Петрівська районна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості

знаходиться в смт. Петрово, вул. Центральна, буд 41

 

Директор Павлюк Ольга Петрівна

тел. (05237) 9 63 47

  

Режим роботи:

понеділок - четвер: 08-00 – 17-00;

п'ятниця: 08-00 – 15-45;

Обідня перерва: 12-00 – 12-45.

  

ДВАДЦЯТЬ ШІСТЬ РОКІВ СЛУЖІННЯ ЛЮДЯМ

А починалось це в 1990 році…  

У приміщенні райвиконкому по вулиці Жовтневій, 20 розташовувалося бюро по працевлаштуванню, яке із 1990 року займалося підбором кадрів по укомплектуванню вакансій підприємств району. Кардинальні зміни в трудових відносинах, що були визнані бурхливим переходом країни до ринкових відносин, та зростання чисельності незайнятого населення на ринку праці держави призвели до створення у грудні 1990 року "Служби зайнятості", яка була призвана здійснювати соціальний захист громадян працездатного віку, що позбулися роботи.   

Створювати службу зайнятості випало на долю Чернокуна Віктора Васильовича , який став першим директором районного центру зайнятості. Як відомо, першопрохідцям завжди важко, але Віктор Васильович швидко налагодив роботу. У 1994 році естафету керівництва прийняла Олена Іванівна Киця.

Кадровий склад центру зайнятості сьогодні це ініціативний і дружний колектив професіоналів, який успішно досягає поставлених рубежів.  

За 26 років існування, пройшовши непростий, насичений подіями шлях становлення і розвитку, отримавши безцінний досвід роботи в царині соціального захисту населення від безробіття, забезпечено сприяння у працевлаштуванні більше 11 тисячам осіб із яких близько 6 тисяч осіб працевлаштовано, майже 1300 особам підвищено кваліфікацію, залучено до громадських робіт понад 4000 наших земляків.

 

До уваги клієнтів служби зайнятості!

Актуальну інформацію щодо соціальних послуг служби зайнятості можна отримати у будь-якому центрі зайнятості за місцем вашого перебування та знайти на веб-сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості (http://www.dcz.gov.ua/kid/ ) та сторінці в соціальній мережі Facebook(https://www.facebook.com/kocz.gov.uas).

 

12.06.2019

День боротьби з дитячою працею: особливості працевлаштування сезонної роботи неповнолітніх

 

Канікулярний літній період кожна доросла дитина, зрозуміло що, використовує на власний розсуд. Хтось відпочиває, а хтось і працює. А хтось відпочиваючи, присвячує певний проміжок часу вибору своєї майбутньої професії. Це можливо робити самостійно або за сприянням працівників державної служби зайнятості, які активно надають профорієнтаційні послуги в пришкільних таборах та літніх таборах відпочинку.

Як знайти собі робоче місце? Очевидно, це питання цікавить частину старшокласників. Пропонуємо завітати до найближчого центру зайнятості і ознайомитись з наявними вакансіями. Зі всім спектром вакансій є можливість ознайомитись на Інтернет-сторінці ДСЗ. Завітати на неї Ви можете навіть з мобільного телефону з доступом до всесвітньої павутини. Наш сайт адаптований для смартфонів.

Тепер про особливості роботи.

Відповідно до норм Кодексу законів про працю України прийняття особи на роботу допускається з 16 років.

Діти, віком старше 15 років, можуть прийматися на роботу за згодою одного з батьків, якщо це не завдає шкоди їхньому здоров’ю і навчанню.

Діти, віком старше 14 років, можуть прийматися на роботу за згодою одного з батьків для виконання виключно легкої роботи, що не завдає шкоди їхньому здоров’ю і не порушує процес навчання.

Обов’язково треба враховувати, що нормами Закону України «Про охорону дитинства» заборонено залучення дітей до найгірших форм дитячої праці.

До найгірших форм належить використання, вербування або пропонування дитини для незаконної діяльності.

Такими формами праці є усі форми рабства або практика, подібна до рабства, зокрема, продаж дітей та торгівля ними, боргова залежність, а також примусова чи обов'язкова праця, включаючи примусове чи обов'язкове вербування дітей для використання їх у збройних конфліктах.

При працевлаштуванні одним з ключових моментів є необхідність вступу в легальні трудові відносини.

З неповнолітнім трудовий договір обов’язково має бути укладено в письмовій формі.

Для працівників віком від 14 та 15 років, які працюють під час канікул, та працівників віком від 15 до 16 років тривалість робочого часу має складати не більше 24 годин на тиждень.

Для працівників віком від 16 до 18 років тривалість робочого часу має складати не більше 36 годин на тиждень.

Заборонено залучення неповнолітніх до роботи в нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

Шкідлива робота для дітей не допускається.

Відповідним наказом Міністерства охорони здоров’я України затверджено Перелік важких робіт з шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх.

Перелік є дуже об’ємним документом і містить значну кількість заборонених робіт в різних сферах економіки.

Так, заборонено застосування праці неповнолітніх на посадах водія автомобіля, газозварника, оператора заправних станцій.

Забороняється застосування праці дітей, безпосередньо зайнятих біля гарячої плити, кондитерських печей, електрожарових шаф.

Також забороняється неповнолітнім торгувати вином, спиртом, іншою лікеро-горілчаною продукцією та пивом.

Щодо вибору професії, навчального закладу для її здобуття, зазначимо наступне.

Державна служба зайнятості надає можливість старшокласникам пройти комплексне профорієнтаційне тестування, що визначить основні психологічні якості.

Профорієнтація дозволяє зрозуміти, який вид професійної діяльності більше підходить особі; допомагає оцінити власні здібності, інтереси, можливості та усвідомлено обрати майбутню професію; оцінити власний потенціал та розробити стратегію кар’єрного зростання.

За результатами тестування формуються рекомендації щодо вибору професії, які особа може опрацювати самостійно або з консультаціями фахівців центру зайнятості.

Тестування проводиться у он-лайн форматі на платформі з професійної орієнтації та розвитку кар’єри Інтернет-сторінки державної служби зайнятості. Для проходження тестування необхідно зареєструватись (із зазначенням власної електронної пошти). Консультації з тестування є можливість отримати в обласному центрі зайнятості за телефоном 32-28-41 або в місцевих центрах зайнятості.

Завітайте також на сторінку ОЦЗ у відеохостінгу Ютуб. Зокрема, там розміщено мультсеріал «Пошук роботи», в 22-ох серіях якого в ігровій формі надані поради щодо професійної орієнтації та пошуку роботи.

Запрошуємо також ознайомитись з інформацією, викладеною на сторінці ОЦЗ у соціальній мережі Фейсбук. Це і правова інформація для шукачів роботи, і приклади успішного працевлаштування, і профорієнтаційні ролики щодо найбільш затребуваних на ринку праці професій та інша корисна інформація.

Враховуйте наші рекомендації! Працюйте легально! Робіть правильний вибір майбутньої професії! Користуйтесь соціальними послугами ДСЗ та використовуйте Інтернет-ресурси служби!

 

Які документи необхідні для реєстрації внутрішньо переміщених осіб у службі  зайнятості?   

Слід зазначити, що  одним із основним завдань державної служби зайнятості  є сприяння громадянам у підборі підходящої роботи. Таке сприяння здійснюється для зареєстрованих безробітних.

Варто наголосити, що для пошуку роботи не обов’язково набувати статусу зареєстрованого безробітного. Соціальні послуги з пошуку роботи надаються також особам облікової категорії. До облікової категорії осіб можуть належати, зокрема, особи, які працюють і шукають додатковий заробіток. 

Для того, щоб стати на облік, особа пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а також довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків. Такі особи інформують кар’єрного радника про свою освіту, досвід роботи.

    Для надання статусу зареєстрованого безробітного, особа подає до центру зайнятості заяву встановленого зразка та пред’являє:

    паспорт;

    довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

    трудову книжку;

    документ про освіту.

    До 01 січня 2019 року діяв порядок реєстрації безробітних, який передбачав обов’язкове пред’явлення при реєстрації довідки про взяття особи на облік як ВПО. Наразі, діє порядок, який не передбачає такого обов’язку.

Слід зазначити, що новий порядок реєстрації передбачає первинне профілювання безробітних для оцінки їх особистісних та професійних характеристик, а також складання індивідуального плану надання послуг.

  Безробітних інформують про можливості працевлаштування, попит на їх професії на ринку праці, систему мотивації до праці, ризик тривалого безробіття, визначення обсягу і видів послуг, які надаватимуться безробітному з метою його інтеграції до ринку праці.

Кар’єрний радник разом з безробітними розробляє індивідуальний план працевлаштування.  Складання таких планів передбачено і відносно ВПО.

            

Якщо у внутрішньо переміщеної особи в трудовій книжці відсутній запис про звільнення з підприємства на непідконтрольній території,

чи може така особа бути зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна?   

 

Законодавство передбачає два варіанта отримання соціальних послуг в ДСЗ – зареєстрованим безробітним і особам, відносно яких здійснюється облік. Облікова процедура є більш простою відносно пакету документів.

Так, для взяття на облік особа повідомляє кар’єрного радника про свій досвід роботи. При цьому не обов’язково пред’являти трудову книжку.

На відміну від цього, для реєстрації як безробітного, потрібно пред’явити трудову книжку.

У  книжці записи про періоди трудової діяльності мають бути здійснені відповідно до затвердженої інструкції.

Якщо у особи здійснено запис про прийом на роботу, але відсутній запис про звільнення, така особа, за загальним правилом, не може бути зареєстрована як безробітна. 

Але у такого загального правила є виключення.

І стосується воно саме ВПО.

Відповідно до чинного порядку реєстрації безробітних, у разі відсутності у особи документів, що підтверджують факт звільнення, така особа подає до центру зайнятості  заяву про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена.

Також може бути подано відповідне рішення суду – у разі припинення трудових відносин у судовому порядку.

Подається також розрахунковий документ (квитанція), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення.

Для підтвердження того, що запис про звільнення відстутній в трудовій книжці саме у ВПО, рекомендується особі пред’явити довідку про взяття її на облік як ВПО.

У разі необхідності, пропонуємо ВПО безпосередньо звертатись до центрів зайнятості за отриманням консультацій щодо документів або ж телефонувати як до місцевих та і до обласного ЦЗ. З номерами телефонів можливо ознайомитись на Інтернет-сторінці ОЦЗ.

 

 

Якщо внутрішньо переміщена особа має місце свого постійного проживання в сільській місцевості на непідконтрольній території,

чи може вона бути зареєстрована в центрі зайнятості?

Сам по собі факт реєстрації постійного місця проживання в сільській місцевості жодним чином не впливає на можливість реєстрації особи як безробітної в ДСЗ. Значення має чи належить особа до категорії самостійно зайнятих, чи ні.

До зайнятого населення можуть належати, зокрема, члени фермерських та особистих селянських господарств (ОСГ).

Якщо особа є членом фермерського господарства як юридичної особи, що зареєстрована на непідконтрольній території, то такій особі необхідно подати витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про припинення зайнятості.

Щодо членів особистих селянських господарств зазначу наступне.

Для надання статусу безробітного особа подає до БЦЗ чи філії ОЦЗ заяву та пред’являє, визначені порядком реєстрації, документи. 

У заяві особа зазначає чи є вона членом ОСГ, чи ні.

Якщо особа є членом ОСГ і при цьому працювала 6 і більше місяців за рік до реєстрації в ЦЗ, то ведення ОСГ не вважається основною роботою і особа реєструється як безробітна без подання будь-яких додаткових документів.

Якщо член ОСГ працював менше 6 місяців, то він має подати довідку про припинення ведення господарства або про вихід з нього.

Відповідна довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки.

Якщо особа має статус ВПО, то згідно норм порядку реєстрації безробітних, таку довідку не потрібно подавати.

   

Які особливості призначення внутрішньо переміщеним особам допомоги по безробіттю?

 

Вцілому ВПО мають право на призначення допомоги по безробіттю на тих же підставах як і інші категорії громадян.

Виплата допомоги залежить від того чи є особа застрахованою чи ні,

від причини звільнення з останнього місця роботи,

від тривалості страхового стажу за рік до реєстрації в ЦЗ,

від загальної тривалості страхового стажу

та від розміру заробітної плати  особи.

Але для ВПО існують свої особливості, які пов’язані з тим, що особа могла не мати можливості звільнитися з роботи та внести запис про це у трудову книжку, чи взагалі не отримала трудову книжку у роботодавця при переселенні, чи відносно особи відсутні відомості персоніфікованого обліку.

Такі особливості визначені в законах про страхування на випадок безробіття та про забезпечення прав і свобод ВПО.

Якщо особа не має необхідних документів для надання статусу безробітного, то цій особі допомога по безробіттю призначається на строк до 180 календарних днів у мінімальному розмірі. На поточний момент такий мінімальний розмір складає 610 грн.

Після надходження необхідних документів та відомостей розмір допомоги переглядається.

Якщо ВПО фактично припинила роботу, але не мала можливості оформити звільнення документально та внести відповідний запис до трудової книжки, то така особа подає до ЦЗ нотаріально посвідчену заяву про припинення трудових відносин. Розмір допомоги по безробіттю буде залежати від причини звільнення та від тривалості страхового стажу за рік до реєстрації. Якщо страховий стаж менше 6 місяців, то допомога призначається на строк до 360 календарних днів у розмірі 610 грн.

Якщо страховий стаж складає 6 і більше місяців, то розмір допомоги залежатиме від розміру заробітної плати, але не може бути меншим 1630 грн.

При обчисленні цих 6 місяців враховується поважна причина перерви страхового стажу як то період зайнятості на тимчасово окупованій території чи в районах проведення АТО, що за даними державного реєстру соціального страхування не підтверджується сплатою єдиного внеску.

Щодо тривалості виплати, то слід також зазначити, що для осіб передпенсійного віку вона складає до 720 календарних днів. 

Якщо ВПО отримувала допомогу по безробіттю в центрах зайнятості в районах проведення АТО та звернулась до ЦЗ в іншому районі, то виплата ДБ продовжується з урахуванням даних державного реєстру соціального страхування та ЄІАС ДСЗ.

Детальні консультації щодо призначення ДБ рекомендуємо отримувати шляхом безпосереднього звернення до найближчого ЦЗ.

 

Чи може внутрішньо переміщена особа з інвалідністю, що отримує пенсію,

бути зареєстрована в центрі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю?

 

         Відповіднияння зайнятості населення.

о до норм порядку реєстрації безробітних, для надання статусу безробітного особа подає заяву та пред’являє певні документи. Особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого статтею 26 Закону України “Про загальноообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку та отримує пенсію або державну соціальну допомогу, подає копію довідки до акта огляду МСЕК. За наявності пред’являє індивідуальну програму реабілітації.

         Отримання пенсії або державної соціальної допомоги жодним чином не впливає на можливість отримання допомоги по безробіттю. Така допомога призначається за загальними правилами.

         Але необхідно враховувати, що порядком передбачено, що реєстрація громадянина як безробітного припиняється з дня його визнання нездатним до трудової діяльності відповідно до акта огляду МСЕК.

Тому такі громадяни не можуть набувати статус зареєстрованого безробітного.

Слід зазначити, що підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю здійснюється відповідно до їх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці.

При працевлаштуванні до роботодавців на нові робочі місця осіб з інвалідністю, що є зареєстрованими безробітними, такі роботодавці мають право звернутись до центру зайнятості за отриманням компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на ЗДСС. 

Також нагадаю, що для працевлаштування осіб з інвалідністю у роботодавців бронюється 4% робочих місць. На такі робочі місця можуть бути працевлаштовані як місцеві мешканці, так і ВПО.

 

Чи може внутрішньо переміщена особа отримати допомогу по безробіттю одноразово

для організації підприємницької діяльності?

 

Зареєстрованим безробітним з числа застрахованих осіб, яким виповнилося 18 років, та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їхнім бажанням допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності.

Одноразово виплата не здійснюється безробітним, яким тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочувалась з певних підстав, зокрема, у разі недотримання ними письмових рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню.

Не мають права на чергове отримання допомоги по безробіттю одноразово безробітні, які вже отримали таку допомогу та припинили підприємницьку діяльність або не здійснювали її упродовж двох років.

Інших обмежень щодо одноразової виплати не передбачено. ВПО мають рівне право з іншими зареєстрованими безробітними на її отримання.

Виплата допомоги одноразово здійснюється в розмірі залишку призначеної безробітному допомоги, визначеного на день державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, обмеженого строком 360 календарних днів.

Наприклад, якщо особа вже отримувала допомогу 60 днів, то одноразова виплата розрахується за 300 днів.

Особам можуть бути надані консультації та профорієнтаційні послуги з метою виявлення здібностей, схильностей до провадження підприємницької діяльності. Ці безробітні можуть залучатися до семінарів або для них може організовуватися навчання з питань підприємництва.

Для розгляду питань щодо надання допомоги безробітний подає до центру зайнятості заяву та бізнес-план.

Вважаємо за необхідне зазначити, що одноразова виплата проводиться в межах кошторисних призначень, які останніми роками значно обмежені.

Враховуючи вказане, рекомендуємо ВПО, які вирішили започаткувати підприємницьку діяльність, також звертатись до місцевих органів влади для розгляду питання про отримання коштів на підтримку підприємництва з місцевих бюджетів, а також цікавитись міжнародними проектами підтримки самозайнятості переселенців, які реалізуються в області неурядовими організаціями.

Інформація про такі проекти, зокрема, розміщується на Інтернет-ресурсах ОЦЗ.

 

Чи передбачені законодавством додаткові програми підтримки зайнятості внутрішньо переміщених осіб?

 

Чинним законодавством про зайнятість населення передбачена можливість компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у разі працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності суб’єктами малого підприємництва. Така компенсація може надаватися і відносно працевлаштованих ВПО з числа безробітних.

Крім того, в 2015 році до ЗУ «Про зайнятість населення» були внесені зміни, що стосуються ВПО. Зокрема, передбачено, що зареєстрованим безробітним з числа ВПО компенсуються фактичні транспортні витрати на переїзд до іншої місцевості при працевлаштуванні та витрати на проходження попереднього медичного та наркологічного огляду, якщо це необхідно при працевлаштуванні за направленням служби зайнятості.

Для роботодавців передбачена компенсація витрат на перепідготовку та підвищення кваліфікації працевлаштованих осіб за направленням ЦЗ.

Також передбачена компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування безробітних на умовах строкових трудових договорів. Саме ця компенсація найбільш дієво використовується в нашій області.

Компенсуються витрати роботодавця протягом 6 місяців, за умови, що для ВПО буде гарантоване робоче місце на період у 2 рази довший.

Період компенсації може бути збільшений до 12 місяців за рішенням обласного координаційного комітету спр

Крім того передбачено, що ВПО працездатного віку у разі відсутності підходящої роботи можуть отримати ваучер для професійної підготовки. Ваучером є фактичне зобов’язання ЦЗ профінансувати витрати особи на навчання. Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму. Якщо вартість навчання є вищою, різниця оплачується особою або роботодавцем.

Ваучер не надається зареєстрованим безробітним. Такі особи, у тому числі ВПО, проходять професійну підготовку безкоштовно за направленням ЦЗ під замовлення роботодавців.

Детальну інформацію із зазначених питань можливо отримати в ЦЗ або скориставшись Інтернет-ресурсами ДСЗ.

 

Стан ринку праці за січень- травень 2019 року

 

         Протягом звітного періоду державними соціальними послугами були охоплені 766 осіб незайнятих громадян, 577 із яких отримали статус безробітного. Із перебуваючих на обліку безробітних протягом звітного періоду в поточному році - 231 особа мали додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, в тому числі: демобілізовані учасники АТО – 23 особи, 11 із яких звернулися у цьому році.

Мешканці сільської місцевості, від загальної кількості безробітних, складають близько 65 % (3736), особи що мають інвалідність – 2 % (14).

         Активними програмами сприяння зайнятості населення (працевлаштування, навчання та залучення до оплачуваних громадських робіт) були охоплені 487 безробітних громадян. Рівень охоплення заходами складає 84 %.

         За звітний період усього працевлаштовано 387 осіб, із них 204 безробітних, в тому числі мешканці сільської місцевості 138 осіб, 5 учасників антитерористичних операцій, 2 особи що мають інвалідність та 1 внутрішньо переміщена особа.

Професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

Серед основних послуг, що надаються центром зайнятості є підвищення кваліфікації шляхом стажування, що як правило, прискорює працевлаштування особи на відповідну роботу, сприяє її закріпленню на робочому місці, розвиває професійну мобільність, активізує її зусилля на ринку праці.

Протягом звітного періоду підвищенням кваліфікації (шляхом стажування) були охоплені 100 осіб, 78 % це мешканці сільської місцевості.

Оплачувані громадські та тимчасові роботи.

         Для багатьох незайнятих громадян такі роботи є основним джерелом наповнення сімейного бюджету і взагалі це корисна та взаємовигідна справа.

За звітний період участь у громадських та тимчасових роботах брали 183 безробітних, в тому числі 119 мешканців сільської місцевості, 3 учасники АТО, 1 особа з обмеженими фізичними можливостями та 1 внутрішньо переміщена особа.

До районної філії надійшла інформація від 142 роботодавців про 477 вакансій. Рівень укомплектування склав 82 %.

Станом на 01 червня 2019 року 163 особи одержували допомогу по безробіттю.

 

23.05.2019

 

Про стан виконання Програми зайнятості населення Петрівського району

 (в межах компетенції служби)

 

         На виконання заходів Програми зайнятості населення Петрівського району на період 2018-2020 роки Петрівською районною філією постійно проводиться відповідна робота по наданню комплексу різноманітних послуг.   

          Так протягом 1 кварталу поточного року перебували на обліку 618 осіб незайнятих громадян, 513 із яких отримали статус безробітного.

Із перебуваючих на обліку безробітних 205 мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, в тому числі: демобілізовані учасники АТО – 18 осіб, 63 особи які мають дітей до 6 років та виховують без одного з подружжя дитину до 14 років.

Мешканці сільської місцевості, від загальної кількості безробітних, складають 65 % (333 особи ), жінки 52 % (269), молодь у віці до 35 років 34%

( 174), особи що мають інвалідність – 2 % (11).

         Активними програмами сприяння зайнятості населення (працевлаштування, навчання та залучення до оплачуваних громадських робіт) були охоплені 354 безробітних громадян. Рівень охоплення заходами складає 69 %.

         За звітний період усього працевлаштовано 222 незайнятих громадян, із них 117 безробітних, в тому числі мешканці сільської місцевості 76 осіб, 38 осіб молоді до 35 років, 32 жінки, 2 учасників антитерористичних операцій, 1 особа що має інвалідність та 1 внутрішньо переміщена особа.

Протягом звітного періоду підвищенням кваліфікації (шляхом стажування) були охоплені 91 особа, 78 % це мешканці сільської місцевості,

35 % молодь до 35 років, 20 % жінки. По 1 особі соціально вразливі категорії (АТО, ВПО та особи з інвалідністю).

За звітний період участь у громадських та тимчасових роботах брали 144 безробітних, в тому числі 98 мешканців сільської місцевості, 2 учасники АТО, 1 особа з обмеженими фізичними можливостями та 1 внутрішньо переміщена особа.

До районної філії надійшла інформація від 116 роботодавців про 339 вакансій. Рівень укомплектування склав 65.2 %.

Профорієнтаційна робота визначена стратегічним напрямком діяльності служби зайнятості з метою запобігання молодіжному безробіттю.

У філії діють інформаційні куточки для школярів та молоді, комп’ютерний клас та комп’ютер вільного доступу з можливістю виходу до мережі Інтернет, у школах району є інформаційні куточки служби зайнятості.

Протягом звітного періоду проводилися різноманітні семінари: для військовослужбовців та учасників АТО, інформаційний семінар з орієнтації на тимчасові та громадські роботи, семінар "Молодь на ринку праці", "Презентація професій", "Професіографічні екскурсії" та інші. Профорієнтаційними послугами протягом 1 кварталу поточного року охоплено 480 безробітний, в тому числі 247 жінок, 160 осіб молоді до 35 років, 17 учасника АТО.

 

Директор                   О. Павлюк

 

Завдяки службі зайнятості на Кіровоградщині побільшало бізнесменів

 

За 4 місяці поточного року на Кіровоградщині 16 безробітних за сприяння служби зайнятості створили для себе нові робочі місця шляхом організації власного бізнесу.

Державна служба зайнятості надає організаційну, правову та фінансову підтримку, організовує навчання основам підприємницької діяльності.

За словами Вероніки Шишкарьової, начальника відділу сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості, із 16 безробітних, які започаткували власну справу,  є один кропивничанин з інвалідністю, а ще 4 осіб − це військовослужбовці Кіровоградщини, демобілізовані учасники АТО/ООС.

Серед напрямків власного бізнесу: діяльність у сфері права, надання послуг таксі, вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, діяльність туристичних агентств, надання послуг перукарнями та салонами краси, розведення овець і кіз, діяльність із забезпечення фізичного комфорту, роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами та роздрібна торгівля з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям.

Слід зазначити, що започаткування власної справи дає змогу не лише  фінансово забезпечувати власне життя, а й здійснити свої задуми та мрії.

 

 Як мешканцям Кіровоградщини знайти роботу? Лайфхаки від фахівців служби зайнятості

 

З метою підвищення рівня зайнятості населення та зниження безробіття на Кіровоградщині, службою зайнятості області регулярно здійснюються заходи щодо соціального захисту населення від безробіття.

Однією із ефективних форм співпраці з роботодавцями щодо підбору необхідних кадрів є проведення ярмарків (міні-ярмарків) вакансій, що дають можливість поєднати інтереси і роботодавців, і шукачів роботи.

«Кар’єрні радники повідомляють про ярмарки безробітним, які звернулися за допомогою у працевлаштуванні. Ярмарки обираються відповідно фаху, умінням та навичкам. Ті шукачі роботи, які не перебувають на обліку в центрі зайнятості, можуть знайти анонси на офіційному сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості», – розповів заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Як знайти роботу на ярмарку вакансій?

Лайфхак 1: підготуйтеся до ярмарку заздалегідь. Ознайомтеся з сайтами-візитками компаній-учасниць. Уточніть у співробітників центру зайнятості програму ярмарку. Визначте свої пріоритети. Підготуйте відповідний одяг, у якому відчуваєте себе зручно та впевнено перед роботодавцем. Візьміть ручку та блокнот, щоб швидко зафіксувати важливу інформацію.

Лайфхак 2: завчасно підготуйте резюме та роздрукуйте достатню кількість примірників перед ярмарком. Відвідуйте семінари та тренінги від центру зайнятості, де навчають готувати резюме, проходити співбесіди та вдало презентувати себе.

Лайфхак 3: уважно слухайте спікерів компаній. Ви можете дізнатися інформацію, якої немає у вільному доступі. Занотовуйте питання, які виникають під час презентації, щоб при нагоді запитати у роботодавця.

Лайфхак 4: спілкуйтеся, активно розповідайте про себе та запитуйте. Під час індивідуальної бесіди Ви можете розповісти про Ваші здобутки та переваги, як фахівця. Таке спілкування може стати Вашою першою співбесідою в компанії. Впевнено запитуйте про умови та оплату праці. Бувають ярмарки, коли серед учасників декілька компаній. Тоді за один день Ви можете пройти своєрідні співбесіди до декількох роботодавців.

Лайфхак 5: обмінюйтеся контактами з роботодавцями, якщо Вам вдалося побудувати цікавий та продуктивний діалог.

Лайфхак 6: аналізуйте пропозиції роботодавців: порівнюйте свої зарплатні очікування з реальними пропозиціями.

Лайфхак 7: звертайте увагу не тільки на компанії, які підходять Вам за профілем діяльності та за освітою. Роботодавці роблять ставку на потенціал та особисті якості кандидатів.

Лайфхак 8: постійно самовдосконалюйтеся. Запитуйте про можливості додаткового навчання, спеціалізовані програми набору фахівців, стажування, практику.

Лайфхак 9: приділіть увагу ярмаркам вакансій від навчальних закладів: вони найчастіше бувають спеціалізованими. А ще вони відкриті для студентів і випускників інших навчальних закладів.

Лайфхак 10: навіть якщо роботодавець не взяв вас одразу на роботу, не варто засмучуватися та опускати руки – на ярмарку вакансій формується база даних кадрового резерву організації. Компанії беруть участь в ярмарках не тільки з метою закриття гарячих вакансій, але і з метою довготривалого задоволення «кадрового голоду». Інколи пропозиції щодо працевлаштування надходять через певний час після ярмарку. Це трапляється коли збільшується обсяг виробництва чи з’являються нові позиції. І от тоді роботодавці користуються сформованою під час ярмарку базою.

Таким чином, тільки цілеспрямоване бажання працевлаштуватися та активний пошук роботи сприятиме підвищенню рівня зайнятості населення.

 

На Кіровоградщині на кожну вакансію черга з чотирьох осіб

 

Ситуація на ринку праці Кіровоградської області характеризується постійним попитом на фахівців (8,6%), на працівників сфери торгівлі і послуг (9,7%), на кваліфікованих робітників з інструментом (22,5%) та на робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування і машин (22,7%).

Станом на 01 травня 2019 року кількість вакансій у базі даних центрів зайнятості області становила майже 2,9 тис. од.

У  середньому  на одну  вакансію  претендувало  4 особи: серед кваліфікованих робітників з інструментом на одну вакансію претендувало  2 особи, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 3 особи,  серед фахівців – 4 особи, серед кваліфікованих робітників  сільського господарства – 5 осіб, працівників торгівлі та сфери послуг – 8 осіб, серед технічних службовців – 10 осіб.

 

 

Онлайн-анкетування: у роботодавців Кіровоградщини

є можливість заявити про потребу в кадрах

 

Роботодавців Кіровоградщини запрошують долучитися до онлайн-анкетування

 

З 03 червня поточного року розпочинається запроваджене Державною службою зайнятості анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2020 рік. Заповнити анкети можна у «Персональному кабінеті» на Інтернет-ресурсі Державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» у розділі «Опитування». Звертаємо увагу, що сервіс доступний для роботодавців, які зареєструвалися в центрах зайнятості, та мають логіни та паролі для входу в персональний кабінет.

За додатковою інформацією щодо реєстрації у персональному кабінеті та заповненні анкети необхідно звернутися до найближчого центру зайнятості області.

«Проведення поглибленого вивчення перспектив розвитку регіонального ринку праці, на підставі даних роботодавців, надасть можливість спрогнозувати локальний ринок праці, скласти перспективну потребу в працівниках у професійному розрізі, – зазначив заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян. – Ми запрошуємо усіх роботодавців області долучитися до анкетування».

Результати анкетування оброблятимуться фахівцями Державної служби зайнятості (Центрального апарату) та будуть використані при розробці прогнозу потреби у працівниках на 2020 рік.

Тож не зволікайте – скористайтеся цією можливістю!

 

Стан ринку праці за січень- квітень 2019 року

 

         Протягом звітного періоду державними соціальними послугами були охоплені 693 особи незайнятих громадян, 549 із яких отримали статус безробітного. Із перебуваючих на обліку безробітних протягом звітного періоду в поточному році - 220 осіб мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, в тому числі: демобілізовані учасники АТО – 22 особи, 10 із яких звернулися у цьому році.

Мешканці сільської місцевості, від загальної кількості безробітних, складають 65 %, особи що мають інвалідність – 2 %.

         Активними програмами сприяння зайнятості населення (працевлаштування, навчання та залучення до оплачуваних громадських робіт) були охоплені 452 безробітних громадян. Рівень охоплення заходами складає 82 %.

         За звітний період усього працевлаштовано 326 безробітних, із них 182 безробітних, в тому числі мешканці сільської місцевості 128 осіб, 5 учасників антитерористичних операцій, 2 особи що мають інвалідність та 1 внутрішньо переміщена особа.

Професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

Серед основних послуг, що надаються центром зайнятості є підвищення кваліфікації шляхом стажування, що як правило, прискорює працевлаштування особи на відповідну роботу, сприяє її закріпленню на робочому місці, розвиває професійну мобільність, активізує її зусилля на ринку праці.

Протягом звітного періоду підвищенням кваліфікації (шляхом стажування) були охоплені 100 осіб, 78 % це мешканці сільської місцевості.

Оплачувані громадські та тимчасові роботи.

         Для багатьох незайнятих громадян такі роботи є основним джерелом наповнення сімейного бюджету і взагалі це корисна та взаємовигідна справа.

За звітний період участь у громадських та тимчасових роботах брали 170 безробітних, в тому числі 112 мешканців сільської місцевості, 3 учасники АТО, 1 особа з обмеженими фізичними можливостями та 1 внутрішньо переміщена особа.

До районної філії надійшла інформація від 130 роботодавців про 409 вакансій. Рівень укомплектування склав 79.2 %.

Станом на 01 травня 2019 року 178 осіб одержували допомогу по безробіттю.

 

Професійне навчання: цьогоріч 40 громадян з інвалідністю здобули нову освіту

 

 

Цьогоріч понад 40 громадян з інвалідністю, за направленням центрів зайнятості області, проходили професійне навчання з урахуванням рекомендацій індивідуальних програм реабілітації.

Слід зазначити, що при організації професійного навчання враховуються потреби ринку праці, вимоги індивідуальної програми реабілітації людей з інвалідністю та їхні побажання. Крім того, професійне навчання сприяє  підвищенню рівня конкурентоспроможності громадян з інвалідністю на ринку праці.

Серед професій та спеціальностей, які здобували громадяни зазначеної  категорії:  озеленювач, перукар, швачка, робітник фермерського господарства, водій автотранспортних засобів, електрогазозварник, інспектор з кадрів, молодша медична сестра, слюсар-ремонтник, продавець продовольчих товарів, тракторист-машиніст с/г виробництва тощо.

За груповою формою близько 10 осіб навчалися  у Полтавському, Дніпропетровському та Одеському центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Також  організовується професійне навчання громадян з інвалідністю  безпосередньо на виробництві з метою адаптації їх на робочому місці та набуття практичних навичок. У такий спосіб проходили навчання  33 особи  з інвалідністю на підприємствах області, з них  30 осіб після стажування були працевлаштовані.

 

Передпенсійний вік: чи має шукач роботи право на допомогу по безробіттю за 2 роки до виходу на пенсію?

 

         Чинними нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не визначено єдиного віку для призначення пенсії для різних категорій громадян. Однією з умов призначення пенсії за віком є наявність необхідного страхового стажу. В залежності від такого стажу пенсія за віком може бути призначена в 60, 63 або 65 років.

         Частиною 4 статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що для осіб передпенсійного віку тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів (загальна тривалість виплати не може перевищувати 360 днів). До осіб передпенсійного віку належать особи за 2 роки до досягнення пенсійного віку.

         Враховуючи вищевказане, момент настання передпенсійного віку у кожного безробітного визначається індивідуально. За рекомендаціями Міністерства соціальної політики України (лист від 28.03.2019р.) визначення пенсійного віку в державній службі зайнятості потребує підтвердження відповідними відомостями Пенсійного фонду України.

Працівники центрів зайнятості доводять до кожного безробітного інформацію про особисту відповідальність та відшкодування незаконно отриманих коштів, виплачених як матеріальне забезпечення на випадок безробіття та вартості соціальних послуг, у разі подання неправдивих даних під час (та у період) реєстрації громадян як безробітних. Таке попередження, зокрема, стосується і повідомлення про пенсійний вік особи.

Одночасно звертаємо увагу, що Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) запроваджено обмін даними з Пенсійним фондом України щодо отримання інформації про осіб, які отримують (чи отримували) страхові виплати за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття та отримують пенсії.

Вкладення:
Скачати цей файл (robotodavec.docx)Пошук роботи: чи не порушує роботодавець Ваші права на працю? Що необхідно враховувати роботодавцям при розміщенні рекламних оголошень з питань добору працівників? Що робити, якщо при прийомі на роботу роботодавець проявляє щодо Вас дискримінацію?[69]
Скачати цей файл (suddi.docx)Чи може суддя у відставці отримувати соціальні послуги в державній службі зайнятості?[68]
Скачати цей файл (nepovnol.docx)За яких умов можна приймати на роботу неповнолітніх?[67]
Скачати цей файл (24_04_19_3.docx)Про відвідування безробітними центрів зайнятості у період «травневих канікул» [66]
Скачати цей файл (24_04_19_2.docx)Чи існують на законодавчому рівні покарання стосовно дій тих безробітних громадян, які незаконно отримують допомогу?[65]
Скачати цей файл (24_04_19_1.docx)Чи правомірні дії роботодавця, який не виплачує особі заробітну плату в період стажування чи випробувального терміну?[64]
Скачати цей файл (6_17_04.odt)Які правові наслідки виникають для безробітного у разі його нелегального працевлаштування?[63]
Скачати цей файл (5_17_04.odt)При працевлаштуванні працівника до фізичної особи-підприємця раніше необхідно було реєструвати трудовий договір у державній службі зайнятості. Чи діє такий порядок зараз?[62]
Скачати цей файл (4_17_04.odt)Чи правомірні дії роботодавця, який не виплачує особі заробітну плату в період стажування чи випробувального терміну?[61]
Скачати цей файл (3_17_04.odt)Чи можуть відмовити у прийомі на роботу шукачу роботи, направленому до роботодавця центром зайнятості?[60]
Скачати цей файл (2_17_04.odt)Чи гарантується легальність трудових відносин при користуванні шукачами роботи послугами приватних агентств зайнятості?[59]
Скачати цей файл (1_17_04.odt)Якщо особа приймається на роботу за сприяння державної служби зайнятості, чи може вона бути впевнена у тому, що з нею будуть укладені трудові відносини офіційно?[58]
Скачати цей файл (2a_17_04.docx)Чи може безробітний, який має статус учасника бойових дій, не відвідувати центр зайнятості в період проходження психологічної реабілітації? [57]
Скачати цей файл (1a_17_04.docx)За яких умов відпрацювання 14 днів при звільненні не обов’язкове?[56]
Скачати цей файл (inv.docx)Чи може особа, яка отримує пенсію з інвалідності, зареєструватися у центрі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю?[55]
Скачати цей файл (Хочете на один день стати студентом.docx)Хочете на один день стати студентом.docx[54]
Скачати цей файл (у службі зайнятості Кіровоградщини звітують про прогрес за основними напрямками діяльності.docx)у службі зайнятості Кіровоградщини звітують про прогрес за основними напрямками діяльності.docx[53]
Скачати цей файл (кар’єрні радник допомагатимуть безробітним мешканцям Кіровоградщини визначати ступінь мотивації до праці.docx)кар’єрні радник допомагатимуть безробітним мешканцям Кіровоградщини визначати ступінь мотивації до праці.docx[52]
Скачати цей файл (Безробітні Кіровоградщини можуть дистанційно скористатися послугами служби зайнятості.docx)Безробітні Кіровоградщини можуть дистанційно скористатися послугами служби зайнятості.docx[51]
Скачати цей файл (014.docx)Якщо безробітні є членами виборчих комісій і приймають участь виключно у підведенні підсумків голосування на виборах Президента України, чи повинні вони зніматись з обліку в центрі зайнятості? [50]
Скачати цей файл (012.docx)Чи можуть бути зареєстровані як безробітні громадяни інших країн?[49]
Скачати цей файл (lideri_profesii.docx)«У Кропивницькому визначили трійку лідерів серед професій»[48]
Скачати цей файл (vipuskniki.docx)Як обрати професію: служба зайнятості підготувала для майбутніх випускників профорієнтаційні відеоролики[47]
Скачати цей файл (reestr_cz.docx)Які особливості реєстрації в центрі зайнятості внутрішньо переміщених осіб та які документи подають при зверненні до центру зайнятості учасники АТО?[46]
Скачати цей файл (vibor_komisii.docx)Чи є робота під час виборів особливим видом зайнятості для безробітних? Про участь безробітних у роботі виборчих комісій[45]
Скачати цей файл (gotel.docx)Про особливості добору працівників готельного господарства[44]
Скачати цей файл (taksi.docx)Про особливості добору водіїв таксі[43]
Скачати цей файл (izrail.docx)Офіційна робота на ринку праці Держави Ізраїль: опалубник, арматурник, лицювальник, штукатур – актуальні професії[42]
Скачати цей файл (noviy_setvis.docx)Запрацював онлайн-сервіс з профорієнтації «Моя професія: консультаційна мережа»[41]
Скачати цей файл (sl_zayn.doc)СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ — ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ[40]
Скачати цей файл (kvota.doc)ЗМІНЕНО ФОРМУ ЗВІТУ ПРО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЗАХИЩЕНИХ КАТЕГОРІЙ ГРОМАДЯН[39]
Скачати цей файл (sil_bezrob.doc)Сільське безробіття: реалії, проблеми, перспективи[38]
Скачати цей файл (kons.docx)«Моя професія: консультаційна мережа»[37]
Скачати цей файл (Оголошення по ЄСВ.doc)Оголошення по ЄСВ.doc[36]
Скачати цей файл (cpt.odt)Професійне навчання у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості[35]
Скачати цей файл (prof_navch.odt)Професійне навчання за сприяння державної служби зайнятості[34]
Скачати цей файл (katrich.doc)Відбувся прес-тур до ФГ “Катрич”[33]
Скачати цей файл (legaliz.doc)Легалізація заробітної плати-основа стабільного майбутнього[32]
Скачати цей файл (gromadski_roboti.doc)Громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру[31]
Скачати цей файл (centr_z.doc)Інформація Петрівського РЦЗ[30]
Скачати цей файл (garyagha_liniya.doc)У Службі зайнятості запрацювала "гаряча лінія" 0-800-50-99-66[28]
Скачати цей файл (robotodavzi.doc)До уваги роботодавців[27]
Скачати цей файл (za kordonom.doc)Легальне працевлаштування за кордоном[26]
Скачати цей файл (osg.doc)Реєстрація членів особистого селянського господарства в державній службі зайнятості[25]
Скачати цей файл (kontrakt.doc)Безробітних запрошували на військову службу за контрактом [24]
Скачати цей файл (invalidu.doc)До уваги роботодавців: добір інвалідів в рахунок квоти[23]
Скачати цей файл (robota_izrail.doc)Можливості працевлаштування в галузі будівництва в Ізраїлі для кваліфікованих українських працівників[22]
Скачати цей файл (Sub_18.xls)Про надання та використання коштів субвенції, яка надається з одного місцевого бюджету іншого[20]
Скачати цей файл (ato.doc)“Служба зайнятості – демобілізованим учасникам АТО. Співпраця служби зайнятості з військовими комісаріатами щодо сприяння у працевлаштуванні учасників АТО”[19]
Скачати цей файл (dopomoga_zan.doc)Державна служба зайнятості готова допомогти Вам в доборі працівників[17]
Скачати цей файл (do_uvagi.doc)До уваги роботодавців[16]
Скачати цей файл (profesiyna adaptaziya.doc)Затверджено Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.[15]
Скачати цей файл (Електронна черга 2017.doc)Служба зайнятості запустила "електронну чергу" для реєстрації безробітних [11]
Скачати цей файл (про співпрацю 2017.doc)Про співпрацю районного центру зайнятості роботодавцями та іншими соціальними партнерами та розширення функціоналу служби зайнятості[10]
Скачати цей файл (Навчання за сприяння центру зайнятості 2016.doc)Обери якісне професійне навчання - Центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ) [08]
Скачати цей файл (єсв 2016.doc)Компенсація витрат на сплату Єдиного соціального внеску (ЄСВ) [05]
Скачати цей файл (легально 2016.doc)Працюємо легально[04]
Скачати цей файл (Послуги СЗ 2016.doc)Служба зайнятості - надійний помічник для шукачів роботи[03]
Скачати цей файл (електронний кадровий клуб.docx)електронний кадровий клуб.docx[ ]