіл, лікарських амбулаторій проводитиметься з використанням радоноаналізаторів. Це є найсучаснішим методом, який практикується у Європі.
   Спеціальні датчики можуть конкретно визначити рівень концентрації радону.
   Всередині кожного датчика є спеціальна плівка, яка відповідним чином реагує на присутність газу і його кількість. Протягом місяця інформація на ній накопичується, а далі датчики передаються для аналізу. Таким чином, проаналізувавши результати цих вимірювань буде складено радонову карту і визначено конкретні шляхи боротьби з радоном, а мешканці області нарешті отримають відповідь на запитання: як знизити ризик захворювань на рак."
   Перші радонові датчики в дитячих садках, школах, лікарських амбулаторіях району розміщувались за участю начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації Володимира Солодовніка та головного спеціаліста відділу захисту населення і територій управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ОДА Юрія Каніковського.


 

Юрій Павленко: Президент України поставив завдання – забезпечити найвищі інтереси дитини в процесі адміністративної реформи та побудови нової системи соціальної роботи


   20 березня 2012 року голова Петрівської районної державної адміністрації Юрій Самохвал провів нараду з керівниками Петрівської філії ЗАТ "Ліки Кіровоградщини" Людмилою Висоцькою, головним лікарем Петрівської центральної районної лікарні Володимиром Горчеєвим та Балахівським селищним головою віктором Кабанцем з питання створення соціальної аптеки у селищі Балахівка.


   20 березня 2012 року голова Петрівської районної державної адміністрації Юрій Самохвал провів засідання районної комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків.


   20 березня 2012 року голова Петрівської районної державної адміністрації Юрій Самохвал провів засідання комісії з питань погашення заборгованності із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших виплат.
   На засідання були запрошені керівники КП Петрівське", Петрівського ККП, Балахівської житлово-комунальної контори, Балахівський селищний голова.


   Унікальний проект "Стоп радон" започатковано на Кіровоградщині, повідомив голова Петрівської райдержадміністрації Юрій Самохвал під час апаратної наради. Проект розпочато з ініціативи очільника області Сергія Ларіна та за підтримки небайдужих депутатів різних рівнів. Його мета – провести ряд серйозних заходів, у тому числі і в Петрівському районі, аби убезпечити населення, а головним чином дітей, від впливу небезпечного газу.
   Зокрема, у кожному садку,  школі, лікарні,  фельдшерсько – акушерському пункті, лікарській  амбулаторії з’являться спеціальні пристрої, що фіксуватимуть концентрацію радону. Кожен такий пристрій накопичуватиме інформацію протягом місяця. Далі його передаватимуть до інституту імені Марзаєва, працівники якого аналізуватимуть показники. Коли ж результати досліджень будуть готові – зважаючи на те, є радон чи його немає – науковці розроблять перелік заходів, які повинні сприяти зменшенню концентрації газу. Після виконання рекомендацій, аналізатори, саме так називаються датчики контролю, встановлюватимуться повторно, аби з’ясувати ефективність виконаної роботи.
   Радон – природний газ, без запаху, кольору і смаку - криється у розломах земної кори. Основним джерелом виходу радону на поверхню є гранітний моноліт. Кіровоградська область, як і території інших країн Європи – скажімо, Скандинавські країни, – знаходиться на таких монолітних пластах. Де є такий  камінь, є відповідний природний «фон». І це ніяк не пов’язано з антропогенним впливом людини на навколишнє середовище,   наголосив Сергій Кузьменко. І наявність радону у природі  не є якоюсь екологічною катастрофою.  Земна порода «фонить» сама по собі.  Утім, кожен має можливість мінімізувати її вплив. Як правило, радон проникає у кімнати, офіси чи навчальні класи, що знаходяться на перших поверхах, із підвальних приміщень, де він зазвичай  накопичується. Провітрювання – один із дієвих факторів впливу на вирішення проблеми.
   Кіровоградщина буде боротися з радоном за підтримки спонсорів та меценатів. Реалізація даного проекту дасть змогу отримати достовірну інформацію й  фахові поради, як безпечно, не завдаючи шкоди здоров’ю, жити  в умовах впливу радону, і зрештою поставити крапку на маніпуляціях і залякуваннях населення, що час від часу з’являються у політичній площині.

   17-18 березня у місті Кривий Ріг в басейні «Північне сяйво» Північного ГЗК під патронатом Криворізької міської Партії Регіонів та за підтримки губернатора Дніпропетровської області Олександра Вілкула відбувся Відкритий чемпіонат України з плавання серед ветеранів в категорії «Мастерс» за участю команд з України, Молдови та Російської Федерації.
   Серед 320 учасників традиційно вдало виступила Заслужений тренер СРСР, директор ДЮСШ «Олімп» Смєлова Віра Григорівна, яка стала чемпіоном України на дистанції 50 метрів на спині та срібним призером на дистанції 50 метрів вільним стилем.
   Голова Петрівської районної державної адміністрації Юрій Самохвал привітав Віру Григорівну із вдалим виступом та вручив квіти.


   16 березня 2012 року в сесійній залі районної ради за участю заступника голови районної державної адміністрації Ігоря Дементьєва, заступника голови районної ради Володимира Руденка, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, сільських та селищних голів відбулося публічне представлення виконання районного бюджету за 2011 рік.   15 березня 2012 року в селищі Петрове відбулося обговорення пріоритетів соціально-економічних реформ у державі з трудовим колективом Петрівської центральної районної лікарні. Надано роз"яснення щодо реформи медичного обслуговування.   14 березня 2012 року на територіїї Петрівської селищної ради в приміщенні районного Будинку культури за участю заступника голови райдержадміністрації Ігоря Дементьєва та спікерів відбулася зустріч з громадою селища Петрове, на якій обговорено пріоритети соціально-економічних реформ у державі.
   На обговорення винесено питання:
   1. Реформування житлово – комунального господарства.
   2. Реформа медичного обслуговування.
   3. Проблемні питання стану пенсійної системи в Україні.
   4. Аграрна реформа.
   5. Реформа системи соціальної підтримки населення.
   6. Земельна реформа.
   7. Реформа системи освіти.
   8. Соціальні ініціативи Президента України.

 

Соціальні ініціативи Президента є конкретним прикладом справедливої політики влади - Ірина Акімова

 

Сергій Ларін: Реалізація нових соціальних ініціатив Президента України - це персональна відповідальність кожного чиновника на місцях

 

Ірина Акімова: Соціальні ініціативи Президента - це логічний курс на підвищення якості життя людей

 

Сергій Ларін: Президент України особливу увагу приділяє реформуванню соціальної сфери

   Дорогі жінки !
   З ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове жіноче свято – 8 Березня. Цей день несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті – щастя, радість, надія, кохання, пов’язане з жінкою.
   Без вас, дорогі жінки, не було б стільки світла, любові і тепла. Ви наповнюєте будні яскравими фарбами, спонукаєте до шляхетних вчинків і добрих справ. Нехай вас ніколи не оминає турбота чоловіків, а прекрасні почуття дарують натхнення для нових творчих успіхів і життєвих перемог.
   Бажаю Вам жіночого щастя! Щоб весна подарувала Вам ще більше краси, молодості, здоров`я, чудового настрою, душевної гармонії, захоплення у чоловіків та багато кохання. Нехай всі мрії збуваються!
   Будьте коханими і кохайте, а ми, чоловіки, робитимемо все, аби ви почувалися щасливими.

  7 березня 2012 року відбулися урочисті заходи з нагоди Міжнародного жіночого дня – 8 Березня, на які запрошені жінки трудових колективів установ і організацій району .
   Привітати жінок з першим святом весни прийшли голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик.
   За традицією, кращим жінкам-трудівницям Петрівщини керівники району вручили квіти та відзнаки районної державної адміністрації та районної ради.
   Урочистості продовжив святковий концерт за участю художнього колективу обласної філармонії «Живий звук».


   Починаючи з 25 січня 2012 року при ДПС України працює „гаряча” телефонна лінія „Пульс податкової”. Метою впровадження такого сервісу є боротьба з негативними тенденціями, які стоять на заваді розвитку підприємництва та подолання корупції у лавах ДПС. Лінія працює цілодобово. Телефон «Пульс податкової» (044) 284-00-07.


   В нашому селищі створена РЕЄСТРАЦІЙНА СЛУЖБА Петрівського районного управління юстиції Кіровоградської області, яку очолює начальник - Іщенко Віталій Анатолійович. Знаходиться дана служба за адресою: смт Петрове, вул. Ілліча, 21, 2-й поверх.
   До реєстраційної служби Петрівського РУЮ входять:
   Головний спеціаліст реєстраційної служби Петрівського РУЮ ( з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно) - Абоімова Вікторія Вікторівна;
   Головний спеціаліст реєстраційної служби Петрівського РУЮ ( з питань легалізації об"єднань громадян) - Сорокіна Алла Володимирівна;
   Відділ ДРАЦС ( відділ державної реєстрації актів цивільного стану), який очолює начальник відділу ДРАЦС - Онищенко Марія Петрівна;
   провідний спеціаліст відділу ДРАЦС - Висоцька Альона Миколаївна;
   спеціаліст І категорії відділу ДРАЦС - Бизова Лілія Миколаївна.
   До реєстраційної служби можна звернутися за телефоном - 9-60-55, до відділу ДРАЦС за номером 9-62-77.

   1 березня 2012 року відбулося засідання комісії по пільговому проїзду окремих категорій громадян на міжміському сполученні, яке провів заступник голови районної державної адміністрації Ігор Дементьєв.
   Розглянуто питанння про перевезенння пільгових категорій населення перевізником Жуганом М.Г. та розгляд наданих розрахунків відповідно до форми "2 - пільга".


   29 лютого 2012 року за участю голови районної державної адміністрації Юрія Самохвала, голови районної ради Світлани Тилик, сільських, селищних голів, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, посадових осіб районної ради, керівників окремих підприємств, установ, організацій району, територіальних органів міністерств і відомств України, представників засобів масової інформації відбулося засідання колегії районної державної адміністрації.

   На розгляд колегії винесено наступні питання:

   1. Про виконання зведеного та районного бюджетів за 2011 рік.
   2. Про стан захисту прав дітей в районі.
   3. Про результати комплексної перевірки здійснення делегованих повноважень державної виконавчої влади виконавчим комітетом Зеленської сільської ради.


   29 лютого 2011 року відбувся спільний семінар районної державної адміністрації та районної ради з сільськими, селищними головами району.
   Розглянуто наступні питання :
   1. Про реалізацію районної Програми "Центральний регіон - 2015".
   2. Про порядок легалізації обєєднань громадян сільськими і селищними радами району.
   3. Про забезпечення реалізації соціальної політики в галузі соціального захисту населення.

   28 лютого 2012 року відбулося засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та "тіньової" зайнятості населення в Петрівському районі, яку провів заступник голови районної державної адміністрації Ігор Дементьєв.
   На порядок денний винесено питання "Про проведену роботу робочою групою по обстеженню суб"ектів підприємницької діяльності по легалізації заробітної плати та "тіньової" зайнятості населення у січні- лютому 2012 року".


   28 лютого 2012 року відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованності із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яку провів голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал.
   На порядок денний винесено питання "Про стан виплати заробітної плати в районі за звітними даними грудня 2011 року та січня 2012 року".


   27 лютого 2012 року заступником голови районної державної адміністрації Ігорем Дементьєвим було проведено засідання координаційної ради служби у справах дітей районної державної адміністрації.
   Проаналізовано стан дитячої злочинності у районі та прийнято відповідне рішення з цього питання.


   24 лютого 2012 року відбулася нарада щодо підведення підсумків функціонування у 2011 році територіальної підсистеми цивільного захисту Петрівського району.
   В нараді взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Нерода, начальник відділу матеріально-технічного забезпечення Управління МНС України в Кіровоградській області Володимир Водолажський та начальник відділу наглядово-профілактичної роботи на об’єктах та новобудовах Управління Держтехнобезпеки у Кіровоградській області Микола Шевченко.

   Відбулося чергове засідання громадської ради при Петрівській районній державній адміністрації.

   На розгляд громадської ради винесено наступні питання:

   1. Реформа системи соціальної підтримки населення.

   2. Дерегуляція та розвиток підприємництва.

   3. Реформа медичного обслуговування.

   4. Про розміри грошової компенсації вартості продуктів харчування громадян що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС на 2012 рік.

   5. Про рівень соціальних гарантій у 2012 році відповідно до статті 12 Закону України «Про державний бюджет на 2012 рік».

   6. Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1381 – виплата разової грошової допомоги передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту і «Про жертви нацистських переслідувань», які будуть проведені у 2012 році


   З метою роз’яснення суті соціально-економічних реформ у державі 16 лютого 2012 року відбулася зустріч першого заступника голови районної державної адміністрації Миколи Нероди, начальника управління економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Наталії Тритяк, начальника відділу регіонального розвитку містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Світлани Заєць, заступника начальника управління Пенсійного фонду України в Петрівському районі Світлани Годун з активом Балахівської територіальної громади: керівниками закладів соціальної сфери, підприємств, представниками депутатського корпусу.
   На обговорення громади винесено питання реформування вугільної галузі, розвиток транспортної інфраструктури та електроенергетики, реформуванння житлово-комунального господарства, проблемні питання стану пенсійної системи в Україні.
   Учасники зібрання внесли свої побажання та пропозиції, які доповідачі уважно вислухали та пообіцяли врахувати в подальшій роботі. Насамперед, громаду цікавило питання внесення до програми "Центральний регіон-2015" соціального заходу щодо провдення реконструкції водопровідної та каналізаційної мереж та необхідність виділення коштів з районного та обласного бюджету на виконання цих заходів.


   16 лютого 2012 року в сесійній залі районної ради відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 23-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Демократичної Республіки Афганістан.
   В заході взяли участь голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал, голова районної ради Світлана Тилик, заступник військового комісара Олександрійського об’єднаного військового комісаріату Юрій Юрченко, воїни-інтернаціоналісти, сільські, селищні голови.
   Відбулося нагородження відзнаками районної ради і районної державної адміністрації, Олександрійського об’єднаного військового комісаріату, районної організації ветеранів України, районної організації УСВА учасників бойових дій на території інших держав, покладання квітів до пам’ятного знаку «Людині-воїну».
   По завершенню урочистої частини присутні переглянули виступ працівників Районного будинку культури. Святкові заходи відбулися і в селах Чечеліївка та Володимирівка.


   16 лютого 2012 року проведено засідання постійної районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Миколи Нероди.
   На розгляд комісії винесено наступні питання:
  1. Про затвердження Плану роботи комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій району на 2012 рік .
  2. Про стан готовності об’єктів до весняного льодоходу, повені та паводку у 2012 році.
  3. Про стан проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони району.
  4. Про створення підрозділів місцевої пожежної охорони та виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 202.
  5. Про виділення паливно-мастильних матеріалів КП «Петрівське».

   З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 23 річниці виведення військ колишнього СРСР з Демократичної Республіки Афганістан 15 лютого 2012 року заступник голови районної ради Володимир Руденко, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Валентина Сибіра, голова районної організації ветеранів України Олег Гіюк та Новостародубський сільський голова Віктор Заіка відвідали та відзначили спільною грамотою районної державної адміністрації та районної ради учасника бойових дій – інваліда з числа воїнів-інтернаціоналістів Миколу Котляра.


   3 лютого 2012 року відбулася сімнадцята сесія районної ради.
   На розгляд сесії винесено наступні питання:
  1. Про програму економічного і соціального розвитку Петрівського району на 2012 рік.
  2. Про внесення змін та доповнень до плану діяльності Петрівської районної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік, затвердженого рішенням районної ради від 30 грудня 2011 року № 193.
  3. Про затвердження структури та чисельності комунального підприємства «Редакція районної газети та радіомовлення Петрівського району».
  4. Про звіт про виконання бюджетної Програми районного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2011 рік.
  5. Про бюджетну програму районного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2012 рік.
  6. Про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 30 грудня 2011 року № 190 "Про районний бюджет на 2012 рік".
  7. Про звіт про виконання плану роботи Петрівської районної ради на 2011 рік.
  8. Про звіт про виконання Плану діяльності Петрівської районної ради на 2011 рік з підготовки проектів регуляторних актів.
  9. Про зняття з контролю рішень районної ради.
  10. Про звіт постійної комісії районної ради з питань діяльності територіальних громад, об'єднань громадян, регламенту, депутатської етики та дотримання законності.
  11. Про депутатський запит депутата районної ради шостого скликання Лавецького П.А.

   31 січня 2012 року відбулося засідання районної комісії з питань заборгованності із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
   На розгляд комісії винесено питання про стан виплати заробітної плати в районі.


   З метою роз’яснення суті соціально-економічних реформ у державі 31 січня 2012 року відбулася зустріч першого заступника голови районної державної адміністрації Миколи Нероди, завідуючого відділом освіти Григорія Москальця, начальника управління Пенсійного фонду України в Петрівському районі Наталії Летінської та головного державного податкового інспектора Петрівського відділенння Олександрійської ОДПІ Наталії Пушки з громадою села Іванівка.

   Цього разу громадськість цікавили питання вдосконалення податкової системи, проблемні питання стану пенсійної системи в Україні та реформи системи освіти.

   На всі свої запитання іванівці отримали вичерпні відповіді та висловили слова вдячності доповідачам за проведену зустріч.


   30 січня 2012 року відбулося засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та "тіньової" зайнятості населення в Петрівському районі, яку провела заступник голови робочої групи - начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Валентина Сибіра.

   На порядок денний винесено наступні питання:
  1. Про проведену роботу робочою групою по обстеженню суб"ектів підприємницької діяльності по легалізації заробітної плати та "тіньової" зайнятості населення у січні 2012 року.
   2. Про затвердження графіку проведення перевірок робочою групою з питань легалізації заробітної плати та "тіньової" зайнятості населення.

   26 січня 2012 року відбулася зустріч голови районної державної адміністрації Юрія Самохвала, голови районної ради Світлани Тилик та активу Петрівської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів - інтернаціоналістів).
   Результатом зустрічі стало підписання угоди про взаємодію і співробітництво між Петрівською районною державною адміністрацією, Петрівською районною радою та Петрівською районною організацією Української Спілки ветеранів Афганістану.


   25 січня 2012 року за участю сільських, селищних голів, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, посадових осіб районної ради, керівники окремих підприємств, установ, організацій району, територіальних органів міністерств і відомств України, представників засобів масової інформації відбулося засідання колегії районної державної адміністрації.
   На порядок денний винесено наступні питання:
   1. Про підсумки роботи з кадровим резервом за 2011 рік, його дієвість та професійне навчання осіб, зарахованих до нього.
   2. Про стан виконання актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень голови обласної державної адміністрації та голови районної державної адміністрації за 2011 рік.
   3. Про проведення тематичної перевірки здійснення виконавчими органами сільських, селищних рад делегованих повноважень в галузі будівництва.
   4. Про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли до районної державної адміністрації та сільських, селищних рад протягом 2011 року .

   25 січня 2012 року за головування голови районної державної адміністрації Юрія Самохвала та голови районної ради Світлани Тилик відбувся спільний семінар районної державної адміністрації та районної ради з сільськими, селищними головами району.
   На розгляд винесено наступні питання:
   1. Про облаштування технічними засобами регулювання дорожнього руху на вулично-шляховій мережі селища Петрове та Петрівського району, а саме дорожні знаки, дорожня розмітка.
   2. Про реалізацію районної Програми „Центральний регіон - 2015”.
   3. Про порядок оформлення документів на придбання твердого палива та скрапленого газу, оформлення субсидій та всіх видів допомог.


   22 січня 2012 року Україна відзначить День Соборності і Свободи. Президент раніше своїм указом переніс святкування Дня свободи з 22 листопада на 22 січня кожного року.
   У зв’язку з відзначенням Дня Соборності та Свободи України 20 січня 2012 року за головування заступника голови районної державної адміністрації Ігоря Дементьєва відбулося засідання за «круглим столом».
   Учасники "кругого столу" обговорили шляхи консолідації українського суспільства, утвердження ідеалів свободи та демократії.
   Зокрема, всі висловили думку, що для забезпечення розвитку України потрібна єдність усіх сил і всіх громадян. Український народ це розуміє і, в цілому, підтримує владу. Треба не спекулювати на соціально-економічних проблемах, а зосередитися на знаходженні механізмів для їх вирішення.

   Сьогодні православні та греко-католики святкують останнє різдвяне свято – Водохрещення. Традиційно цього дня освячують воду просто у водоймах, а люди намагаються запастися нею до наступної зими. Адже сьогодні опівночі вода набула цілющої сили. Вона не псується впродовж року та лікує різні хвороби.

   Після літургії на честь пам’яті про хрещення Ісуса Христа в Йордані мешканці Петрового зібралися на річці Інгулець. Усі бажаючі освятити воду.
   Священослужителі Свято-Покровського храму селища Петрове Отець Димитрій та Отець Михаїл провели ритуал освячення води в річці Інгулець. А в самих освячених водах Інгульця скупалися бажаючі петрівчани.


   Перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Нерода 16 січня 2012 року провів засідання районної робочої групи з відбору та формування переліку природоохоронних заходів та об"єктів, що будуть фінансуватися з районного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2012 році.


   За традицією в останні святкові дні новорічно-різдвяного циклу установи,організації та підприємства району відвідали працівники районного Будинку культури, які показали присутнім театралізоване дійство з Василем та Меланкою, Циганом, Козою та музиками.

   Вони подарували жителям району гарні пісні, побажання щастя, добра та гарних здобутків у Новому році.


   16 січня 2012 року перший заступник голови Петрівської районної державної адміністрації Микола Нерода провів оперативну нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та з керівниками окремих територіальних органів міністерств і відомств України.
   Микола Васильович представив присутнім новопризначеного керівника Петрівського районного відділу УМВС Україні в Кіровоградській області Олександра Олександра Кодака.
   Розглянуто питання:
   1. Про стан реалізації завдань, визначених програмою « Центральний регіон - 2015», в агропромисловому комплексі району.
   2. Проінформувати про фактичне виконання доведених прогнозних показників станом на 15 січня 2012 року.
   3. Проінформувати про аналіз розгляду звернень громадян, які надійшли в райдержадміністрацію за тиждень.
  4. Про виконання протокольних доручень голови районної державної адміністрації за наслідками оперативної наради райдержадміністрації.
   Прийнято відповідні рішення та дано окремі доручення.

   В приміщенні Петрівського НВК 12 грудня 2012 року відбувся урок мужності, на який крім учнів старших класів було запрошено першого заступника голови районної державної адміністрації Миколу Нероду, голову районної ради Світлану Тилик, голову районної оганізації ветеранів України Олега Гіюка та учасника бойових дій під Москвою Олексія Мироновича Сердюка.
   Олексій Миронович поділився з присутніми своїми спогадами про ті героїчні дні та прочитав декілька своїх віршів.
   Керівництво району привітало та нагородило Олесія Мироновича пам"ятним знаком "70 лет битвы за Москву".
   Школярі в знак поваги до ветерана подарували йому квіти.

   Дорогі друзі!
   Щиро вітаю усіх вас з Новим роком та Різдвом Христовим - зі святами, котрі несуть у кожну оселю щастя і надію на те, що наступний рік буде кращим за попередній, а всі мрії здійсняться!
   Новий рік - це водночас і свято, і прекрасна нагода підбити підсумки зробленого та намітити плани на майбутнє. Озирнувшись назад, можна сміливо сказати, що 2011 рік був насичений подіями, наповнений радістю перемог і досягнень.
   Нехай прийдешній рік виправдає ваші сподівання, дарує нові задуми!
   Достатку та добробуту вам і вашим сім’ям!
   Нехай панують у домівках взаєморозуміння і любов!

   30 грудня 2011 року відбулась значна подія в житті району. В сесійній залі районної ради головою районної державної адміністрації Юрієм Самохвалом спільно з головою районної ради Світланою Тилик відповідно до Указів Президента України № 1019/2011 та № 1091/2011 було вручено нагрудні знаки та посвідчення до почесного звання України «Мати-героїня» Семенчук Галині Григорівні, матері п’яти дітей, мешканці села Володимирівка, Соломці Вірі Миколаївні, матері п’яти дітей, яка проживає в Ганнівці та Попович Магді Дмитрівні, матері восьми дітей, мешканці селища Петрове.


   30 грудня 2011 року відбулася шістнадцята сесія районної ради .
   На розгляд сесії винесено наступні питання:
   1. Про звіт про діяльність голови районної ради та про здійснення державної регуляторної політики виконавчим апаратом районної ради.
   2. Про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 30 грудня 2011 року № 25 Про районний бюджет на 2011 рік».
   3. Про районний бюджет на 2012 рік.
   4. Про витрати на утримання ради та її виконавчого апарату на 2012 рік.
   5. Про оренду автомобіля.
   6. Про план роботи районної ради та план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік.
   7. Про зміни в складі конкурсної комісії по визначенню кращої територіальної громади Петрівського району у сфері соціального та культурного розвитку та присудженню районної премії.
   8. Про зміни в складі комісії районної ради з питань поновлення прав реабілітованих.
   9. Про затвердження положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ та організацій, що перебувають у спільній власності територіальної громади сіл, селищ Петрівського району, ускладнення та розірвання з ними контрактів.
   10. Про внесення змін та доповнень до районної Програми «Питна вода Петрівського району на 2011-2012 роки».
   11. Про зняття з контролю рішень районної ради.


   29 грудня 2011 року відбулося засідання колегії районної державної адміністрації, яку провів голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал .

   На розгляд колегії винесено наступні питання:

   1. Про районний бюджет на 2012 рік.

   2. Про Програму економічного та соціального розвитку району на 2012 рік.


   29 грудня 2011 року відбувся спільний семінар районної державної адміністрації та районної ради з сільськими, селищними головами району.
   Розглянуто такі питання :
   1. Про передачу з комунальної до державної власності зрошувальних систем.
   2. Про додержання вимог законодавчих та нормативних актів, що регулюють роботу із зверненнями.


   27 грудня 2011 року в селищі Петровому відбулося відкриття головної ялинки району.

   Зі святом дітей привітали голова районної ради Світлана Тилик та, звичайно, Дід Мороз та Снігуронька.

   Усі гості свята разом з казковими героями водили хороводи круг ялинки, брали участь у різноманітних конкурсах та розвагах.


   Іскрівка відома далеко за межами Петрівщини. Сюди приїздять люди звідусіль, щоб помолитися у Христо-Воздвиженській церкві, поклонитися мощам Святого Священномученика Миколи Іскрівського, набрати цілющої води з його джерела, вмитися, або і облитися нею.
   Донедавна до джерела вела протоптана людьми стежина, якою ходити було непросто, територія, прилегла до джерела, була мінімально впорядкованою, не придатною для перебування значної кількості людей. Тож голова райдержадміністрації Юрій Самохвал зробив все можливе, аби впорядкувати джерело, створити для бажаючих його відвідати максимум зручностей.
   На пропозицію Юрія Георгійовича відгукнувся керівник МПП «Вибір» Левон Цандеков. Він забезпечив всі необхідні матеріали, працівники його підприємства виконали будівельні роботи. Тепер до джерела можна дістатися по новому містку, далі веде широка алея, вимощена гарною плиткою, нею ж вимощений чималий майданчик біля джерела, неподалік збудували роздягальні для бажаючих облитися джерельною водою. Загалом на облаштування джерела витрачено 120 тисяч гривень.
   Жителі та гості Іскрівки вдячні Юрію Самохвалу і Левону Цандекову за добру справу, яка є наочним підтвердженням того, що програма «Центральний регіон – 2015» дійсно спрямована на потреби людей.

   Одним із заходів районної програми «Центральний регіон-2015» було визначено ремонт тиру в приміщенні Петрівського НВК та відкриття відділення з кулькової стрільби в ДЮСШ «Олімп». Завдяки плідний співпраці влади та соціально-відповідального бізнесу в обличчі керівника СФГ «Роксолана» Больбота Віктора Івановича вдалося здійснити заплановане.
   Стрічку перерізали голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та керівник селянсько-фермерського господарства «Роксолана» Віктор Больбот. Їм же надано право першого пострілу.

   Для багатьох жителів нашого району відкриття такої споруди стане першим кроком у великий спорт та першою сходинкою до олімпійського золота.

   Напередодні новорічних свят, 23 грудня 2011 року, в приміщенні районної ради відбулося відкриття районної новорічної ялинки, на яке запрошено дітей пільгових категорій.
   З привітанням до дітей звернулися голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик. Усі гості свята стали учасниками казкового новорічного дійства, разом з казковими героями вони брали участь у різноманітних конкурсах. А по завершенню святкової програми Дід Мороз та Снігуронька подарували дітлахам подарунки.

   21 грудня 2011 року проведено засідання постійної районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Миколи Нероди.
   На розгляд комісії винесено наступні питання:
   1. Про виконання заходів щодо мінімізації негативних наслідків надзвичайних ситуацій, пов'язаних із ризиками зимового періоду 2011-2012 років.
   2. Про попередження нещасних випадків на водних об’єктах району в зимовий період.
   3. Про розгляд і затвердження Паспорту ризику виникнення НС техногенного та природного походження.
   4. Про стан утримання джерел водопостачання на території району

   20 грудня 2011 року у Петрівському районному відділі УМВС України Кіровоградської області відбулися урочистості присвячені 20-й річниці Дня міліції України.
   Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик привітали та відзначили кращих працівників Почесними грамотами Петрівської районної ради та Петрівської районної державної адміністрації.


   Щороку 19 грудня в Україні святкують День святителя і чудотворця Миколая. Найбільше його люблять діти, для яких Миколай був і є "почесним охоронцем". Діти свято вірили і вірять в існування доброго захисника Миколая і намагаються не гнівити його. І тоді Святий принесе дарунки та солодощі.
   Тож цього року голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал, голова районної ради Світлана Тилик, працівники відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, служби у справах дітей та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вирішили допомогти Святому Миколаю здійснити дитячі мрії. Поважні гості відвідали дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях та в сім’ях опікунів і піклувальників, дітей з багатодітних сімей, в яких виховується 5 і більше дітей до 18 років. Всі діти, як того і бажали, отримали подарунки та цукерки.
   Не залишилися поза увагою і вихованці Балахівської загальноосвітньої школи соціальної реабілітації І-ІІ ступенів. Тут навчаються лише хлопчики, тож в подарунок вони отримали м’ячі та солодощі. Не залишилися без подарунку Юрій Георгійович та Світлана Олександрівна. Для своїх гостей діти підготували концертну програму.

   Нехай і нинішнє свято запам'ятається всім приємними несподіванками, гарним настроєм, подарунками й неповторними враженнями.


   16 грудня 2011 року відбулася п’ятнадцята сесія Петрівської районної ради .
   На сесії було розглянуто наступні питання:
   1. Про внесення змін та доповнень до районної Програми "Центральний регіон – 2015".
   2. Про районну програму розвитку житлового будівництва та забезпеченості містобудівною документацією Петрівського району на 2012-2015 роки.
   3. Про затвердження Положення про районний фонд охорони навколишнього природного середовища.
   4. Про внесення змін та доповнень до бюджетної Програми районного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2011 рік.
   5. Про звіт про виконання районної Програми модерниізації систем теплоенергетики на 2009-2010 роки.
   6. Про звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2011 року.
   7. Про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 30 грудня 2010 року № 25 «Про районний бюджет на 2011 рік».
   8. Про програму соціального захисту малозабезпечених верств населення Петрівського району на 2012 рік.
   9. Про районну програму "Освітній округ на 2011 – 2015 роки".
   10. Про передачу Іванівського НВК із спільної власності територіальної громади сіл, селищ Петрівського району у комунальну власність територіальної громади Іванівської сільської ради.
   11. Про передачу автобусу із спільної власності територіальної громади сіл, селищ Петрівського району до комунальної власності Петрівської селищної ради.
   12. Про районну програму профілактики злочинності на 2011-2015 роки.
   13. Про районну програму розвитку культури на 2012 рік.
   14. Про районну цільову соціальну програму розвитку фізичної культури та спорту на 2012-2016 роки.
   15. Про зняття з контролю рішень районної ради.
   16. Про зміни в складі районної конкурсної комісії з присудження районної педагогічної премії імені В.О. Сухомлинського.
   17. Про виготовлення документації.
   18. Про зміни у додатку до рішення Петрівської районної ради від 30 грудня 2010 року № 30 "Про план роботи районної ради на 2011 рік".
   19. Про внесення змін та доповнень до Положення про зміст, опис та порядок використання Герба та Прапора Петрівського району.

   В сесійній залі Петрівської районної ради 7 грудня 2011 року відбулися урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування.

   В заході взяли участь нині діючі та колишні керівники і працівники районної, сільських та селищних рад, депутати районної і обласної рад, працівники райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України.

   Кращих самоврядців району було нагороджено Почесними грамотами районної ради і районної державної адміністрації та цінними подарунками.

   Святковий настрій подарував народний вокально-інструментальний гурт «Живий звук» обласної філармонії.


   5 грудня 2011 року в селі Баштине було відкрито дитячий садок, який до цього декілька років не функціонував.
   Організували відновлення роботи та надали матеріальну допомогу дошкільному закладу голова районної ради Світлана Тилик, депутат районної ради Катерина Галуган, Червонокостянтинівський сільський голова Олексій Осипов.
   В день відкриття садочка почесні гості вітали дітей, батьків, громаду з радісною подією та дарували подарунки.

   30 листопада 2011 року перший заступник голови Петрівської районної державної адміністрації Микола Нерода провів засідання колегії районної державної адміністрації.
   Розглянуті такі питання:
   1. Про виконання зведеного та районного бюджетів за січень-жовтень 2011 року та завдання місцевим бюджетам по завершенню бюджетного року.
   2. Про стан проведення виплати орендної плати за оренду землі та майна власникам земельних і майнових паїв.
   3. Про стан виконавської дисципліни та організації виконання завдань, визначених актами законодавства, дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями, дорученнями голови облдержадміністрації та райдержадміністрації за 10 місяців 2011 року.
   4. Про стан роботи по відбору бажаючих навчатися у Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
   5. Про результати комплексної перевірки здійснення делегованих повноважень державної виконавчої влади виконавчим комітетом Балахівської селищної ради.
   6. Про результати тематичної перевірки здійснення делегованих повноважень державної виконавчої влади виконавчими комітетами сільських, селищних рад у сфері соціального захисту населення.
   7. Про результати тематичної перевірки здійснення делегованих повноважень державної виконавчої влади виконавчими комітетами сільських, селищних рад у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.
   8. Про розгляд фактів порушень фінансової дисципліни в Петрівській селищній раді, виявлених під час проведення ревізії.

   З нагоди Дня інваліда 2 грудня 2011 року в актовому залі Петрівської музичної школи вперше відбувся фестиваль «Повір у себе».
   Діти даної категорії та їх батьки отримали привітання від першого заступника голови районної державної адміністрації Миколи Нероди та голови районної ради Світлани Тилик.
   Учасники фестивалю продемонстрували свої таланти та вміння: декламувати власні вірші, гуморески, створювати вироби своїми руками.
   В рамках свята відбулися концертна та ігрова програми за участю вихованців Петрівської музичної школи та дітей-інвалідів.
   По завершенню святкової програми учасники фестивалю були нагородженні дипломами та м`якими іграшками. Всі діти отримали солодощі та задоволення від свята.

   В районному Будинку культури 18 листопада 2011 року відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства. Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал та голова районної ради Світлана Тилик привітали присутніх на святі працівників агроформувань району з професійним святом.
   Завдяки праці та умілому господарюванню хліборобів району в 2011 році вирощено та зібрано 126 тисяч 262 тони зерна з площі 37 тисяч 84 гектари з врожайністю 30 центнерів з гектару, що в півтора рази більше, ніж в минулому році. Досягнуто високих показників по врожаю технічних культур. Так, з площі 17 тисяч 180 гектарів зібрано 39 тисяч 267 тон соняшнику, середня врожайність якого 23 центнерів з гектару. В тваринницькій галузі за 10 місяців поточного року сільгосппідприємствами району вироблено 4199 тон молочної сировини та вирощено 776 тон м’яса.
  Керівники району наголосили на те, що завдяки співпраці аграріїв з органами місцевого самоврядування ремонтуються дитсадки, школи, ФАПи, реалізуються проекти «Купуй Кіровоградське» та «Соціальний магазин», «Світла Кіровоградщина», розвивається інфраструктура, а отже – живе село.
  Голова райдержадміністрації Юрій Самохвал, голова районної ради Світлана Тилик та голова райкому профспілок працівників агропромислового комплексу Лілія Куницька нагородили кращих працівників сільського господарства Почесними грамотами районної ради та райдержадміністрації і грошовими преміями. Учасники урочистостей, також переглянули концертну програму народного колективу бального танцю «Конвалія».

   Голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал, голова районної ради Світлана Тилик та голова районної організації ветеранів України Олег Гіюк 18 листопада 2011 року привітали жителя селища Петрове, учасника бойових дій у Великій Вітчизняній війні Осетинського Андрія Леонтійовича з 90-літтям.
   Поздоровили в цей день ювіляра також закріплені за ним в рамках акції «Зірка пам’яті» представники Петрівської селищної ради, Петрівської гімназії, лікарні, соціальний працівник та місцеві підприємці.

   17 листопада 2011 року у фінансовому управлінні Петрівської районної державної адміністрації відбулося урочисте вручення начальником управління Галиною Овдій сертифікатів про успішне проходження курсу дистанційного навчання та тестування з організації бюджетного процесу за новим Бюджетним кодексом України працівникам фінансового управління.
   Ці сертифікати власноручно підписані Міністром фінансів України Федором Ярошенком, який запровадив дистанційне навчання фахівців, які працюють у галузі державних фінансів та у бюджетній сфері, у Віртуальному університеті Міністерства фінансів України.
   Таке навчання на основі інноваційних Інтернет – технологій дає можливість у стислі терміни донести нові знання з вивчення бюджетного законодавства (Бюджетного та Податкового кодексів України), управління інноваційними проектами і програмами організацій до фахівців будь – якого рівня, без відриву від основної діяльності, незалежно від місця роботи, та дозволить їм оперативніше реагувати на вимоги сьогодення, допоможе кожному працівникові у підвищенні кваліфікації безпосередньо на робочому місці.

   15 листопада 2011 року відбулося засідання оргкомітету по написанню книги «Історія Петрівського району».

   В засіданні оргкомітету взяли участь керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та керівники установ та організацій .


   11 листопада 2011 року відбулася чотирнадцята сесія районної ради шостого скликання.
   На сесії було розглянуто наступні питання:
   1. Про внесення змін та доповнень до бюджетної Програми районного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2011 рік.
   2. Про передачу майна із спільної власності територіальної громади сіл, селищ Петрівського району у комунальну власність територіальної громади Луганської сільської ради.
   3. Про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 30 грудня 2010 року № 25 "Про районний бюджет на 2011 рік".
   4. Про звіт про діяльність КП «Редакція районної газети та радіомовлення Петрівського району» за ІІІ квартал 2011 року.
   5. Про внесення змін та доповнень до Статуту Петрівської центральної лікарні.
   6. Про передачу квартири із спільної власності територіальної громади сіл, селищ Петрівського району до комунальної власності територіальної громади селища міського типу Петрове
   7. Про зняття з контролю рішень районної ради.

   В рамках акції „Зірка пам`яті” голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал відвідав учасника бойових дій у Вітчизняній Вітчизняній війні Дмитренка Дмитра Леонтійовича, жителя села Новий Стародуб та привітав його з 90-річчям.

   З нагоди ювілею голова райдержадміністрації вручив Дмитру Леонтійовичу Почесну грамоту районної ради та районної державної адміністрації.


   4 листопада 2011 року в сесійній залі районної ради відбулося навчання у сфері цивільного захисту населення педагогічних працівників, які залучені до проведення заходів з цивільного захисту населення та безпеки життєдіяльності в навчальних закладах освіти, сільських, селищних голів, секретарів сільських та селищних рад.


   1 листопада 2011 року під керівництвом голови районної державної адміністрації Юрія Самохвала відбулося засідання комісії з погашення заборгованості із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших соціальних виплат.
   Розглянуто питання «Про стан виплати заробітної плати на підприємствах, в організаціях, установах усіх форм власності».


   31 жовтня 2011 року відбулася сходка жителів села Петрівське щодо забезпечення водопостачання населеного пункту, в якій взяв участь голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал. Обговорено шляхи вирішення проблеми та запропоновано створити ініціативну групу, яка буде займатися поетапним вирішенням даного питання. Голова районної державної адміністрації пообіцяв, що зробить все можливе, аби проблема водопостачання села була вирішена.


  28 жовтня 2011 року з нагоди 67-ї річниці визволення України та 68-ї річниці визволення Петрівщини від німецько-фашистських загарбників в районному центрі проведено урочистий мітинг та покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни при визволенні Петрового.

  У святкових заходах взяли участь голова районної державної адміністрації Юрій Самохвал, голова районної ради Світлана Тилик, військовий комісар Олександрійського об’єднаного міського військового комісаріату Сергій Сидоренко, сільські та селищні голови, голови первинних ветеранських організацій, представники трудових колективів та громадських організацій, школярі і, звичайно, ветерани Великої Вітчизняної війни.
  Хоч минуло вже 67 років з того часу, як визволили нашу українську землю, але ще й досі знаходяться на полях запеклих боїв не тільки зброя, але й залишки непохованих воїнів. Ось і сьогодні було відкрито напис на плиті братської могили, увіковічнено ім’я загиблого Мазура Дмитра Йосиповича.
  По завершенню мітингу усі бажаючі мали змогу переглянути в районному Будинку культури святкову концертну програму.

  У Петрівському районі налічується 68 ветеранів, які приймали участь у бойових діях Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Тож учнівські волонтерські загони , закріплені працівники в рамках акції «Зірка пам’яті» відвідали ветеранів та надали необхідну допомогу.
   У бібліотеках району організовані виставки літератури, присвячені 67-й річниці визволення України та 68-й річниці визволення Петрівщини від фашистських загарбників. У загальноосвітніх навчальних закладах району проведено тематичні конкурси малюнків, уроки, бесіди, години спілкування, екскурсії до музеїв «Бойової слави», присвячені 67-й річниці визволення України та 68-й річниці визволення Петрівщини від фашистських загарбників.

   26 жовтня 2011 року перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Нерода та голова районної ради Світлана Тилик провели засідання оргкомітету з питання підготовки та відзначення 67-ї річниці визволення України від фашистських загарбників.
   Обговорено стан виконання плану підготовки та проведення заходів до відзначення Дня визволення України від фашистських загарбників та вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Керівництво району поцікавилось також результатами проведення в районі акції "Зірка пам’яті".

   24 жовтня 2011 року під керівництвом голови районної державної адміністрації Юрія Самохвала відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини.
  Розглянуто питання "Про надання дозволу на продаж 1/3 частини квартири, що належить малолітньому та підписання договору купівлі-продажу від імені дитини».

   24 жовтня 2011 року в сесійній залі районної ради під головуванням заступника голови райдержадміністрації Ігоря Дементьєва відбулося засідання координаційної комісії райдержадміністрації з питань організаційної діяльності та методичного забезпечення спеціальних служб для надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та держав