ОПИС СИМВОЛІКИ


    Герб. У синьому полі срібна підвищена вузька балка: у верхній частині щита золоте полуденне сонце, внизу – золоті перехрещені булава та колос.
    Прапор. Прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2 : 3 у верхньому древковому куті зображені перехрещені жовті булава та колос, складається з трьох горизонтальних смуг: синьої, білої та синьої; співвідношення 3 : 1 : 1.
    Пояснення символіки. Срібна підвищена вузька балка є символом річки Інгулець, що протікає територією Петрівщини.
    Інгулець крім історичного , завжди мав і має велике значення у формуванні району.
    Зображення сонця у верхній частині щита символізує життя, тепло і світло. В даному випадку цей символ опосередковано підходить від поховальних могил (курганів), що височать по території району. Їх вік археологи визначають рівним єгипетським пірамідам та пов`язують їх семантично, обожнюючи їх культові традиції, підкреслюючи їх солярну (сонячну) символіку.
    Перехрещені булава та колос характеризують Петрівщину як козацький край, землі якого входили до Вольностей Війська Запорізького та пов`язаного з цим початком їх заселення. Козацька (отаманська) шапка в оздобленні гербового щита та булава в гербі нагадують про роль кошового отамана Петра Калнишевського та козацького руху в історії Петрівщини.