Дорогі співвітчизники!

Щиросердно вітаю Вас з Днем української писемності та мови! 

Українська мова – це історична пам’ять нашого народу, найцінніше надбання віків, у ній віддзеркалене все наше життя. Це душа нашої нації, найбільший її духовний скарб, переданий нам попередніми поколіннями. Однак історія становлення української мови нараховує багато жорстоких сторінок, впродовж сторіч вона зазнала нищівних утисків та заборон.  Реальне і повсюдне зміцнення її позицій має водночас виконати дуже важливу і справедливу місію – сприяти дійсно цивілізованому захисту прав національних меншин, упосліджених радянським режимом, і стати природним та єднальним фактором міжнаціонального спілкування у нашій державі.

Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу; найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність!

Маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу.

Тож нехай рідне слово стане для нас оберегом. Щастя всім, миру, добра, нових здобутків та перемог в ім’я єдиної  України!

 

 

 Голова  районної державної адміністрації  Сергій Завалій

14 жовтня – особлива дата для мільйонів українців. Відповідно до Указу Президента України у день великого християнського свята Покрови Пресвятої Богородиці ми вшановуємо захисників рідної землі. І це невипадково, адже як 74 роки тому Богородиця стала  Покровителькою для воїнів легендарної Української Повстанської Армії, так і сьогодні під її Покров стають новітні герої України. Усі ті, хто відстоюють незалежність і цілісність нашої держави.

Впродовж останніх буремних подій ми є свідками справжнього героїзму та сили духу, який демонструють українські військові на Сході України. Вони виборюють майбутнє, про яке мріяли та віддавали життя Герої Небесної Сотні,  тисячі патріотів, імена яких нам і досі не відомі. Мужність, самовідданість та віра цих українців надихають нас, додають сил та наснаги йти вперед та перемагати!

У цей величний день ми просимо Пресвяту Богородицю взяти під своє покровительство усіх захисників України. Подарувати їм гарну долю, міцне здоров’я, довголіття, а найважливіше – можливість виконувати свій обов’язок у мирній та процвітаючій Україні.

    

  Голова районної державної адміністрації Сергій Завалій

 

 

21 грудня Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Вищу раду правосуддя», внісши зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну  вторинну правову допомогу. Відповідно до внесених змін, коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, суттєво розшириться за рахунок надання такого права найбільш незахищеним суспільним групам.

Насамперед – це внутрішньо переміщені особи та особи, які претендують на отримання такого статусу, а також особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни, у тому числі учасника бойових дій.

Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань.

Традиційно новорічні та різдвяні свята є найулюбленішими в усіх дітлахів. Адже в цю пору вони отримують безліч подарунків, а в їх серцях палає надія на здійснення найзаповітніших мрій. Та, на жаль, є така закономірність, що зима несе за собою часту застуду та грип, відповідно радість від пори року може перетворитися у суворий ліжковий режим не на один день.

У переддень нового року святковий настрій пацієнтам дитячого відділення Петрівської ЦРЛ подарували голова райдержадміністрації Сергій Завалій та голова районної ради Тамара Сакара.

Упродовж цього тижня відбулися ряд заходів для дітей соціально незахищених категорій, у тому числі відвідування дітьми обласної ялинки.

Так, за сприяння голови районної державної адміністрації Сергія Завалія, голови районної ради Тамари Сакари, Петрівського селищного голови Світлани Тилик та Ганнівського сільського голови Ніни Цапенко, 28 грудня 2016 року група дітей соціально вразливих категорій близько 50 осіб, у тому числі дітей з родин учасників АТО, діти з родин переселенців з тимчасово окупованої території, а також діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування і діти з багатодітних й малозабезпечених сімей відвідали обласну новорічну ялинку в м.Кропивницький та переглянули новорічну казку-виставу.

Напередодні новорічно-різдвяних свят 27 грудня 2016 року, з вітаннями від голови районної державної адміністрації Сергія Завалія, голови районної ради Тамари Сакари до вихованців Макіївського професійного училища соціальної реабілітації ім. А.С. Макаренка, які перебувають на території смт. Балахівка, завітали начальник служби у справах дітей РДА Тетяна Нікульшина та головний спеціаліст служби у справах дітей Оксана Науменко і психолог районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Людмила Узлова.

В приміщенні Петрівської районної ради розпочалися новорічні ранки для дітей пільгових категорій.

Сьогодні у залі засідань красуня-ялинка святковими вогнями зустрічала дітей учасників АТО, дітей з багатодітних сімей, дітей-інвалідів, дітей постраждалих від Чорнобильської АЕС. Всього таких ранків відбудеться 5, буде охоплено біля 300 дітей з усіх територіальних громад району.

Останню в цьому році оперативну нараду Сергій Завалій розпочав з інформації про важливе рішення, яке було прийняте минулого тижня на сесії районної ради.

– Районною радою затверджено головний фінансовий документ району, і ми можемо впевнено входити в 2017 рік, - підкреслив Сергій Завалій. Вважаю, що ми прийняли гарний бюджет, поряд із захищеними статтями – є кошти на розвиток по всім галузям.

Сергій Володимирович подякував працівникам фінансового управлінню РДА та особисто керівнику - Галині Овдій, керівникам структурних підрозділів РДА за конструктивну роботу по підготовці бюджету на 2017 рік.

Керівник району зазначив, що  2016 рік для громади Петрівщини можна вважати вдалим, адже саме цього року, спільними зусиллями, вдалося зреалізувати багато чудових проектів у всіх галузях, зокрема в медицині, освіті, культурі, розвитку фізичної культури і спорту, житлово-комунального господарства.

Шановні батьки та діти!

Запрошуємо 03, 05 ,11 січня 2017 року о 13 годині взяти участь в Новорічних естафетах та "Веселих стартах", які відбудуться біля центральної ялинки в смт Петровому. Також, під час зимових канікул в тирі Петрівського НВО 03, 10, 13 січня 2017 року о 10 годині відбудуться "Новорічні дуелі" . Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь!

За участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України у районі – членів комісії,  23 грудня 2016 року відбулося чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провела керівник апарату райдержадміністрації Ольга Семехова.

Архів новин: 2017 2016 2015 2014 2013 2012