Промисловий сектор району представлено харчовою промисловістю, яка орієнтована на внутрішній ринок та має наближену сировинну базу, а також наданням послуг в галузі житлово-комунального господарства.

 До облікового кола підприємств, які звітують по виробництву промислової продукції, включено СВК «Агрофірма Маріампольська», ТОВ «Агрофірма П`ятихатська», які займаються переробкою сільськогосподарської продукції, а саме: круп, борошна, вершків, м`яса, хліба та кормів для сільськогосподарських тварин і свійської птиці, та 

ФОП Шевченко Т.М. (виробництво хліба та хлібобулочних виробів).

 До облікового кола підприємств, які звітують по реалізації промислової продукції, включено СВК «Агрофірма Маріампольська», ТОВ «Агрофірма П’ятихатська» та  КП «Петрівське» (включене до облікового кола у 2015 році).

За 2015 рік обсяг реалізованої промислової продукції фактично склав 8602,9 тис. грн., темп росту – 306,5 % до відповідного періоду минулого року (2806,5 тис. грн.) та 382,4 % до програмного показника (2250,0 тис. грн.).

Даний ріст здебільшого пояснюється включенням з початку поточного року до облікового кола КП «Петрівське», обсяг реалізованих послуг водопостачання і водовідведення якого за 2015 рік склав 4296,8 тис. грн. (49,9 % від загального обсягу реалізації по району).

 Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу за 2015 рік склав 354,0 грн., що становить 386,9 % до програмного показника (91,5 грн.) та 308,1 % до відповідного періоду минулого року (114,9 грн.).

 Факт зростання обсягів реалізації продукції (окрім росту цін) пояснюється також і зростанням обсягів виробництва продукції, які у 2015 році зросли в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 3,4 % і склали 4448,0 т.

 Основні завдання розвитку галузі:

  1. Залучення до облікового кола підприємств, які займаються виробництвом і реалізацією промислової продукції, найбільш потужних сільськогосподарських підприємств району.
  2. Нарощування обсягів виробництва та підвищення конкурентоспроможності промислової продукції на внутрішньому ринку місцевих товаровиробників за рахунок розширення асортименту продукції, покращення її якості.
  3. Оновлення та модернізація матеріально-технічної бази промислових підприємств району за рахунок власних коштів і коштів місцевого бюджету.
  4. Покращення селекційної роботи в галузі тваринництва, збереження та нарощування поголів’я великої рогатої худоби в сільськогосподарських підприємствах і населення, нарощення обсягів тваринницької продукції
  5. Розширення місцевими виробниками асортименту продукції власного переробки та виробництва за рахунок розширення власної торговельної мережі
  6. Зменшення збитковості підприємств, що працюють в галузі житлово-комунального господарства, шляхом розширення ринку послуг
  7. Покращення якості питної води, розвиток та реконструкція систем водопостачання та водовідведення
  8. Підключення до водопровідних мереж КП "Петрівське" додаткових абонентів шляхом реалізації інвестиційних проектів в галузі житлово-комунального господарства